CB radio ankieta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, prowadzę badania dotyczące użytkowników radia CB (profil użytkownika, slang, etc.). Będę wdzięczna za wypełnienie krótkiej ankiety.
http://login.oursurvey.biz/6751
Z góry dzięki
  
 
Cytat:
2012-11-27 16:09:17, beciak pisze:
Witam, prowadzę badania dotyczące użytkowników radia CB



Koleżanko Beciak. Ta ankieta jest tendencyjna i skierowana wyłącznie do tzw. mobilków - czyli użytkowników kanału #19.

A wierz mi jest to jedynie promil świata CB- fakt najbardziej oblegany i hałaśliwy, ale promil.

Takie spreparowanie ankiety niezbyt dobrze świadczy o rozeznaniu w temacie.
  
 
Cytat:
2012-12-03 12:51:10, Solltys pisze:
Ta ankieta jest tendencyjna i skierowana wyłącznie do tzw. mobilków


Badania dotyczą głównie języka (m.in. występowania deminutyw, hipokorystyk, interesuje mnie etymologia i motywacja słów/wyrażeń, schematy i rytuał komunikacji) i to dodatkowo w porównaniu z czeskimi odpowiednikami tego slangu.
W mojej pracy wyraźnie zaznaczam, że zajmuję się tylko częścią zagadnienia CB radia. Pytania zostały sformułowane w taki sposób, żeby nie pomijać istnienia radioamatorów na paśmie. Zaznaczam obecność oraz charakteryzuję ich ogólny profil, ale językowo i socjologicznie zajmuję się głównie kanałem drogowym i uczestnikami tego typu komunikacji.
Jest to nowe, wręcz innowacyjne spojrzenie na tematykę CB. Większość polskich prac teoretycznych i analiz językowych dotycząca CB ogranicza się wyłącznie do mobilków, nawet nie dostrzegając istnienia innych grup użytkowników (patrz: Jaros, Nowik). W języku czeskim takie prace nawet nie istnieją.
Swoją drogą, krąg czeskich radioamatorów jest żywo zainteresowany badaniami. Odzew jest zdecydowanie większy niż w Polsce. W Czechach jest znacznie mniej użytkowników CB (ogólna liczba), a jednak są bardziej aktywni niż nasi rodacy.
  
 
Nadal uważam, że niektóre pytania należy poprawić. Ale ok. ankieta zostanie rozpowszechniona na inne fora o tematyce CB

  
 
dziękuję za pomoc.
  
 
Cytat:
2012-12-04 22:20:57, beciak pisze:
dziękuję za pomoc.



Czy koleżanka mogła by coś więcej napisać o tych badaniach. Kiedy kończą się zbiory materiałów. Kiedy praca zostanie zakończona.

Będą podane jakieś wyniki tej ankiety?

Czy koleżanka ma stronę internetową?
  
 
Strony nie posiadam, ale całości badań i tak nie mogę udostępnić ze względu na tzw. tajność pracy mgr przed publikacją... Ankiety będą otwarte do końca grudnia. W styczniu mogę podesłać jej wyniki statystyczne na priv. Jeżeli uczelnia do 6 miesięcy po obronie nie zgłosi praw do publikacji, dopiero wtedy mogę ją udostępnić/wydać.
  
 
Klik
  
 
A co szanowna koleżanka rozumie przez:
Cytat:
żeby nie pomijać istnienia radioamatorów na paśmie.



Kim jest dla Ciebie RADIOAMATOR?
  
 
Może lepiej napiszę kogo nie uważam za radioamatora. Dla mnie użytkownik, który posługuje się CB głównie w samochodzie w celu otrzymania informacji drogowych czy też prowadzenia rozmów towarzyskich w trakcie jazdy nie jest radioamatorem. Nie cechuje go hobby, pasja związana z radiem. Jest tylko użytkownikiem (choć często bardzo zaangażowanym) kanałów drogowych. Mimo to jest również członkiem społeczności CB, ale społeczności kierowców na paśmie. Ta grupa posiada przecież własny slang, który jest ciekawym przedmiotem badań.
Owszem, w j. polskim powinnam pisać krótkofalowiec, a nie radioamator. Jednakże piszę w j. czeskim, w którym używa się głownie terminu radioamatér. Istnieje jeszcze forma KáVista (KV amatér) jako krótkofalowiec, ale jest praktycznie nie używana.