Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2013 - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
AKTUALIZACJE MODELI MAMY, CZAS NA AKTUALIZACJE NUMEROW SPECJALNYCH. WIELU SIE SPODZIEWA KOLEJNEJ PRZYCZEPY, A JA PO CICHU LICZE NA AUTOSANA H9.
  
 
Drodzy koledzy!!
Nie panikujcie, większość tych chcianych przez Was modeli jest przecież na moich listach, czyli jak historia pokazuje - na pewno bedą (chyba ,że seria przedwczesnie umrze, ale jak na razie nic tego nie zapowiada) - przeciez juz wielokrotnie pisałem, że seria bedzie liczyc jak na razie na pewno 180 modeli, a wiec chociażby w ramach zapychaczy pojawią sie różne "dziwolągi" zarówno z demoludów jak i zachodu, nie mówiąc o nie zapowiedzianych przeze mnie samochodach z Polski - cierpliwości.
Dla oczekujących na przyczepę do Poloneza - niestety kupcie sobie drugą "niewiadówkę"- DEA nie ma w planach żadnej innej przyczepy - chyba,że w bardzo odległej przyszłosci.
No i nic nie piszecie o Warszawie M20 w skali 1:8 - co Wy na to?
Pozdrawiam.
  
 
Widzieliście na stronie KAP,że wróciła Warszawa w skali 1:8?
Pierwszy numer w cenie 4,90 zł już w kioskach.
Na początek wydawnictwo rzuca na rynek maskę oraz emblematy FSO.
Pomijając koszty robocizny własnej,przepowiadam,że budowa małej repliki Warszawy (o ilie nie zniknie tak jak wcześniej) wyniesie spokojnie około 1000-1500 zł.
Strach pomyśleć,jakie ceny będą przewijać się na aukcjach gdy przyjdzie już do ewentualnej sprzedaży gotowego modelu.
Ja z chęcią pobawiłbym się w montaż Warszawki gdyby późniejsza cena numerów byłaby nieco niższa

Co do najnowszych modeli - wszystkie modele są w porządku,choć według mnie Opel powinien być czarny,a Fiat kremowy.
Mogli też zamiast brązowego dać żółty jak ze "Zmienników".
Wtedy łatwo byłoby zrobić z Fiacika kultową taksówkę.
Co prawda konwersji można dokonać na FSO 1500,ale trzeba w nim zmienić parę szczegółów jak chociażby znaczek na atrapie chłodnicy czy koła.
Szkoda,że DeA nie uzgadnia kolorów modeli z kupującymi (w tym z nami),bo wtedy mogłyby być piękne czasy.

Sroczka - szkoda,że nie będzie w przyszłości żadnej przyczepy.
Mamy więc typową sytuację z PRL-u kiedy brakowało sprzętu jeżdzącego - jedną przyczepą jak na razie muszą zadowolić się aż dwa auta (przypuśćmy,że nikt nie kupił drugiego egzemplarza)
Jak będziesz miał jakieś informacje o najnowszym numerze specjalnym,to oczywiście nie omieszkaj nam o tym zameldować
  
 
Sroczka twoja wiedza sie sprawdzila modele ciekawe super sprawa z tym tarpanem, mam nadzieje ze kiedys zuk a16b tez bedzie mial plandeke.

PS. Sroczka mam nadzieje ze w najblizszyum wydaniu specjalnym autosan h9 chyba ze masz jakas inna wiedze!!


[ wiadomość edytowana przez: marianok53 dnia 2013-01-14 19:53:46 ]
  
 
sroczka, czy jest szansa, że w końcu w numerze specjalnym będzie coś w 1:43, a nie w innej skali?
  
 
Cytat:
2013-01-14 18:57:23, sroczka7 pisze:
No i nic nie piszecie o Warszawie M20 w skali 1:8 - co Wy na to?


Model napewno będzie piękny, ale przesadzona jest jego cena. Prawie 2500 zł w prenumeracie, a normalnie 3000 zł - za taką kwotę można kupić syrenkę, malucha czy kanta w dobrym stanie w skali 1:1. A dodatkowo istnieje duża szansa przerwania wydawania w trakcie ( 25 miesięcy ) i co wtedy, zostaję umoczony z nieskończonym modelem i wyrzuconą w błoto kasą. Przecież wydawca nie gwarantuje że wyda wszystkie numery.
  
 
To do kompletu Tarpanow przydal by sie jeszcze 233 S Pick-Up. Z pasem przednim z I okresu produkcji i w kolorze orange
  
 
Warszawa przeliczajac koszty wyjdzie niecale 2500 w prenumeracie ale mysle ze jest warta tej ceny

Otwierane szyby ? EXTRA!!!
  
 
Myślę że warto złożyć sobie Warszawkę. Warto kupić 4 numery drugie skoro za 15 zł za sztukę można mieć już koła, bo kolejne numery są za 30 zł. Światła, szyby, ruchome części. WOW

[ wiadomość edytowana przez: siedlczanin2000 dnia 2013-01-15 15:47:58 ]
  
 
Sroczka7 w specjalnym będzie pogotowie ratunkowe Fiat 125p kombi?
  
 
ja bym typował, że w specjalnym będzie autobus, np. San, co mnie niestety nie cieszy, bo nie zbieram tej skali. Coś przestałem liczyć na specjalne w 1:43. W końcu w ostatnich 4 numerach, tylko 1 był w 1:43, a jak sroczka pisał na przyczepę nie ma co liczyć, a fiata pogotowie ani widu, ani słychu.
  
 
Właśnie, teraz najciekawsze jest co będzie w numerach specjalnych. Listę wydań regularnych mniej więcej znamy.
Ciekawi mnie też, czy wzorem serii rosyjskiej, w ostatnich numerach serii doczekamy sie pojazdów ciężarowych?
I co na to Kolega sroczka?
  
 
Cytat:
2013-01-15 18:24:08, simon2107 pisze:
Właśnie, teraz najciekawsze jest co będzie w numerach specjalnych. Listę wydań regularnych mniej więcej znamy. Ciekawi mnie też, czy wzorem serii rosyjskiej, w ostatnich numerach serii doczekamy sie pojazdów ciężarowych? I co na to Kolega sroczka?



Kto powiedział, że seria rosyjska sie już kończy. DeA notuje w Rosji i krajach byłego ZSRR rekordowe nakłady więc z pewnością będą z tego kożystać. Prototypy jak widać ukazują się nawet w regularnej serii.
  
 
Polecam poczytać "hyde-parki" na rc-forum. Seria rosyjska powoli, ale niestety nieuchronnie zbliża sie do końca, bo powoli wyczerpuja się modele do wydania, stąd np. nowa seria Avtolegend dwukolorowych czy jak wspomniałeś prototypy wydawane w regularnej serii. Zauważ, że w przeciwieństwie do naszej serii, w Avtolegendach nie obserwuje się wypełniaczy w postaci aut z innych państw demoludów.


[ wiadomość edytowana przez: simon2107 dnia 2013-01-16 07:56:10 ]
  
 
Dziwię się że nikt na to nie wpadł, ale po wydaniu Papamobile bazującego na Starze 660,
wydaje się dość oczywistym wydanie normalnego Stara 660.

I super - będzie pasował do 266
  
 
Za wytrwałość garść kolejnych informacji-
kolejny numer specjalny ukaże się na początku lutego i będzie zawierał Stratopoloneza w skali 1/43. San przełożony na późniejszy termin.
kolejne modele planowane w serii:

121 - Ford Fiesta
122 - Ził-114
123 - Melex
124 - Moskwicz 412
125 - Aro 243

Więcej wiadomości za jakiś czas jak wrócę z wojaży!!!
  
 
Cytat:
2013-01-16 18:47:22, sroczka7- pisze:
Za wytrwałość garść kolejnych informacji- kolejny numer specjalny ukaże się na początku lutego i będzie zawierał Stratopoloneza w skali 1/43. San przełożony na późniejszy termin. kolejne modele planowane w serii: 121 - Ford Fiesta 122 - Ził-114 123 - Melex 124 - Moskwicz 412 125 - Aro 243 Więcej wiadomości za jakiś czas jak wrócę z wojaży!!!

NO TO MAMY W SPECJALNYCH 1:43 I SUPER ZE JEST TO STRATOPOLONEZ CO DO RESZTY NARAZIE JEST OK, ALE ZOBACZYMY JAK BEDA WYKONANE I JAKIE BEDA KOLORY. MAM NADZIEJE ZE FIESTA NIE BEDZIE BIAŁA
  
 
A MOZE I TO BEDZIE KIEDYS UPCHNIETE PRZEZ DEA JAKO ZAPYCHACZ. TAK W SERII RUMUŃSKIEJ WYGLADA DACIA 500 LASTUN
  
 
super wiadomości sroczka !! a ten stratopolonez to już wogóle będzie magia no to jestem megazawodolony - czyli tak jakby mnie ktoś tu czytał, bo o straropolonezie wielokrotnie pisałem, że musi być w kolekcji. Fiesta I generacji czy II? Melex to podstawa. Z kolei Zil też cieszy, bo mnie np. ogólnie te radzieckie limuzyny bardzo cieszą. No i moskwicz wydawał się również nieuchronny. No i wreszcie coś rumuńskiego, o tak !!
  
 
Sroczka7 powiedz czy sa planowane wydania specjalne aut służb mundurowych i ratowniczych?