Kolekcja Warszawa M-20 w skali 1:8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zapraszam tutaj do pisania stricte o kolekcji Warszawy M-20 do składania w skali 1:8

http://www.kolekcjawarszawam20.pl/
  
 
Fotka Warszawy z targów modelarskich w Norymberdze w tym roku.
Fot. forum caradisiac kolegi vanguards37


  
 
Ktoś się nieźle napracował Fajnie się prezentuje.
  
 
piękny, prawdziwy kunszt
  
 
Nie wiem czy wy też tak uważacie,ale według mnie Warszawa to nienajlepszy pomysł.Warszawę pamięta już coraz mniej osób (sam ją pamiętam) i nie uważam by była jakimś wyjątkowym samochodem a tym bardziej kultowym.Uważam że Dea lepiej postąpiło by tworząc serię o bardziej kultowym samochodzie którego zna każdy.Rzecz jasna mam na myśli PF 126p.Gdyby jego wydawano,na kolekcję zdecydowało by się zdecydowanie więcej osób niż na M20.Czy wy też tak myślicie?
  
 
Cześć
Piszę w nowym poście bo starego nie mogłem edytować.
Doszedłem do wniosku,że z Warszawy można zbudować Nysę lub Żuka.Wiem,że trzeba będzie zrobić niemal całe nadwozie ale wynik będzie ciekawy i niepowtarzalny!
Udało mi się dowiedzieć co będzie w numerach 6 i 7!
W 6 będzie: kolejny już śrubokręt i przedni zderzak.
W 7 będzie: tylny zderzak.
Nie pytajcie skąd mam wiem.
Mam nadzieję że moje wiadomości Was uszczęśliwiają!
Pozdrawiam
  
 
Cześć.

Co do M20, kupiłem tylko pierwszą część. Dalsze, ze względu finansowego sobie odpuściłem. Doszedłem do wniosku, ze ewentualnie zakupie tylko te części, w których pojawia się elementy nadwozia i płyta podłogowa. A jak czas pozwoli i umiejętności, to resztę dorobię we własnym zakresie, może z synkiem jak dorośnie (teraz 2 latka) ;P. W końcu planów (rysunków technicznych, plansz etc) warszawy (pobiedy) jest w necie aż nadto....

A przed chwilą, znalazłem w necie dwie stronki, na których pokazują pobiede w skali 1:8. W tej chwili wyszedł numer 7, w którym, jak napisał Driftking, znajduje się zderzak. Tak więc można z wyprzedzeniem wiedzieć (prawie na 100%) co będzie w kolejnym numerze z częściami warszawy.
Oto te stronki:
http://vk.com/dea_pobeda
http://nacekomie.ru/deagostini/zhurnal-pobeda-gaz-m-20-model.html

Co do trafności wyboru warszawy na model 1:8 - tez wolałbym malczaka ....

Pozdrowionka!

p.s. Driftking - ciekawy pomysł z budową Nyski albo Żuka. Żuk ze względu na kanciaste kształty byłby łatwiejszy do poczynienia (np. poprzez wytłaczanie przez zasysanie powietrza z rozgrzanego HIPSa 1mm....) Tylko gdzie znaleść w miarę dokładne plany Żuka?...

[ wiadomość edytowana przez: PanieMajster dnia 2013-03-03 10:53:29 ]
  
 
Witam!
Wg zamieszczonych instrukcji w pdf na http://www.kolekcjawarszawam20.pl/faq.php (na dole po lewej), w numerze 8 dostaniemy koło przednie lewe (czyżby różniło się od prawego ?...), a w numerach 9-14 dostaniemy silnik w częściach.
Oglądając ostatnie zdjęcie całego silnika zamieszczone w numerze 14 mam mieszane uczucia :/, zwłaszcza że jego koszt to 149,50....
Czekam z niecierpliwością na części karoseryjne, ale to i tak jakby co dopiero w maju - numer 15 wg moich obliczeń powinien wyjść 1 maja....

[ wiadomość edytowana przez: PanieMajster dnia 2013-03-09 19:04:24 ]
  
 
Moja Warszawa w tej chwili wygląda tak:

  
 
Po kolejnym etapie budowy

  
 
też składam warszawkę. na razie nie mam zastrzeżeń- no oprócz zderzaków. Powinny być metalowe.
  
 
Kolejny etap prac na Warszawą, zbliżam się do połowy serii


  
 
Będę zainteresowany zakupem gotowej złożonej Warszawki, będzie ktoś sprzedawał robicie po dwie ?
  
 
Śliczna ta Warszawa, przypominają się stare czasy. Super auto.
  
 
Cytat:
2014-01-14 11:11:08, malarz84 pisze:
Będę zainteresowany zakupem gotowej złożonej Warszawki, będzie ktoś sprzedawał robicie po dwie ?

Dzień dobry ,za trzy tygodnie bende miał do sprzedania gotową warszawę M,20 w skali 1:8 z wszystkimi zeszytami instrukcji składania jest ich 100 szt.Składałem ją przez 2 lata ,jeżeli jesteś zainteresowany kupnem ,możemy się dogadać.
  
 
jeśli ktoś chce zrobić na bazie tej Warszawy model Nyski lub Żuka, to może by było lepiej jako model bazowy wykorzystać któryś z modeli kartonowych "Modelika". Wiem, że przy kartonówce jest o wiele więcej roboty, ale cena też jest o wiele wiele niższa. Fakt, że jest tam parę "nieścisłości" np w konstrukcji nadwozia, ale da się to poprawić. Modele z MODELIKA są w skali 1:25, ale jak ktoś ma odpowiedni program, to może sobie skany arkuszy przerobić do dowolnej skali - czy to 1:8 czy też 1:43...
W 1:1 odradzam