[MKVI ] po wymianie tłumika nadal wydech hałasuje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
miałem ostatnio nie miłą przygodę,mianowicie zahaczyłem tłumikiem środkowym o wystający słupek parkingowy.przesunęło mi tłumik o jakieś 10 cm i pękła ta uszczelka stożkowa między kolektorem a katem.
tłumik wymieniłem na nowy ta uszczelkę też ale nadal wydech jest nie szczelny właśnie tam gdzie jest ta uszczelka
tu moje pytanie czy tam muszą być zachowane jakieś kąty aby uszczelkę tą oby dwie rury uszczelniły ?
zauważyłem nieszczelność na tej uszczelce od strony silnika i że rury nie łączą się w jednej płaszczyźnie
jeśli ktoś miał podobną sytuacje proszę o porady


[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2013-03-04 17:22:44 ]
[ powód edycji: poprawa tutułu ]
  
 
może zgiąłeś rure z silnika do złączenia?


-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
myślisz o kolektorze czy o tej niżej z sądą ?
  
 
ta niżej z sondą. Zobacz gdzie uderzyłeś dokładnie, jak zgiąłeś to zobacz czy za blisko nie jest podłogi czy silnika, to może cię nakierować na zgięcie. Najwyżej niech ktoś ci zmierzy odległość od rury do silnika/podłogi.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
zahaczyłem ogólnie tłumikiem środkowym,wydaje mi się że teraz ta rura z sądą jest trochę wyżej ale pewności nie mam,głównie chodzi o to czy łączenie kolektora z pierwszą rurą musi być w tej samej płaszczyźnie a jest tam uszczelka stożowa
  
 
no jak uszczelka stożkowa to muszą być na jednej płaszczyźnie
wniosek oparty na pracach z kibelrurą
  
 
A jak kolektor ??
nie naciągnąłeś go za bardzo przy głowicy ??
może tam Ci się coś rozszczelniło ??
  
 
kolektor ok, wszystko szczelne
próbowałem nawet sprężyny mocniej ściągnąć na podkładkach ale nic to nie dało
  
 
dziękuję wszystkim za podpowiedzi,w tygodniu spróbuje jeszcze raz to ogarnąć