Toyota 4D4 pow.3000 obr. mułowata, nie ciągnie, traci moc. - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Aha dziękuję za odpowiedź. Dzwonił mechanik że auto ładnie pracuje na zimnym silniku, nic nie gasnie, ciśnienie jest takie jakie powinno być ale powyżej 3000 obrotów czuć tak jakby na chwilę puścił nogę z gazu i znów jest wszystko ok.
  
 
Cytat:
2019-06-21 12:09:54, wiedzma254 pisze:
Aha dziękuję za odpowiedź. Dzwonił mechanik że auto ładnie pracuje na zimnym silniku, nic nie gasnie, ciśnienie jest takie jakie powinno być ale powyżej 3000 obrotów czuć tak jakby na chwilę puścił nogę z gazu i znów jest wszystko ok.


No to jest taki typowy objaw poczatku konca pompki podawczej w pompie wysokiego cisnienia. I zdarza sie to przy przebiegu okolo pomiedzy 200a 300tys.
Lub jeszcze ktorys wtryskiwacz mocno daje w przelew. Ale typowo pompka podawcza. Objaw bedzie sie poglebial powoli i stopniowo az do przerwy w jezdzie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
W poniedziałek wszystkie wtryski idą do sprawdzenia bo mechanik też uważa że to wina któregoś wtrysku.
  
 
Mówi że pokazuje mu jeszcze nie doładowanie turbiny i że myśli że winny jest za to zanieczyszczony egr
  
 
Cytat:
2019-06-22 15:01:54, wiedzma254 pisze:
Mówi że pokazuje mu jeszcze nie doładowanie turbiny i że myśli że winny jest za to zanieczyszczony egr


A to juz zalezy od tego kiedy wystepuje objaw.
Jezeli przyspiesza jednym ciegiem z gazem w podlodze i nagle spada ciag to nie egr. Jezeli odpusci gaz i znowu wcisnie i wtedy nie jedzie to moze byc egr.
Jezeli niema cisnienia paliwa to i turbina nie doladuje bo niema spalin zeby ja napedzic. Najlepiej wtedy do testu spiac turbine bezposrednio do podcisnienia i obserwowac co sie dzieje z cisnieniem paliwa. Sprawdzic czy wirnik turbiny nie plywa w poziomie luz poosiowy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Auto odpalalo za 10tym razem i gdy wtryski poszły do sprawdzenia okazało się że wszystkie 4 dają na przelew. Poszły do regeneracji. Mam nadzieję że po regeneracji będzie już ok.
  
 
Auto odpalalo za 10tym razem i gdy wtryski poszły do sprawdzenia okazało się że wszystkie 4 dają na przelew. Poszły do regeneracji. Mam nadzieję że po regeneracji będzie już ok.
  
 
Cytat:
2019-06-28 21:21:05, wiedzma254 pisze:
Auto odpalalo za 10tym razem i gdy wtryski poszły do sprawdzenia okazało się że wszystkie 4 dają na przelew. Poszły do regeneracji. Mam nadzieję że po regeneracji będzie już ok.


Ogolnie zdumiewa mnie tok naprawy tego auta
Powinno to wygladac nastepujaco.
Diagnostyka z uzyciem testera.
Ok nie mamy testera wysylamy 4 wtryski do sprawdzenia bo najmniej roboty.
Wymieniamy kpl uszczelek pod wtryskami i przelewami
Montujemy wtryski jest ok. Nie jest ok demontujemy pompe wysylamy do spr przy okazji mozna wymienic rozrzad i pompe wody jezeli nadchodzi termin wymiany lub jest nie do ustalenia.
A tu widze ze pompe juz tez przekladano ale nie wiadomo czy jest dobra bo byly uszkodzone wtryski.
Ogolnie tok diagnostyki i naprawy trzeba tak przemyslec zeby sie jak najmniej narobic a uzyskac jak najwiecej informacji i wykluczen poszczegolnych elementow.
A tu widac ze chlopaki sie staraja i sa bardzo pracowici
Ale niestety wykonali duzo pracy na daremno i stracili mnostwo czasu.
A dalej niema pewnosci czy nie trzebabedzie targac pompy jeszcze raz.
Tetaz skoro wtryski wyjete to trzeba dokladnie oczyscic ich gniazda z nagaru i wymoczyc pokrywe zaworowa np w Brudpurze Voight. Aby oczyscic separatory oleju w odmie. Co zmniejszy znaczaco wyrzut oleju z odmy.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2019-06-29 13:14:59 ]
  
 
Wtryski włożone podobno silnik chodzi super ale teraz mechanikowi wyskoczył błąd turbiny. Wymienia jakieś wężyki itp. Ja już mam tak dość tego samochodu.... Wydaliśmy już tyle pieniędzy i tyle czasu to auto już stoi na warsztacie że juz tracę cierpliwość i nadzieje ze wkoncu to auto będę mogła odebrać i nim jeździć
  
 
Cytat:
2019-07-16 17:37:56, wiedzma254 pisze:
Wtryski włożone podobno silnik chodzi super ale teraz mechanikowi wyskoczył błąd turbiny. Wymienia jakieś wężyki itp. Ja już mam tak dość tego samochodu.... Wydaliśmy już tyle pieniędzy i tyle czasu to auto już stoi na warsztacie że juz tracę cierpliwość i nadzieje ze wkoncu to auto będę mogła odebrać i nim jeździć


No to pochwal sie ile wyniosla ta naprawa a ja powiem czy duzo i ile jeszcze musisz wlozyc.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Powiedz mi tylko czy przyczyną wyskakiwania takiego błędu może być,, jakaś pierdola,, czy w grę wejdzie tylko regeneracja turbiny? Nie chce pisać o pieniądzach bo już mam takie nerwy że aż mi nie dobrze z nerwów i płakać aż się chce.
  
 
Nie wiem, czy np związek z błędem turbiny może mieć to że wtryski zostały zregenerowane i dopiero zamontowane? Cokolwiek?
  
 
Cytat:
2019-07-16 19:22:09, wiedzma254 pisze:
Nie wiem, czy np związek z błędem turbiny może mieć to że wtryski zostały zregenerowane i dopiero zamontowane? Cokolwiek?


Jak przeladiwuje to przyczyny sa dwie albo zaworek vacum regulating, albo turbina.
Zaworek trzeba na probe podmienic.
Jezeli turbina to trzeba spr luzy na wirniku w pionie i poziomie.
Czasem wystarczy przegonic auto po trasie dynamicznie przyspieszajac i hamujac i sie rozrusza.
Jak przeladowuje bo zuzyta to nie pomoze.
Czesto auto nie jedzie bo np uklad paliwowy niesprawny i wtedy problem przeladowania sie nie ujawni, a dopiero jak ukl paliwowy odzyska sprawnosc problem sie pojawi.
Sprawdz luzy przegon podmien zaworek zregeneruj turbo. Taka kolejnosc.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Pytanko mam a w zasadzie mój mechanik, jakie powinny być parametry w kolektorze ssacym minimalne (na biegu jałowym) a jakie maksymalne przy których już wyskoczy błąd i pokaże że turbina przeladowuje? Jest jeszcze pytanie czy była by opcja żeby mój mechanik do Pana przedzwonil i o to dopytal? Bo jednak takie przekazywanie informacji przezemnie może być uciążliwe?

[ wiadomość edytowana przez: wiedzma254 dnia 2019-07-17 10:23:48 ]
  
 
Tłumaczył mi że coś odpinal od tej turbiny i podpinał prowizorycznie butelkę z wodą ale właśnie mówię że ja nie bardzo się znam do czego to miało służyć, powymienial wężyki, wydaje mi się że nie posiada on innego zaworka żeby go podmienić i dlatego stąd wcześniejsze pytanie. Może jemu bardziej by Pan to rozjaśnił.

[ wiadomość edytowana przez: wiedzma254 dnia 2019-07-17 10:27:32 ]
  
 
Błąd 1250
  
 
Cytat:
2019-07-17 17:55:09, wiedzma254 pisze:
Błąd 1250


Butelke z woda??????
jakas nowatorska metoda chętnie posłucham.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Pytanko mam a w zasadzie mój mechanik, jakie powinny być parametry w kolektorze ssacym minimalne (na biegu jałowym) a jakie maksymalne przy których już wyskoczy błąd i pokaże że turbina przeladowuje? Jest jeszcze pytanie czy była by opcja żeby mój mechanik do Pana przedzwonil i o to dopytal? Bo jednak takie przekazywanie informacji przezemnie może być uciążliwe?
  
 
Cytat:
2019-07-17 18:44:29, wiedzma254 pisze:
Pytanko mam a w zasadzie mój mechanik, jakie powinny być parametry w kolektorze ssacym minimalne (na biegu jałowym) a jakie maksymalne przy których już wyskoczy błąd i pokaże że turbina przeladowuje? Jest jeszcze pytanie czy była by opcja żeby mój mechanik do Pana przedzwonil i o to dopytal? Bo jednak takie przekazywanie informacji przezemnie może być uciążliwe?

nr poslalem na priv

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki serdeczne