Toyota 4D4 pow.3000 obr. mułowata, nie ciągnie, traci moc. - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam jeszcze jedno pytanie, czy powodem zbyt długiego świecenia sie kontrolki oleju po odpaleniu silnika może być tylko i wyłącznie pompa oleju? Bo teraz jeszcze mechanik mówi że wg niego jeszcze to trzeba wymienic.
  
 
Cytat:
2019-07-18 10:19:06, wiedzma254 pisze:
Witam. Mam jeszcze jedno pytanie, czy powodem zbyt długiego świecenia sie kontrolki oleju po odpaleniu silnika może być tylko i wyłącznie pompa oleju? Bo teraz jeszcze mechanik mówi że wg niego jeszcze to trzeba wymienic.


Raczej przypchany smok pompy oleju lub koniec panewek.
A kiedy to zauważyli??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Teraz po porobieniu wtryskowi przed robieniem turbo mechanik zauważył że ta kontrolka się długo świeci. Wtryski zregenerowane turbo też i tak jak Pan polecił miska olejowa została zdjeta wyczyszczona i ten smok też. Podobno miska i smok był wgnieciony jakby ktoś na jakiś kamień wjechał czy coś tak mi tłumaczył mechanik. I moje pytanie czy jak wczoraj mechanik to wszystko skończył (wyczyścil tą miskę smok, wymienił olej jeszcze raz i filtr) i wczoraj dopiero odzyskałam auto to ta kontrolka oleju może jeszcze jakiś czas tak dłużej świecić czy od razu powinno być wszystko ok? Bo on jak postał przez noc to długo czekalam aż kontrolka zgaśnie ale już jak po jeździłam po mieście to na ciepłym silniku gasnie od razu przy zapłonie.

[ wiadomość edytowana przez: wiedzma254 dnia 2019-07-31 14:47:37 ]
  
 
Cytat:
2019-07-31 14:38:40, wiedzma254 pisze:
Teraz po porobieniu wtryskowi przed robieniem turbo mechanik zauważył że ta kontrolka się długo świeci. Wtryski zregenerowane turbo też i tak jak Pan polecił miska olejowa została zdjeta wyczyszczona i ten smok też. Podobno miska i smok był wgnieciony jakby ktoś na jakiś kamień wjechał czy coś tak mi tłumaczył mechanik. I moje pytanie czy jak wczoraj mechanik to wszystko skończył (wyczyścil tą miskę smok, wymienił olej jeszcze raz i filtr) i wczoraj dopiero odzyskałam auto to ta kontrolka oleju może jeszcze jakiś czas tak dłużej świecić czy od razu powinno być wszystko ok? Bo on jak postał przez noc to długo czekalam aż kontrolka zgaśnie ale już jak po jeździłam po mieście to na ciepłym silniku gasnie od razu przy zapłonie. [ wiadomość edytowana przez: wiedzma254 dnia 2019-07-31 14:47:37 ]


A przed robieniem wtryskow problemu nie bylo???
Kiedy problem sie pojawil??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Nie wiem możliwe że też nie gasla kontrolka od razu ale teraz po zrobieniu wszystkiego na zimnym silniku dłużej się pali a na ciepłym gasnie od razu
  
 
Cytat:
2019-07-31 19:52:22, wiedzma254 pisze:
Nie wiem możliwe że też nie gasla kontrolka od razu ale teraz po zrobieniu wszystkiego na zimnym silniku dłużej się pali a na ciepłym gasnie od razu


A wyjmij bagnet oleju po nocy i sprawdz czy nie przybywa oleju lub nie smierdzi ropa lub wrecz niema poziomu dwuch cieczy ropy i oleju na bagnecie.
Czesto mechanicy odginaja rurke przelewowa zamiast ja odkrecic lub nie wymienia podkladek lub odkreca zaslepke ktorej sie nie odkreca a pozniej nie dokreca lub rurka przelewu peknie jezeli np najpierw dokreca wtryski a pozniej przelew itd.
Olej rozcienczony splywa szybciej a analizujac tok naprawy jest to prawdopodobne.
Po ilu sek gasnie od uruchomienia?


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2019-07-31 20:37:49 ]
  
 
Sprawdzę jutro. A podkładki wymieniał bo sama osobiście kupowałam i jeszcze mi tłumaczył że przy każdej wymianie wtryskow trzeba to zrobić.
  
 
Cytat:
2019-07-31 20:58:25, wiedzma254 pisze:
Sprawdzę jutro. A podkładki wymieniał bo sama osobiście kupowałam i jeszcze mi tłumaczył że przy każdej wymianie wtryskow trzeba to zrobić.

podkladki ogniowe 4 przelewowe 5szt takie jakby podwojne polaczone mostkiem?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Nie wiem jakie to były ale na paragonie mam napisane uszczelka wtryskiwacz 4szt podkładka 4szt uszczelka 4szt i kolejna podkładka 10sztuk
  
 
Olej sprawdziłam jest ok nie czuć paliwem nic się nie rozdziela nie ma go,, za dużo,, a rano po odpaleniu auta kontrolka po 35sekundach dopiero zgasla. Gdzie w dzień nawet jak auto stoi po 2h nie ruszane to gasnie po sekundzie dwóch albo od razu przy zapłonie.
  
 
1,5h temu tylko go odpaliłam żeby sprawdzić jak długo świeci się ta kontrolka, i nigdzie nim nie jeździłam ani nic, teraz po 1,5h wsiadam i kontrolka zgasla od razu przy odpaleniu silnika
  
 
Cytat:
2019-08-01 11:02:55, wiedzma254 pisze:
1,5h temu tylko go odpaliłam żeby sprawdzić jak długo świeci się ta kontrolka, i nigdzie nim nie jeździłam ani nic, teraz po 1,5h wsiadam i kontrolka zgasla od razu przy odpaleniu silnika


Ile teraz jest oleju na bagnecie?
Pisalas ze smok byl zgiety zapytaj czy go prostowali czy go sprawdzili czy szczelny czy odkrecali juz bywalo ze smoki pekaly w takich okolicznosciach i wtedy mogloby sie tak dziac.
35 sekund to cale wieki nie wierze ze tego wczesniej nikt nie zauwazyl. Po pierwsze spruboj ustalic w ktorym momencie problem powstal to wazne. Mieli to auto wiele dni i nikt tego nie zauwazyl???
Przeciez to jest problem nr jeden jezeli sie cos dzieje z ukladem olejenia to wszystkie inne usterki sa niewazne dopuki problem nie zostaje zlikwidowany.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2019-08-01 11:49:41 ]
  
 
Na zimnym silniku po nocy było oleju w połowie między jedną kropką a drugą. No mówił że prostował tą miskę i smok ale mówił mi też coś ze myśli żeby zamontować jakiś zawór który będzie powodował że olej nie będzie się cofał że kiedyś montował coś takiego w aucie które jeździło po górach.
  
 
Cytat:
2019-08-01 11:45:48, wiedzma254 pisze:
Na zimnym silniku po nocy było oleju w połowie między jedną kropką a drugą. No mówił że prostował tą miskę i smok ale mówił mi też coś ze myśli żeby zamontować jakiś zawór który będzie powodował że olej nie będzie się cofał że kiedyś montował coś takiego w aucie które jeździło po górach.


Bez sensu trzeba ustalic co jest przyczyna.
Po pierwsze czy odkrecil smok i spr go na szczelnosc? Zwlaszcza ze go prostowal.
Dwa czy po tym prostowaniu np nie zaczela sie swiecic dluzej niz poprzednio.
Czy po odpaleniu kiedy swieci ta kontrolka slychac jak klekocza panewki i klekot cichnie gdy kontrolka gasnie?
Bo byc moze poprostu czujnik cisnienia sie blokuje lub jest przypchany.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Smok sprawdzony na szczelność zagięta była tylko siateczka.
  
 
Nic nie klekocze kiedy ta kontrolka się świeci dłużej. Mówi że nawet nie sprawdzał panewek bo żaden objaw nie wskazuje na to że to panewki bo nic nie stuka, nic się nie zapala podczas jazdy, na ciepłym silniku gasnie w moment
  
 
Cytat:
2019-08-01 12:19:07, wiedzma254 pisze:
Nic nie klekocze kiedy ta kontrolka się świeci dłużej. Mówi że nawet nie sprawdzał panewek bo żaden objaw nie wskazuje na to że to panewki bo nic nie stuka, nic się nie zapala podczas jazdy, na ciepłym silniku gasnie w moment


No to wkrecic czujnik zegarowy odpalic zgasic i spr po nocy jakie faktycznie jest to cisnienie.
Lub podmienic czujnik na inny i spr kabel czy niema przerwy np zwierajac do masy wtyczka itd.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Będę musiała po weekendzie podjechać do jakiegoś,, innego,, mechanika żeby to sprawdził. Ten który nam robił wszystko w aucie upiera się że to pompa oleju do wymiany gdzie mówił mu Pan że pompy w tych autach nie wysiadają.a czy możliwe jest to że przez np zrobienie turbiny musi to się jakiś czas ustawiać i po jakimś czasie będzie ok?
  
 
Albo że przez włożenie jakiegoś nie oryginalnego filtra tak się dzieje?
  
 
Wlany olej Mobil 2000 10W40