6 biegów w rs2000 :P

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
siedzę ostatnio i myślę i pije bro i taki patent jak 6 biegów jest czymś nowym, i tu moje pytanie :
czy podpasuje z jakiegoś forda skrzynia 6-biegow, albo od czego prawie pasuje i prawie da się założyć??
  
 
W rs'ie pięć biegów to za mało. Ktoś już chyba pisał o takim pomyśle.
  
 
MK2 6 speed
Skoro da się wyrzeźbić coś takiego to pewnie da radę i coś dla Ciebie

Najprościej zamówić sobie w www.maktrak.com/index.htm


[ wiadomość edytowana przez: darek4488 dnia 2013-05-07 23:40:48 ]

[ wiadomość edytowana przez: darek4488 dnia 2013-05-07 23:41:11 ]
  
 
tak tylko to jest RWD
  
 
Hokus pokus Czary mary
  
 
skrzynia MMT6 z foki ST mk1 i mondeo mk3 .W Volvo też jest ta skrzynia.
chyba najlepsza opcja. P&P nie siada, ale jak ktoś ma cierpliwość kombinować to ogarnie, bo angole to wsadzają.

Tak na marginesie dodam, że nie jesteś pierwszy z tą koncepcją. Mi też strasznie 6-tki brakuje Był nawet przez moment plan na podmiankę, jednak mój RSik zostaje 90% seria. Temat nie umarł, poprostu czeka na nowe "pole manewru"



[ wiadomość edytowana przez: Venom_4x4 dnia 2013-05-08 07:56:42 ]
  
 
muszę znaleźć chwile i podjechać do znajomego na szrot i obejrzeć skrzynie, coś się może wyhaczy prawie pasującego
  
 
Generalnie to mam pytanie za 10 ptk.
ktoś ma na serio zamiar to zrobić czy tylko tak gdybacie jak by to było gdyby była 6-stka ??
  
 
Mały, ty wiesz że ja konceptami to z rękawa sypie Co do zamiarów to moje znasz. co prawda tam oryginalnie jest mtx, ale temat MMT6 też badam.
  
 
gdybajcie gdybajcie
zastanawia mnie tylko ile osób po opracowaniu takiego patentu pójdzie do garażu i zacznie dłubać
  
 
w zasadzie to nie jest jakieś niesamowite przedsięwzięcie.
Po pierwsze trzeba określić jak bardzo różnią się dzwony skrzyni którą masz (zapewne mowa o MTX75) i MMT6, następnie przerobić to co nie pasuje. dzwonów się podmienić nie da, więc trzeba poprzespawywać mocowania które nie pasują itd. Ogarnąć łapy czy to w budzie czy na obudowie skrzyni. Zostają do spasowania półosie, sprzęgło, wybierak i temat prędkościomierza.
Nie mało ale też nie jakoś kosmicznie dużo.
Jeszcze pare lat temu ta skrzynia była dość droga. teraz można ją kupić za 400 zeta. Poprostu trzeba się wziać i zrobić, i bedzie 6-tka.