Gwiazda czerwona - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzięki wielkie! Tego szukałem ale nie mogłem nigdzie znaleźć
  
 
Heja nie chcę zakładać nowego tematu na technicznym, żeby nie śmiecić.

Chcę zamontować w ładnej radioodtwarzacz. Kieszeń jest trochę mała więc domyślam się trzeba wyciąć. Teraz tak czy łada ma instalację pod radio czy trzeba to robić. Jestem zielony w tym temacie.

Dokładniej, czy 2107 ma to złącze ISO pasujące pod normalne dzisiejsze radia czy trzeba jakąś przejściówkę i jak z anteną radiową?
Pozdrawiam!
  
 
Cytat:
2014-06-24 00:06:31, pawelkielich pisze:
Heja nie chcę zakładać nowego tematu na technicznym, żeby nie śmiecić. Chcę zamontować w ładnej radioodtwarzacz. Kieszeń jest trochę mała więc domyślam się trzeba wyciąć. Teraz tak czy łada ma instalację pod radio czy trzeba to robić. Jestem zielony w tym temacie. Dokładniej, czy 2107 ma to złącze ISO pasujące pod normalne dzisiejsze radia czy trzeba jakąś przejściówkę i jak z anteną radiową? Pozdrawiam!



Instalacji nie ma - musisz rzeźbić samemu (antena, zasilanie, głośniki). Radio 1 DIN pasuje od strzała po wyjeciu zaślepki i przycięciu dziury. tył radia opiera sie na takim plastiku od nawiewu na nogi, ale i tak dodatkowo warto dać jakieś wzmocnienie, żeby nie latało. Powodzenia.
  
 
Dzięki wielkie!
Myślałem, że sprawa prostsza, jakaś przejścióweczka, tu się wytnie tylko do radyjka podłączy głośniki i będzie grało. A tu hyc!


  
 
A co tu nie jest proste? Nawet takiemu antytalentowi do elektroniki jak ja zajeło to jedno popołudnie z czteropakiem Okocimia

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Mam zamiar zasilanie radia podłączyć do przewodów od zapalniczki, jest tam stałe napięcie i pod bezpiecznikiem tylko teraz tak. Do zapalniczki idą 2 kable czerwony i żółty.

-Czy czerwony to + a żółty masa?

-Czy takie podłączenie nie będzie powodować spadku mocy?

(radio mam 4x35W) Głośniki z przodu 80W z tyłu 160W ale nie chcę wzmacniacza bo to co gra mi starczy, przynajmniej starczało w fiacie uno.

-Czy istnieje możliwość (jw), żeby podczas słuchania muzyki nie działała nawigacja i odwrotnie?

Ktoś jakieś inne pomysły gdzie podpiąć radio, żeby grało bez kluczyka?
  
 
Najlepiej prąd z aku. Żółty to + na żarówkę. Masę bierzesz z karoserii. Jeżeli jednak dasz pod zapalniczke, to będzie mrugać radio, a nawigacja będzie działać również. Może nie składnie opisałem, ale mam mało czasu.
  
 
Dzięki Szoko rozwiałeś moje wątpliwości.
  
 
pawelkielich pytanie z innej beczki:
Masz u siebie filtr powietrza K&N? taki?
http://www.knfilters.com/search/product.aspx?prod=E-2670

Jest jakaś różnica w stosunku do normalnego filtra?
  
 
Czy dokładnie ten model to nie wiem, filtr kupiłem od kumpla nówkę, kupił do fiata 125p ale jego fiat padł więc go odkupiłem. Wymiarowo różnica z tego co pamiętam jest taka, że jest troszkę szerszy tzn.: grubszy. Wielkiej różnicy nie poczułem, może trochę obroty się ustabilizowały. Jest szybsza reakcja na pedał gazu i tyle.

Przyspieszenia nie zmierzyłem, prędkość maksymalna jeszcze nie rozwinąłem.

[ wiadomość edytowana przez: pawelkielich dnia 2014-07-02 13:26:13 ]
  
 
jak założysz filtr K&N od fiata to jest on również niższy i trzeba go doszczelnić pod lub na filtrze, ja tak bynajmniej musiałem kiedyś zrobic
  
 
Mam pytanie montował ktoś z was klin uszczelki szyby przedniej?

Dokładniej coś takiego http://allegro.pl/klin-uszczelki-szyby-lada-2101-2107-chrom-przod-i5180911717.html

Takiego klina zakłada się na tego czarnego klina fabrycznego, czy trzeba ten fabryczny usunąć?

  
 
Cytat:
2015-04-15 00:24:01, pawelkielich pisze:
Mam pytanie montował ktoś z was klin uszczelki szyby przedniej? Dokładniej coś takiego http://allegro.pl/klin-uszczelki-szyby-lada-2101-2107-chrom-przod-i5180911717.html Takiego klina zakłada się na tego czarnego klina fabrycznego, czy trzeba ten fabryczny usunąć?


Trzeba wyciągnąć stary i wsadzić nowy. Przyda się trochę cierpliwości i jakiś poslizg Ja montowałem z pomocą środka do pielęgnacji opon z lidla, bardzo fajnie zmiękcza gumę uszczelki.
  
 
Dzięki
  
 
Też będę do tego robił przymiarkę bo moja zaśniedziała i pociemniała. Mam nadzieję że tym razem nic nie urwę
  
 
Cytat:
2015-04-17 10:10:00, KubaKubacki pisze:
Też będę do tego robił przymiarkę bo moja zaśniedziała i pociemniała. Mam nadzieję że tym razem nic nie urwę



Jakbyś miał problemy to zapraszam na darmowe szkolenie
  
 
Felype ja na sucho montowałem to dopiero była jazda hehe. Ogólnie tragiczne to to nie jest ale trzeba zachować spokój bo zaklęcia typu właź tu kurw* jedna średnio pomagają
  
 
Dobra, będę się odzywał
  
 
i jak ? zamontował ? ja ostatnio dwa kliny montowałem na jakimś pocieraczu i wyszło jak zawsze super
  
 
Nie jeszcze nie montowałem, pojawił się wyciek oleju. Wymieniałem teraz uszczelkę pokrywy zaworów, zająłem się spryskiwaczami, które słabo pryskają, zdemontowałem wycieraczki i spryskiwacze reflektorów przednich i reperuję zbiornik na płyn.

Kwiecień i maj to jak co roku dla mnie bardzo pracowite miesiące, więc myślę, że przy odrobinie szczęścia w czerwcu ruszę z pracami. Malowanie felg, założenie stylowych kołpaków, no i ten klin. Ewentualnie polerka nadwozia i wycieraczek przednich