Renowacja felg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, widziałem kilka wątków odnośnie renowacji felg stalowych, ale nie aluminiowych, a chyba nie można tego traktować tak samo? Najpierw przydałoby się je też wyczyścić bo są strasznie brudne Znacie jakieś szybkie i nieszkodliwe środki?
  
 
a możesz kogoś polecić?
  
 
widzę, że kolega się nie odzywa to ja Ci polecę Clean Easy
  
 
Płyn do naczyń i ciepła woda, jeżeli tylko o brud chodzi. Potem możesz to czymś nabłyszczyć. Ewentualnie jak kolega, Clean Eeasy

[ wiadomość edytowana przez: banan12 dnia 2013-08-28 14:01:39 ]
  
 
Najlepiej wypiaskować....te wszystkie chemiczne specyfiki działają na chwilę.
Niestety też sie tak bawiłem, aż wreszcie oddałem do piaskowania i malowania proszkowego. Felgi CUDO i to za normalną cenę...i mogę teraz polecić z czystym sumieniem firmę Tech mar z Kłaja-naprawdę dobra robota
  
 
aa widzisz spec, trochę za późno, ale może przyda się na przyszłość. Jak na razie posłuchałem rady kolegów poniżej i potraktowałem felgi Clean Easy. Przyznam, że jest dobrze do tej pory. Czas pokaże jak będzie dalej.
  
 
Pomysł z piaskowaniem napewno jest trwalszy i starczyn a dłużej choć Clean Easy też daje oczekiwane rezultaty.
  
 
Z piaskowaniem na pewno drożej niż z Clean Easy. Ja sobie kiedyś wypiaskowałem, efekt był trwalszy, ale szkoda pieniędzy na to. Nawet i to przecież kiedyś się skończy.
  
 
Zgadzam się z Przedmówcami, w tym przypadku piaskowanie felg to najlepszy sposób na to aby uzyskać oczekiwany efekt i nadać swoim felgom blasku. Wiadomo,ze być może nie utrzyma się on bardzo długo,ale na pewno będzie znaczna poprawa niż przed zabiegiem.
  
 
Kolega czyścił samemu felgi aluminiowe i stosował najpierw chemię do usuwania zabrudzeń (w samochodowym chemiku coś ci doradzą) oraz potem pastę polerską jak do lakieru. No i pooowooolna długa praca. Na koniec ładnie to wyszło, ale 4 felgi zajęły mu z miesiąc łącznej pracy.
  
 
Czyli poświęcił sporo swojego czasu aby przywrócić te felgi do porządku oraz że jesteś zadowolony. Inna sprawa,że w dobrym zakładzie poczekałby na to maks 2 dni i byłoby zrobione,więc zdecydowanie szybciej,ale i drożej.
  
 
troszkę nie rozumiem waszych wywodów ;
a więc piaskowanie , to tylko podkład epoksydowy , hybryda lub proszkowo a potem można cuda na tym malować.

lub chemia czyli trawienie lub clinerr można malować jak w/w lub polerować czyli pasta w klocku i krążek filcowy ewentualnie najpierw drobny papier 800 do 2000 co 200
i tyle na temat.
  
 
No tak,to się zgadza. My tylko piszemy ze tego nie można wykonać na szybko,na już nie mając nawet podkładu,a co dopiero pozostałych akcesoriów,ale dzięki nim efekt będzie naprawdę widoczny.
  
 
Są super środki do czyszczenia felg. Można je kupić w profesjonalnych punktach, głównie prowadzących sprzedaż internetową. Można czyścić nimi felgi z największych zabrudzeń.
  
 
Doprowadzenie felg do stanu dobrego jeżeli ktoś wczęśniej o nie nie dbał to jedna wielka masakra.
  
 
Tutaj także jestem zdania, że na początek warto samemu zadbać o nasze felgi i odnowić je za pomocą specjalnych środków i preparatów, które nie są drogie a za to skuteczne. Taniej można dostać je również w sklepach internetowych, wystarczy poszukać.