Jaką chłodnicę?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam takie pytanie. Muszę wymienić chłodnice i mam do wyboru aluminiową lub standardową miedzianą. Która będzie lepsza? I czy jak założę aluminiową to czy nie będzie problemu z miedzianą nagrzewnicą?
  
 
Postanowiłem odgrzać najstarszego kotleta
Jak się okazało - bez odpowiedzi do dzisiaj

Alu chłodnice ... są takie sobie, pod warunkiem że nie wysilasz silnika.
Alu chłodnice ... mają mniejszą powierzchnię chłodzenia i mniej "rurek" wewnątrz - mniejsza sprawność.
Alu chłodnice ... mają problemy z korkiem a potem się zaczynają problemy z chłodzeniem.
Alu chłodnice ... i oryginalna nagrzewnica - co ma piernik do wiatraka?

po wielu próbach i patentach zalecam oryginalną mosiężną lub podobną ale większą z Nivy, ciężko dostępną lub drogą.

pozdro
  
 
http://weteranszos.pl/gielda/5689-
  
 
Cytat:
2019-12-28 19:30:39, Ladfan pisze:
http://weteranszos.pl/gielda/5689-



Ta chłodnica nadaje sie tylko i wyłącznie do recyklingu.
  
 
Biorąc pod uwagę cenę nowych mosiężnych, to można rozważyć też chłodnicę na zamówienie



Kosztuje trochę więcej, ale pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce.
U siebie przeniosłem mocowanie klaksonów, zwykła alu dalej pasuje, bo króćce są tam gdzie były.
Jakość rdzenia to też inna półka.
  
 
W 03-06 nie da się zastosować takiej długiej chłodnicy, jak w innych. Ogranicza to maska z zawiasami chowanymi do komory silnika. Jedyne wyjście, to przerabiać zawiasy na tył maski
  
 
Cytat:
2019-12-30 12:25:31, SzokoLada pisze:
W 03-06 nie da się zastosować takiej długiej chłodnicy, jak w innych. Ogranicza to maska z zawiasami chowanymi do komory silnika. Jedyne wyjście, to przerabiać zawiasy na tył maski



No to przy 03/06 zrobić węższą, przy takim rdzeniu i tak zrobi robotę
  
 
Cytat:
, Rzoooq pisze:
Biorąc pod uwagę cenę nowych mosiężnych, to można rozważyć też chłodnicę na zamówienie


co gdzie jak ile ?
  
 
Cytat:
Rzoooq pisze: Jakość rdzenia to też inna półka.


rzuć trochę światła na sprawę
  
 
Cytat:
2019-12-31 01:02:41, morphio pisze:
rzuć trochę światła na sprawę



Swoją dorabiałem w https://www.chlodnice.net.pl/
Samochód zostawiłem w poniedziałek rano, odebrałem we wtorek po południu - nie było marudzenia, czy spławiania dzień po dniu, dla mnie to ważne.
Łada teraz zimuje, także nie mam jak zrobić dokładnej fotki, ale "rurki" mają przekrój cienkiego prostokąta przez całą grubość chłodnicy, lamelek jest gęsto.
Uwagi mam 2:
- nie zrobili korka spustowego, ale to może i lepiej
- króciec wlewowy jest ciut niżej niż górny poziom, więc trzeba dobrze odpowietrzyć
Zapłaciłem 1000 (weź poprawkę na Warsiafę) i jestem zadowolony.
Jadąc w tym roku niemiecką autostradą ~120km/h akurat jak przez Europę przetaczała się fala najgorszych upałów, silnik w ogóle tego nie odczuł, gdy ja topiłem się w kabinie.
U siebie na rejonie na pewno też znajdziesz podobny zakład, podjedź, popytaj.
  
 
Cytat:
Rzoooq pisze: U siebie na rejonie na pewno też znajdziesz podobny zakład, podjedź, popytaj.


będę musiał dzięki
  
 
Dokładniejsze zdjęcia



Wymiary rdzenia (górna i dolna belka są trochę szersze)


Przerobić musiałem dolne podpory


I przeniosłem klaksony
  
 
Jak kupić dobrze chłodnice?