2102 made in SzokoLada - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja też takowych nie mam, ale jako że robie przód 03/06 to pakuje listwy od kompletu. Już z Konriii przerabiałem właśnie ten temat.
  
 
jakby co to mam pasy przednie od 3ki badź 6tki ,jak bys potrzebowal to zapodawj bedziemy wysylac, nie pamietam jak sie roznia ale jeden jest z blacha pod zderzak a inne bez
  
 
Cytat:
2013-12-24 14:40:04, SzokoLada pisze:
Pomyślałem sobie, czy nie zrobić taki dach u siebie. W sumie nawet dzisiaj takowy kupiłem, ale jakoś nie jestem na 100% pewny czy go chcę.



No chłopaki, szybciutko piszemy swoją opinię na temat tego dachu. Kto za, kto przeciw.?
  
 
Cytat:
2013-12-25 20:17:01, SzokoLada pisze:
No chłopaki, szybciutko piszemy swoją opinię na temat tego dachu. Kto za, kto przeciw.?


Jestem za. Od czego będziesz wkładał? Od Twingo?
  
 
Cytat:
2013-12-25 20:17:01, SzokoLada pisze:
No chłopaki, szybciutko piszemy swoją opinię na temat tego dachu. Kto za, kto przeciw.?



Moim zdaniem nie pasuje jeśli przód będzie 2103, pasowałby tak jak na zdjęciu czyli w oryginale.
  
 
Już dobrze, jest ruch, są opinie. Dzięki wam utworze swoją opinię. Mam wątpliwości, co do pomysłu. Podoba mi się, ale auto będę trzymać na dworze, można łatwo się włamać przez ten dach, wystarczy nożem zrobić ciach, ciach, ciach.
  
 
Cytat:
2013-12-25 21:04:50, SzokoLada pisze:
Już dobrze, jest ruch, są opinie. Dzięki wam utworze swoją opinię. Mam wątpliwości, co do pomysłu. Podoba mi się, ale auto będę trzymać na dworze, można łatwo się włamać przez ten dach, wystarczy nożem zrobić ciach, ciach, ciach.


A co zamierzasz złoto trzymać w samochodzie?
Zamki Łady to żadna przeszkoda nawet dla marnego zlodziejaszka.
  
 
Na zamki mam patent. Ale auta nie chciał bym stracić.

P. S. Dach od Twingo. Ciekawy jestem czy będzie głośniej, zimnej, a może będzie przeciekać.?
  
 
Cytat:
2013-12-25 21:55:42, SzokoLada pisze:
Na zamki mam patent. Ale auta nie chciał bym stracić. P. S. Dach od Twingo. Ciekawy jestem czy będzie głośniej, zimnej, a może będzie przeciekać.?


Na takie charakterystyczne i rzadkie auto nie powinno być wzięcia.
Jak dobrze zamontujesz i uszczelnisz to nie będzie ciekło, zimniej tez nie będzie. Przejeździłem kabrioletem dwie zimy i nie narzekałem na zimno. Głośniej może być przy większych prędkościach.
P. S. Nawet jak masz patent na zamki to wybić / wyłamać trojkatna szybkę to żaden problem


[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2013-12-25 22:22:55 ]
  
 
Cytat:
2013-12-25 20:53:25, fragles94 pisze:
Moim zdaniem nie pasuje jeśli przód będzie 2103, pasowałby tak jak na zdjęciu czyli w oryginale.


jak wyżej, czyli teraz będzie sie gryzlo

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Mi bardziej chodzi o ciekawych dzieciaków. Tak dla zabawy, z ciekawości, rozbiją, narobią szkód. Teraz bardziej mnie interesuje wygląd i styl.
  
 
Andrzej, proszę o rozwinięcie myśli. Co w sumie ma do tego przód? Aż tak wiele się nie zmieni z wyglądu.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2013-12-25 23:24:43 ]
  
 
Zaoblony przód, gładkie boki bez listew, chromowane zderzaki z kłami mi zgrywają sie stylistyczne z miękkim dachem. A Twoja wydumka juz nie, zresztą nie obraź się ale ona całkowicie mi nie leży

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Ok. Nie obrażam się. Jestem pewny swego. Bo widziałem takie cudo na własne oczy. Jak do tej pory nie mam wątpliwości o wybranym kierunku. Mi odpowiada w całym zakresie. A co do dachu, to mam wątpliwości. Ale z drugiej strony może to będzie jedyne wyjście z sytuacji, ponieważ dach mam cały pogięty, bo nikt nie zgarnial śnieg. Sam wiesz, auto kupiłem w górach, a tam śniegu nie brakowało. Jest dach załamany do środka, nawet wzmocnienia są pogięte. Wyprowadzić taka płaszczyznę może być problem.
  
 
Argument praktyczności vs estetyki. Rozumiem konieczność przeróbki ale nie musi mi sie to jednoczesnie podobać. Ale to Twoje auto i to tobie ma sie podobac.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Ja sobie zdaje sprawę że buduje kundelka, ale to urok tego konkretnego egzemplarza. Auto mocno zgnite przodem, więc odbudować do w oryginale, to bardzo kosztowna zabawa. A ja całe życie chciałem kiedyś zrobić taki mix. Udało się. A jeżeli mam robić oryginał, to wolę już sobie gotowy sprowadzić. Bo w przypadku mojej 02, opłacalność odbudowy w oryginale jest nieopłacalna. Tym bardziej, robię pod siebie, na codzień, więc i tak daleko mu będzie do oryginalności. Dlatego, żeby mieć pełny oryginał, mam trójkę. Będzie dobrze, nie wszystko moze być perfekt. Zawsze można to traktować jako naukę na przyszłość.
  
 
Jeśli sprawiłeś, że owy dach znalazł się w Twoim posiadaniu czyli miałeś zamiar go zmontować, czyż nie? Swoją drogą wygląda dobrze i czegoś mu brak jednocześnie, aczkolwiek wygląda trochę klimatycznie. Proponuję zajrzeć na forum marki dawcy i poczytać czy dach jest problematyczny, to rozwieje wątpliwości.
  
 
Tak, dokładnie, chciałem. Ale jak już położyłem na aucie, zacząłem go dotykać, oglądać z bliska, pojawiły się wątpliwości.
  
 
Jeśli po przymiarce to nie jest to czego szukasz to chyba lepiej zostawić tak jak jest.
  
 
Wątpliwości są raczej z nie wiedzy. Muszę dorwać takie twingo i przejechać się osobiście takim autem z takim dachem. Czytając forum DF, VW, Wartburga i inne, to każdy chwali ten krok i nikt nie żałuje.