2102 made in SzokoLada - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
grubo Szoko idziesz
na czym profile gniesz? masz giętarkę czy na kolanie stukasz
  
 
Wszystko robie ręcznie. Gietarki brak. Kowadełko, młoteczek, kombinerki i inne tego typu narzędzia. Dziś przyszły dwie kosy i belka pod chłodnice. Nie długo wstawiam przód. Teraz trzeba będzie wymienić progi i wzmocnienia progów, choć wyglądają na całe, to jednak od wewnątrz jest korozją. Szkoda później to robić, wolę od razu za jednym zamachem. Roboty w brud, ale co tam. Później tym bardziej większa satysfakcja. Chciał bym blacharkę zrobić przez zimę, a lakier na wiosnę, lato. Pogoda jak na razie sprzyja. Odrazu dobrze było bym postawić ładę już na konkretnym zawieszeniu, ale brak funduszy. Może jest ktoś chętny za sponsorować mi rurowe wahacze?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Piknie Panie piknie. Ale takie pytanko - co pakujesz pod maske? Cos seryjnego z VAZ-a czy jakieś cudactwo?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
Wszystko zamawiam w Polsce, dystrybutor z Rosji lekko kuleje.



Z nogami wszystko w porządku... A czasu mniej - przygotowuje pomocnika - kmus trzeba cała wiedzą o sowieckiej motoryzacji przekazać


Cytat:
Chciał bym blacharkę zrobić przez zimę, a lakier na wiosnę, lato



Lakier musisz od razu położyć, i podkład, ktory nie absorbuje wilgoci od razu kładź na spawy(szpachlówka tez lubi chłonąc wilgoć), bo szkoda aby korozja wlazła, tym bardziej ta niezauważalna - miedzykrystaliczna.
  
 
Pod maskę idzie 1.7 mpi z kompresorem, sterowany Ecumasterem EMU.
Co do Bartka, to każdy kto miał świeże dziecko wie, że roboty jest w brud, a czasu mało, no i każdą chwilę marzy się poświęcić na sen. Tak będzie mniej więcej do pół roku, a potem chyba już z przyzwyczajenia życie wraca do normy.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
No to Bartoszko gratulacje (przepraszam, że w tym temacie).

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
jedziesz stary, jedziesz !!! z tym koksem
  
 
Oj jadę, jadę. Jak nigdy mam parcie na robienie auta. Teraz czuję, że nawet od strony żony mam wsparcie, a to jest wiiiieeeelka pomóc.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2013-12-20 09:27:31, SzokoLada pisze:
Oj jadę, jadę. Jak nigdy mam parcie na robienie auta. Teraz czuję, że nawet od strony żony mam wsparcie, a to jest wiiiieeeelka pomóc.



masz rację nie przeszkadzanie to też pomoc
jak mój synek poszedł do przedszkola a żoneczka też "popiera" to z nadwyżki wolnego czasu też sie za furmankę wziołem i efekty są

  
 
Taka kupka zgnitych odzyskanych blaszek.



A to tez kiedys byla blacha.



Zaczynamy borowanie.








Wyrywamy chwasta.













Uploaded with ImageShack.us

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Niezłe fotki, w sam raz o mnie.






-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Wczoraj oglądałem fotki dwójek na drive2.ru. Jakie tam są zgnite egzemplarzy ratują, ja byłem w szoku. Moja w porównaniu do ich, to perełka.




-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ja się im nie dziwię. Ktoś niedawno gdzieś napisał (nie pamiętam gdzie), że i Żiguli będą za jakiś czas w samej Rosji deficytowe.



-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
A to fakt. Jak ja byłem w Rosji, to bardzo mało klasyki. A już 02 i 03 praktycznie wcale. Jechałem przez Białoruś i Rosję pociągiem, na Białorusi bardzo, ale to bardzo mało aut z vaza, dużo zachodnich. Ale to chyba normalne, po co płacić cło za vaza, skoro za te same pieniądze można mieć auto zachodnie.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 










-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Kurcze, musze tam do ciebie kiedyś zajechać i zobaczyć to na własne oczy
  
 
No zaproszenia chyba nie potrzebujesz?!

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 


Pomyślałem sobie, czy nie zrobić taki dach u siebie. W sumie nawet dzisiaj takowy kupiłem, ale jakoś nie jestem na 100% pewny czy go chcę.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2013-12-24 06:25:47, SzokoLada pisze:
No zaproszenia chyba nie potrzebujesz?!



Ale czasu zawsze mało, teraz mam 2 tygodnie wolnego to może sie uda
  
 
ja za to chcialbym takie listwy na prog !