2102 made in SzokoLada - Strona 21

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


  
 
nie no panie, idziesz jak burza

jak tak dalej pójdzie to na złombol będzie gotowy
  
 
link:
  
 
Praca czlowieka ktory ma czas hehe. Dobrze dobrze działaj pracuj ostro
  
 
  
 
  
 
Kurde, ale to zaczyna wyglądać!

VW Polo był w podobnej wersji kolorystycznej - Harlequin

Podziwiam samozaparcie i talent. Ja nie umiałem załatać dziur po zasuwach a Ty odciąłeś przód i go wstawiłeś. Jak się mają tolerancje wymiarowe książka vs. realia? Znając Twoje możliwości, błotników zachomikowanych miliard i każdy pewnie się czymś rożni... i uzyskać to co w książce niemożliwe, czy jednak powtarzalność zachowana?

Ciekawi mnie, ilu ludzi powie Ci, fajny ten Fiacik kombi

Z takich poszukiwań internetowych, Złomnik pisze w dziale najpiękniejszych kombi:

5. Łada 2103 kombi
Węgierska konwersja. Powstało ich całkiem sporo. Do zwykłego Żiguli 2102 montowano nowszy przód z 2103, żeby auto wyglądało nowocześniej. Pasował jak ulał. Sporo ich się nawet zachowało. W Polsce temat nie był znany.

Pytanie czy powstało sporo tych prototypów czy 2102? A zachowały się prototypy czy 2102?
Zdarza mi się szukać w szerokim obrębie samochodów, i faktycznie natrafiam na prototypy na Ukrainie, ale większość z nich to ulepy i kasztany...
  
 
Bardzo ładnie wykonany otwór na przekładnie ze wspomaganiem .

Czekamy aż auto dostanie koła .
  
 
Zaczyna to fajnie wyglądać. Układ kierowniczy seria+wspomaganie, czy może coś zupełnie innego ?
  
 
patrząc jak to SZOKO zrobił to jak w banku po 5 kilometrach silnik i skrzynia wypadną na jezdnie i będzie po ptokach
  
 
Nie wypadną, bo robię auto na pedały z bezpośrednim przełożeniem. 🙂
  
 
Piękna robota Szoko
czekam na dalsze fotorelacje i bacznie obserwuję
  
 
A może lepiej takie?

  
 
Przód wciąż nie spasowany. Trzeba przyznać, że fachowcy z fabryki w Togliatti, musiały być mega zajebiści. Ja wciąż nie mogę spasować przodu, chociaż trzwa to już któryś tam tydzień. Blachy mam oryginalne, więc nawet nie chcę wyobrażać, jak idzie pasowanie podróbek. Rezultaty pasowania coraz lepsze i już zaczynam być zadowolony, ale to wciąż jeszcze nie to, co trzeba.
  
 
ZAspawałeś otwory na listwy w błotnikach ???
  
 
Nieee. Galanteria ma byc w wersji full.
  
 


W końcu wszystko pasuje i można zgrzewać elementy. Myślę, że teraz robota pójdzie wizualnie do przodu, chociaż z drugiej strony mam parę fuch do zrobienia. Więc zobaczymy jak to będzie w realu.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2019-04-03 21:46:43 ]
  
 
zazdroszczę Ci w c..j

piękna sprawa
  
 


Uniwersał dostał jako takie przednie zawieszenie, drewniane sprężyny, ale dzięki temu kasta będzie już mobilna i będzie można manewrować po garażu.
  
 
bardzo ładnie, akurat na zlot będzie poskładany i wpadniesz po mnie po drodze