Kamerka samochodowa - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jest wiele ciekawych kamer na rynku, jednak tak jak powiedział poprzednik 300zł za kamerę to rozsądna cena. Jeśli jakiś model wyróżnia się czymś sensownym to można ewentualnie dopłacić. Wiele osób przepłaca za kamery bo mają wiele funkcji, jednak nie korzystają z nich więc sens znikomy takiego zakupu.
  
 
ze słyszenia wiem, że jak się jeździ to kamera pomaga. Też zastanawiam się nad kupnem
  
 
Może niekoniecznie musi być to chińska za 200zł,ale innej dobrej firmy która wytrzyma długi czas. Koszt 300zl za kamerkę to już naprawdę dosyć sporo.
  
 
A według mnie warto czasem dać te ponad 300 zł by kupić sprzęt dobrej jakości. Wiadomo, ze te chińskie kamerki za 100 czy 200 zł też będa działać ale jak długo a jaką bedzie jakość tego nagrania. Z tego co ostatnio zauważyłem, to bardzo ciekawa jest kamera Ferguson Eye Drive SHD100 , ktoś z was miał już z nią styczność? Czytałem, że ma polskie menu, szeroki kąt widzenia i dobrą jakość nagrywania. Sądzicie że warta jest zainteresowania?
  
 
Do powiedzmy tych 500zł kupisz już kamerkę samochodowa wysokiej klasy i jakości od chociażby Mio i właśnie na ich modelach proponuję się skupić.
  
 
A nie warto kupić taki wideorejestrator? Kolega z którym jeżdżę do pracy ma go cały czas podłączonego i sprawdza się bardzo dobrze. Ma fajny wyświetlacz, na którym od razu wszystko widać, super jakość i jeszcze do tego oprogramowanie poprawia jakość obrazu, tak, że wszystko idealnie widać. Dodatkowo fajny bajer detektor ruchu, włącza się tylko jak coś się dzieje przed maską wg mnie to byś miał dobre.
  
 
Słyszeliście może o firmie Overmax? Ktoś chwalił ich rejestrator na innym forum, ale mało jest opinii o tej firmie w internecie.


[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-11-18 10:31:31 ]
  
 
Powoli u nas robi się jak w Rosji
  
 
jakby więcej osób miało kamerki to mielibyśmy naprawdę sporo do oglądania filmików wtedy okazałoby się, że jest u nas bardzo podobnie sam się zastanawiam nad zakupem
  
 
W sumie znajomy kupił tą kamerke z Biedronki za 80zł i jakość jest całkiem w porządku,pytanie jak długo psłuży bo cena okazyjna,wiec zobaczymy i będę informował w miarę możliwości na forum.
  
 
miałem kilka kamerek i w końcu doszedłem do dobrego produktu.
Mio - MiVue 388 ewentualnie z polaryzacyjnym filtrem 388P.
Mio posiada GPS, czujnik wstrząsu, działa od akumulatora wystarczająco długo na czujniku ruchu (np. idziesz na zakupy do marketu).

Popatrzcie jakoś nagrać na YT, zwłaszcza nocą.
Żadna kamera z marketu za 100-200 zł nie nagra wam nic w nocy, podczas gdy zostawiam MiVue włączony na czujniku ruchu na noc, jedynie chowam ja z okna pod zagłówek. (ciekawe rzeczy dzieją się na parkingach wokół aut, zwłaszcza w nocy )
  
 
Ja takze najbardziej skłaniam się do modeli Mio,uważam że za cenę jaką oferują są naprawdę dobrej jakości jeżeli chodzi zarówno o wykonanie jak i jakość obrazu,zresztą teraz można kupić ich kamerki w promocji.
  
 
Ja mam dwie kamerki : starszą, prostą - Genius . Nagrywa w SD, pomimo podświetlania diodami podczerwonymi - w ciemności sobie nie radzi, ale poza tym od ponad roku działa bezbłędnie.
Natomiast z drugą "wypasioną" Mio 586 mam kupę problemów. Fajnie - jak pisze przedmówca - ma czujnik ruchu uruchamiający ją na parkingu, jest czulsza w słabym oświetleniu, ma czujniki przeciążeń, GPS, alarm o radarach - ale zdążyłem po miesiącu już ją wymienić w ramach gwarancji, a następna zdaje się pójdzie jej śladem...
Nie wiem , czy z powodu przeładowania funkcjami - ale w trakcie pracy strasznie się grzeje, do tego stopnia, że na ekranie tej już wymienionej - pojawiły się ciemne placki ! Z drugą wcale nie jest lepiej...
A gadżety takie jak GPS i czujniki przeciążeń, w połączeniu z aplikacją MiVue Manager pozwalające na śledzenie ( na komputerze) trasy przejazdu na mapie i ekscytowanie się bocznymi przeciążeniami na zakrętach i opóźnieniami przy hamowaniu - to z powodu marnej jakości czujników - jedynie zabawka. Mnie pokazywała przeciążenia ponad 1 G . Ten sam czujnik przy jeździe po wertepach ( pomimo ustawienia możliwie najmniejszej czułości ) - przełącza kamerę w tryb "wypadek".


[ wiadomość edytowana przez: schab dnia 2015-01-22 21:00:42 ]
  
 
Fajne są też takie z możliwością kamerowania tego co się dzieje w środku i na zewnątrz pojazdu. Lub po obu stronach. Mam tutaj na myśli np taką LC-TCC-1280 www.kamery.pl/produkty/kamery-samochodowe/lc-tcc-1280.htm

Nadaje się zarówno do osobówek jak aut o większych gabarytach. Ma też wbudowany wyświetlacz - który czasami przydaje się aby tak na szybko prześledzić dane zajście, zdarzenie.
Na internetach są filmiki nagruwane tym sprzętem. Jakość obrazu jest HD. Posiada również mechanizmy ochraniające przed oślepianiem przez intensywne światło.



[ wiadomość edytowana przez: amysz dnia 2015-01-30 15:48:44 ]
  
 
Kamerki są bardzo przydatne, miałem okazję się o tym przekonać.
  
 
Cytat:
2013-06-30 21:24:22, GBM pisze:
Ze względów bezpieczeństwa chcę się zaopatrzyć w kamerę samochodową i zamontować ją na przedniej szybie..w końcu jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony w na jednej stronie znalazłem tego typu kamerkę: www.fripers.pl Czy myślicie, że się nada? Czy raczej potrzebana byłaby inna kamera?



https://www.youtube.com/watch?v=TlfA6IQC-qA
. . . .
  
 
Myślę, że każdy powinien taką kamerkę mieć w samochodzie. To może być bardzo pomocny dowód w razie czego. Coraz bardziej się upowszechniają takie kamerki i to bardzo dobrze. Sprawdzają się też w tropieniu piratów drogowych, których sporo jest na drogach.
  
 
Szukam takiej porządnej kamerki, najlepiej jakby mogła transmitować obraz na żywo przez BT lub wifi do innego urządzenia typu tablet lub laptop. Czy ktoś widział takie urządzonko?
  
 
Od pewnego już czasu interesuje mnie temat montażu takiej kamerki w samochodzie. Człowiek się naogląda różnych sytuacji na drodze i w telewizji, że lepiej byłoby mieć takie urządzenie rejestrujące na pokładzie, które w razie czego posłuży jako dowód.
  
 
Uważam, że kamerka to przydatna rzecz, bo nigdy nie wiesz na kogo trafisz na drodze, a jak jest nagrane to nie ma dyskusji Przezorny zawsze ubezpieczony. Interesuje mnie kamerka, która dawałaby radę również w nocy, ktoś coś może poradzić?