Kamerka samochodowa - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam podobne zdanie i dzięki takiej kamerce często możemy udokumentować na bieżąco co dzieje się na drodze oraz na wypadek kolizji- mamy czarno na białym kto jest winny.
  
 
Jakieś chińskie podróby to już za 200 zł można kupić, jak komuś nie zależy na super jakości powinno być ok
  
 
Za 200zł znajdziesz już dobra kamerkę nagrywając w jakości Ful HD oraz w pętli czasowej, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie jesteś skazany na żadne podróby z Chin, bo na pewno nie tędy droga.
  
 
też mam w planach zainwestować w taką kamerkę. W razie wypadku nikt mi potem nie wymówi, że było inaczej bo będę miała wszystko nagrane
  
 
Niestety na naszych drogach mnóstwo kretynów jeździ, a co gorsza nigdy nie przyznają się do winy. Lepiej mieć kamerkę zamontowaną w samochodzie - tak na wszelki wypadek. A kupić taką dobrą można (tak jak ktoś już pisał wcześniej) do 200 złotych nawet, a koszt może się zwrócić.
  
 
Jestem podobnego zdania i uważam, że dzięki kamerce która tak na dobrą sprawę nie kosztuje wiele bo już z nagrywaniem obrazu w full HD zapłacimy poniżej 200zł, ale przynajmniej jazda będzie w jakiś sposób monitorowana, mamy wszystko udokumentowane na bieżąco.
  
 
Cytat:
2017-09-01 09:09:39, AutoDarCar_pl pisze:
Jestem podobnego zdania i uważam, że dzięki kamerce która tak na dobrą sprawę nie kosztuje wiele bo już z nagrywaniem obrazu w full HD zapłacimy poniżej 200zł, ale przynajmniej jazda będzie w jakiś sposób monitorowana, mamy wszystko udokumentowane na bieżąco.



Cena owszem nie jest wyznacznikiem, ale jakość tego co siedzi w środku już tak. Miałem kamerkę, która kosztowała 150 zł i padła po pół roku. Spuchła bateria. Reklamowałem, dostałem drugą. Ta sama historia, do tego padła matryca. A filmiki może i były dobrej jakości ale raz się zapisywały, raz nie. Koniec końców, kamerka była częściej w reklamacji niż w aucie. Ostatnio zaś dostałem w prezencie kamerkę już lepszej klasy Mikavi PQ3. Po pół roku cały czas w użyciu, obraz o niebo lepszy, a wszystkie funkcje które są opisane naprawdę działają, a nie są tylko wymienione w specyfikacji. Różnica w jakości i działaniu spora.
  
 
W takim razie musiałeś trafić na fatalny egzemplarz, ja osobiście posiadam kamerkę za mniej niż 150zł i od 2 lat kompletnie nic złego się z nią nie dzieje, ważne jest też miejsce, sklep w którym kupujemy tak aby dana rzecz była z pewnego źródła, to samo dotyczy części do samochodu.
  
 
W ogóle pomyślcie ile problemów rozwiązałby obowiązek posiadania takich kamerek w aucie - zero kombinacji, naciągania ubezpieczyciela, kupa zaoszczędzonych pieniędzy na policji (w końcu skoro wszystko widać na nagraniu rozstrzygnięcie sporu to kwestia kilku sekund) lub przekierowanie sił na znacznie ważniejsze kwestie.
  
 
kamerka w samochodzie jako obowiązek to kwestia do przemyślenia na pewno. Dzięki kamerą na pewno byłoby bardziej przestrzegane prawo na drogach. Ostatnio testowałem kamerkę PQ3 od Mikavi. Dużo funkcji które na pewno będą przydatne podczas użytkowania.
  
 
To prawda i w zasadzie trudno nie zgodzić się z tym aby takie prawo czy też obowiązek posiadania kamerki samochodowej wszedł w życie, na pewno pomogłoby to w rozwiązaniu wielu problemów pod kątem ubezpieczyciela i wymuszenia odszkodowań, bez problemu ustaliłoby się także sprawcę wypadku lub kolizji .
  
 
dobry pomysł, coraz częściej używana.
  
 
Zgadza się, teraz kamerka samochodowa to podstawa każdej podróży, bez niej ani rusz. Pytanie na jaki model się zdecydować jest zbyt ogólne, w pierwszej kolejności trzeba sprecyzować budżet jaki posiadamy na ten cel.
  
 
Ostatnio dostałam od swojego chłopaka taką kamerkę, w razie wypadku.
  
 
Zawsze warto mieć. To akurat jeden z tych tematów o których dobrze gadać ze znajomymi. Kiedyś kamerka to był duży koszt, teraz jak wydamy 500 zł na najwyższej klasy Orllo, to jest już max. Inna sprawa, że zawsze można się pokusić o pewne oszczędności. Co prawda na jakości sprzętu nie warto (nie chodzi tylko o bezpieczeństwo, ale też przykładowo widoczność nr tablicy), ale tak jak pisałem w temacie teściowej (), z pomocą przychodzi aliexpress. Warto ich odwiedzić w święto niepodległości, bo będą dodatkowe przeceny.
  
 
Ja mam od Xblitza, ten model X5 WI-FI - fajna, mała, poręczna a dobrze nagrywa - nie ważne czy deszcz, mgła czy zmierzch
  
 
Dla mnie sama firma kamerki samochodowej nie ma aż tak dużego znaczenia, bardziej zwracam uwagę na jakość nagrywanego obrazu oraz samo wykonanie- czy plastiki nie trzeszcza itd. Kamerka to też fajny pomysł na świąteczny prezent
  
 
ja powiem szczerze, że nie jeżdżę w ogóle z taką kamerką
  
 
Cytat:
2019-03-24 17:27:21, guzen pisze:
ja powiem szczerze, że nie jeżdżę w ogóle z taką kamerką



a jeździłeś kiedyś??
Kamerka spoko sprawa jak się dużo jeździ. W służbowym mamy Mikavi PQ1 i zawsze włączam jak wyjeżdżam na miasto. Raz wróciłem i auto było porysowane. Kamerka ma funkcję parkingową więc nagrało kto uderzył w auto.
  
 
Ja byłem sceptycznie nastawiony ale się przekonałem na własnej skórze, że się przydaje. Miałem drobną stłuczkę na parkingu nie z mojej winy ale wyskoczył jakiś wygadany facet i mi wciska, że to moja wina, że on jechał zgodnie z przepisami, zaczął się drzeć i mi wymyślać ale jak mu powiedziałem, że mam kamerkę która wszystko nagrała to mu mina zrzedła. Już taki kozak nie był, policja obejrzała nagranie i potwierdziła że to jego wina.