2105 1,2 by Glod

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
2105 junior wersja eksportowa Niemcy '87





ostatnio wyposażona w małe udogodnienie od Bartixr ;]



Powoli wszystko naprawiane. Przyszedł czas na podłogę...
  
 

śliczny lakier!
  
 
Lakier bardzo ładny, to fakt. Generalnie wygląda na zadbaną lub... doprowadzaną konsekwentnie do takiego stanu.

A powiedz nam jak jeździ się Tobie na tym 1.2. Odpycha się to trochę od drogi ? Miałem 2105 ale w 1.3 - czasami brakowało trochę KM, ogólnie jednak dało się na tym spokojnie jeździć.

Pozdrawiam

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Lakier 1 poza: maską lewym blotnikiem przod i tył oraz drzwi prawe przód. 1 wypadek: Pelplin -> pocałunek z Ford Fiesta MK2. W ładnej wygielo maske, blotnik zderzak reflektor pękł a Fiesta do kasacji. Prawe drzwi przod - cofneła Skoda 105L. A blotniki dostały "szlag podczas zbyt ciasnego wjazdu do garazu, lekkie otarcia. Co do zrywności.... mówia że to najlepszy motor pakowany do Tego modelu. Fakt faktem mocy zawsze brakuje, lecz na światlach daje rade. Zdarzyło sie nie jedno auto zostawić w tyle. Podczas wyprzedzania patrze w jedno i jedyne zewnwtrzne lusterko i zachodze w glowę czy zdąże czy nie. Jak tata nią jezdził to 8 l benzyny paliła. Teraz mało ja nią jeżdze, głownie na ssaniu bo nie robię zbyt długich tras zatem spalanie 10-12l gazu. Przed wczoraj oddalem felgi do renowacji - piaskowanie malowanie proszkowe -> kolor biały bo perłowy miał niebieski odcień. Powoli wraca do kondycji. Przebieg 159 777 . Ale jak każdy posiadacz Łady wie, żeby jeździć trzeba dużo serca włożyc w samochodzik
  
 
Dziś odebrane felgi z renowacji...
było:


jest:


Teraz tylko kupic oponki i schować ładna pod koc na zimowy sen
  
 
Różnica kolosalna swoje stalówki też będę musiał doprowadzić do porzadku. Ile kosztowało malowanie? Sam robiłeś?
  
 
piaskowanie+malowanie proszkowe = 150zł
  
 
Piaskowanie raczej sam wykonam bo mam sprzęt Lakierowanie proszkowe muszę wykonać w firmie, jest taka za Rawą albo może ocynkować, żeby się świeciły
  
 
Dziś przyszedł oczekiwany miernik kompresji...

Usterka braku mocy nieodgadnieta, ale wynik kompresji też "niezbyt"
1)

2)

3)

4)


Podsumowując:
I cylinder - 9,5
II cylinder - 9
III cylinder - 8,5
IV cylinder - 9,5

Czyżby remont?
  
 
Silnik do remontu. Po remoncie będziesz mieć 13 atm. A 8.5 to już slabiutko. Przy 6 to opalanie tylko na pych.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Chwila przerwy więc wybebeszyłem na razie prawy przód:





Został tylko przewód elastyczny... jak go wyjąć?
To moja 1 styczność z wymianą układu hamulcowego... Ciekawe co z tego będzie
  
 
Jak się domyślam wszystkie lady mają taki sam układ hamulcowy, tak więc musisz wyciągnąć zabezpieczenie o takie:

http://www.przewody-hamulcowe.pl/spinki-zabezpieczenie-przewodu-elastycznego/123--zabezpieczenie-spinka-przewodu-hamulcowego.html

i odkręcić sobie wężyk elastyczny od rurki hamulcowej. odkręcając rurkę musisz przytrzymać wężyk żeby się nie obracał (kluczem). Żeby się nie ruszało i wyginało na prawo lewo to lepiej odkręcić to przed wyciągnięciem zabezpieczenia ... pozdrawiam
  
 
Powoli części napływają:

lecz.... chyba zrobię najpierw jedno koło bo ... kobyłka na której stoi Lada napotkała na nieoczekiwane ognisko korozji w podłodze i bez prędkiej wizyty u blacharza się nie obejdzie ...


[ wiadomość edytowana przez: glod dnia 2014-01-16 18:39:19 ]
  
 
Ile kosztuje taka przyjemność w postaci rozpórki jeśli to nie tajemnica?
  
 
blacha to podstawa, każdy TUTAJ ci to powie
graty piękne
Cytat:
Aron126p: Ile kosztuje taka przyjemność w postaci rozpórki jeśli to nie tajemnica?


pytaj Bartixa, ale coś koło 100fki
  
 
Zimowy czas na gromadzenie części



  
 
Zakupiłem dziś zestaw do zarabiania przewodów....

lecz moje zdolne ręce przy pierwszym spęczeniu uszkodziły końcówkę do zarabiania... Urwałem trzpień z końcówki. Ale wziąłem wkręt, pozbawiłem go gwintu, skróciłem.... przewierciłem resztkę z końcówki która została i jest



Lekko zmieniłem głowicę do spęczania i tak powstała pierwsza część dorobionego przewodu do zacisku:



Nie pozostaje nic innego jak tylko dorobić resztę przewodów i w spokoju poczekać na części
  
 
Taka letnia przymiarka

  
 
Chętnie widziałbym tą Ładę w stylu "resto".

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 

nie ściemniaj.. że to chcesz założyć....
Dystant przejściowy bedziesz dawał, czy tylko oko cieszysz ?

Ja bym dał białe felgi.