[mk V RS2000] problemy ze skrzynią MTX75

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie!
Mam RSa 2000, używam bez litości - jako rajdówkę - przez to skrzynia trochę cierpi.

klik

Objawy: na dziurawym odcinku specjalnym 2 i 3 wypadały, to bardzo przeszkadzało,
na podniesionym aucie jest dość duży luz na półosiach wystających ze skrzyni (można ręką zrobić ćwierć obrotu),
trudno czasem 2 i 3 wchodzą, charczy przy tym strasznie. A na rajdzie nie ma czasu na wpasowywanie biegu, po prostu się go wdusza bez względu na brzmienie

Tak wygląda wypadanie biegu:

http://www.youtube.com/watch?v=HgjK2F6uOuw (0:24)


Co zrobić? Wymienić na MTX75? Może swap na jakąś krótszą? czy naprawiać? (i co?)

[ wiadomość edytowana przez: Antolll dnia 2013-11-04 23:10:40 ]

[ wiadomość edytowana przez: kiciek dnia 2013-11-05 06:36:20 ]
[ powód edycji: porawa linku. ]
  
 
mtx jest wadliwy bo zgrzyta, nie tobir pierwszemu. Naprawić to koszt ogromny, jak pamiętam to synchronizatory kosztują ok 1000zł.
Wymień na mtxa z diesla, td ma inne przełożenia a sam d ma jeszcze inne. pierwsze trzy biegi są krótsze więc będziesz lepiej przyśpieszał. Dokładnie to Venom ci powie.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
hehehehe.. a dlaczego ja?
przełożenia dla diesla mam podać?
jak masz duuuużo cierpliwości i trochę $$$ na wydanie to szukaj skrzyń od maxi albo F2 w UK. sześciobiegowe

jutro ci zapodam przełożenia dla d i td.


[ wiadomość edytowana przez: Venom_4x4 dnia 2013-11-05 00:11:05 ]
  
 
Mtx'a z RS'a MKV nie naprawisz. Synchronizatory do 93 w RS'ie sie roznia od tych po tym roku i sa nie dostepne. Koszt jednego synchro to ponad 800zl ( cena z przed 3 lat ). Ja bym wymienil mtxa na mtxa nowszego z RS'a i jezdzil dalej.
  
 
Kleszczu skrzynia z dizla jest dłuższa,wiem bo miałem założoną,rs ma wiele krótszą.
Antolll szukaj innej skrzyni naprawa nie ma sensu.można do dizlowskiej skrzyni włożyć krótkie przełożenie główne,koszt spory ale i tak tańszy od remontu.masz poduszki na silniku i skrzyni utwardzone?
  
 
Dokładnie skrzynia od diesla jest dłuższa. Miałem u siebie założona i średnio się jeździło na niej. Lepsza jest org od rs'a ale brakuje 6 biegu.
  
 
A gdzie szukać takiej skrzyni?
Ogłoszenie na forum czy poszukiwania na allegro? Czy jeszcze inaczej?
  
 
Możesz dać tutaj i szukaj też na allegro ale problem ciężki będzie.
Może złożyć z trzech jedną?
Jeżeli ci to pomoże to mam dobrą skrzynię z focusa 2.0 tyle że półoś mi dziurę zrobiła w skrzyni. sama w sobie jest dobra.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
szukaj wszedzie. na pewno pare osob ma, ale trzyma dla siebie.
  
 
Jak miałem to nikt nie chciał ,to poleciała na złom a była w bardzo dobrym stanie.
  
 
igła,to Ty nie wiesz że takie rzeczy się trzyma dłuższy czas i czeka na zainteresowanie? Przecież wiadomo że prędzej czy później ktoś będzie potrzebować skrzynie z RSa. Swoją drogą jakbyś ja wystawił za tyle co dostałeś na zlomie to jestem pewien że ktoś od ręki by Ci ja zabrał, nawet po nią przyjechał, ale po co pomagać innym...
  
 
Cytat:
2013-11-21 15:59:00, iglaxr3i pisze:
Jak miałem to nikt nie chciał ,to poleciała na złom a była w bardzo dobrym stanie.



  
 
Cytat:
2013-11-22 07:18:00, wiesiu666 pisze:
igła,to Ty nie wiesz że takie rzeczy się trzyma dłuższy czas i czeka na zainteresowanie? Przecież wiadomo że prędzej czy później ktoś będzie potrzebować skrzynie z RSa. Swoją drogą jakbyś ja wystawił za tyle co dostałeś na zlomie to jestem pewien że ktoś od ręki by Ci ja zabrał, nawet po nią przyjechał, ale po co pomagać innym...




Kpisz sobie ze mnie czy jak ,na 2 forach wystawiłem cały osprzet za chyba 800 stów i wszyscy krecili nosem ,sam powinienes dobrze to pamietac bo czytałes o tym na fetp i innych,i nie mam zamiaru trzymac rzeczy ,które zabieraja mi miejsce w garazu ,tu nie wstawiałem bo trzeba wbic link do aukcji .
Sory za bałagan w temacie.
  
 
Widocznie nie było potrzebujące, poza tym 800zł to nie cena zlomu,Ale więcej w tym temacie smiecić nie będę.


[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2013-11-23 08:28:05 ]