Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 95

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W odpowiedzi na zapytanie kol kadrowca-potwierdzam iż z mojej rozmowy z konsultantką wynikało ze KAP ma mieć 180 nr i byłem zachęcany do prenumeraty ,,złotej''. Na moją odpowiedz ze nie jestem zainteresowany prenumeratą i powielaniem modeli różniących się tylko kolorem , usłyszałem ze tylko w początkowej fazie modele będą powielane.Na innym forum zapoczątkowałem temat ,,złotej'' w odpowiedzi od niektórych kolegów usłyszałem ze wpuściłem pół polski w maliny a gdy zostały zamieszczone moje zdjęcia niebieskiej syrenki nikt nie nie powiedział sorry.Przekazałem tylko to co usłyszałem,czas to zweryfikuje , pewnie będzie tak jak myśli kadrowiec.Tyle celem sprostowania,proszę ocalmy te forum od ciągłych uwag kto, co i jak napisał, gramatycznie czy nie , od niepotrzebnych uwag,mam 50 lat , nie róbmy z forum piaskownicy.
  
 
Konsultantka po prostu chciala cie przeciagnac na strone zlotej a info o 180 numerach jest po prostu wziete... ze strony kultowych... dopoki Kapu nie przedluza... oficjalnie kazdy "wie" ze sie skonczy na tym konkretnym numerze.

A info ze beda tez inne modele to zwyly chwyt marketingowy (tak jak to magiczne "niektore ciezarowki i autobusy w 1:72" w gazetce ZKap-u)... niebylbym zaskoczony gdyby cos najpierw pojawilo sie w ZKap-ie a pozniej w Kap-ie...

Przekazales co uslysales i wszyscy sie uwzieli na ciebie ze klamiesz... porownam to do przykladu: LUDZIE, Toz to jak byc zlym na listonosza dlatego ze przyniosl nam pozew sadowy...
  
 
Kolego Radar2 przepraszam jeżeli poczules się urażony. Nie było to moim celem. Dobrze wiem jakie kity wciskają konsultanci co zresztą zaznaczyłem w wypowiedzi wcześniejszej. Poprostu by sprzedać można klienta dezinformowac. Sam pamiętam jak reklamowany jedne takie legendarne samochody innego wydawnictwa i pojawiła się informacja na ulotce czy w innym miejscu,że będzie syrena sport, a w serii się nie pojawiła ani żaden polski samochód. Bylem wtedy w poczuciu, że mnie ktoś porobil. Kolego chyba na naszym forum nikt nie ma pretensji i nie podważa autentyczności rozmowy z konsultantem.Też nie jestem już młody. Bliżej mi do 40-stki i nie lubię jak mi konsultanci bajki żenią
  
 
Cytat:
2014-12-11 12:16:44, poldon82 pisze:
raczej taka [ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2014-12-11 12:21:00 ]



Ta Nyska, której fotkę umieściliście jest Nysą z Welly?

Bo po kierunkowskazach przednich widzę, że bliżej jej do oryginału niż tym z KAP...

Niebieska Nyska, której zdjęcie pokazali nam w zapowiedziach w gazetce prezentuje się całkiem nieźle...

..ale (nie chcę się czepiać) ona ma coś nie tak z tylnym błotnikiem. Krawędzie przy tylnym nadkolu są trochę według mnie zbyt ostre na rogach. W innych Nysach z całej kolekcji, były te otwory nadkoli bardziej zaokrąglone. Nie twierdzę, że jest to jakiś mega wielki błąd, bo takowe Nysy też "dość często występowały w przyrodzie" ale takie "kanty" w wycięciu nie były "fabrycznym dziełem". Często, jak blachy poszycia boków skorodowały, to wstawiano arkusze zwykłej, płaskiej blachy. Wyciąć te zaokrąglenia było trudno, więc robiono takie uproszczenia.
Nyska niemniej jednak zagości u mnie w gablotce i bynajmniej nie tylko w jednym egzemplarzu
  
 
...a jeszcze tak, skoro nasi Chińscy przyjaciele biorą sobie tak do serca wszystkie detale ze zdjęć, jakie im przyślą... i później robią model w którym odwzorują wszelkie "zmoty", jakie miał ten dany, konkretny egzemplarz i powielają je w modelach...

...to dochodzę do wniosku, że dobrze, że nie podesłałem im (redakcji DeA) jako przykładu zdjęć mojej Nyski Towos:



...mieli byście wtedy modelik Nyski 522T z tylnymi zderzakami od N59 i poszyciem boków i tylnych drzwi ze zwykłej blachy falowanej przywalonej nitami aluminiowymi

...nie nie - to nie moja "tfurczość", ale poprzedniego właściciela

A swoją drogą ciekawi mnie ten podany w gazetce rocznik 1984

Właz na dachu - pasuje
Ciekawe, jak tylny pas będzie wyglądał. W pomocy drogowej też podali 1984 rok, ale zderzaki, lusterka, włazy dachowe i tylny pas wskazywały bardziej na okres 1972 - 1975

Deska rozdzielcza w tej niebieskiej Nysce - założę się, że będzie "wysoka" - jak we wszystkich z KAP

Szkoda tylko, że tak się uwzięli na te przednie kierunkowskazy we wszystkich Nyskach 521 - 522 w całej serii. No bo takiego dziwadła to nie mogli wymyślić na podstawie jakiego kolwiek zdjęcia realnej Nyski...
  
 
Kolega Radar2 mówił prawdę co do ZK. Będą pojawiać się w tej kolekcji również modele których wcześniej nie było w KAP, ale oczywiście w większości będą to przemalowywane modele z KAP. Nowe modele będą w skali 1:72 i 1:43. Konsultantka nie ściemniała.
  
 
Dziękuję koledze kadrowcowi za miły post,nie obraziłem się ,nie na tym życie polega.To forum to odskocznia od problemów codziennych w pracy itp.To taka podróż sentymentalna do młodych lat.Resztę kolegów przepraszam za uprawianie prywaty [w tym poście] i za to ze nie piszę o meritum czyli o modelach[jestem pełen podziwu dla kolegi historyka za treści jakie wkłada w swoje wypowiedzi]Chciałem żeby wszyscy koledzy na forum wiedzieli ze takie ładne zachowanie kolegi kadrowca jest godne pochwalenia ogólnym a nie prywatnym postem.To tyle prywaty jeszcze raz przepraszam.
  
 
Cytat:
2014-12-11 16:31:08, Piotr1-60 pisze:
Ik 280 to były biało-czerwono(bordowo)-białe.



chodziło mi właśnie o to malowanie, pamiętam, takie były na początku we Wro. No ale malowań było więcej i każdemu nie dogodzą
  
 
Cytat:
2014-12-11 20:58:05, radar2 pisze:
[jestem pełen podziwu dla kolegi historyka za treści jakie wkłada w swoje wypowiedzi]



ja zaś dziękuję Tobie za dobre słowo

Staram się, jak mogę jeśli chodzi o kwestie Nys i Żuków oraz Syrenek, bo mam na tym punkcie "fiołka" No a jeśli pomogłem komuś jakimiś merytorycznymi informacjami, to się cieszę, ze komuś pomogłem. Sam kiedyś szukałem wydawało by się dzisiaj jakich banalnych odpowiedzi na banalne dzisiaj dla mnie pytania. Jeszcze 5 lat temu nie wiedziałem prawie nic o Nyskach - nie miałem pojęcia o tym, że jest jakiś niski i wysoki dach, że jest niska i wysoka deska rozdzielcza, itp itd... Dzięki netowi można się sporo dowiedzieć, no a gdybym nie podał "dalej" tej wiedzy, to był bym chyba nie fair wobec reszty kolegów...
  
 
Byłem dzisiaj w sklepie sieci KiK w Gliwicach. W ofercie mają początkowe numery serii "Avtomobil na służbie" http://speccars.deagostini.ru/coll.html

Modele sprzedawane są bez gazetek w cenie 4,00 zł !!!

Wybór był spory, dwa kartony i w każdym po 3 egzemplarze każdego autka. tak są opisane: http://i.imgur.com/AcxRdQb.jpg Sprawdźcie u siebie, podobno w innych sklepach tej sieci też są dostępne. Jeśli niebędziecie widzieć ich w koszach to szukajcie na ziemi pudła z napisem "Russischen Autos" czy jakoś tak W środku powinny być Autka są w stanie różnym... jedne bez wad inne bez lusterek lub z zabrudzeniami... Ja kupiłem 6 sz.

nr. 2 Wołga
nr. 3 Gaz
nr. 6 Moskwicz
nr. 7 Gaz
nr. 8 UAZ
nr. 18 VAZ

Strona kolekcji

Widziałem też numery: 5; 11; 12; 16; 17;

Podobno w innych miastach są jeszcze 2-3 inne numery ale ja ich nie spotkałem dlatego wieczorem wybiorę się jeszcze do jednego KiK'a



[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2014-12-12 10:56:20 ]
  
 
Są to odrzuty z rynku ruskiego. Trzeba się sporo naszukać aby wybrać w miarę dobry egzemplarz. Wady nadlewów, brak elementów, uszkodzenia lakieru, ale za 4 zł to dobry materiał na konwersje

[ wiadomość edytowana przez: kaprl dnia 2014-12-12 11:07:25 ]
  
 
Cytat:
2014-12-12 11:06:28, kaprl pisze:
Są to odrzuty z rynku ruskiego. Trzeba się sporo naszukać aby wybrać w miarę dobry egzemplarz. Wady nadlewów, brak elementów, uszkodzenia lakieru, ale za 4 zł to dobry materiał na konwersje [ wiadomość edytowana przez: kaprl dnia 2014-12-12 11:07:25 ]



Dokładnie Chciałem kupić jeszcze Pobiedę i Uaza "Dywany" ale były pobrudzone chyba jakąś farbą... standardowo w kilku modelach brakowało lusterek. Wybrałem najlepsze ale nawet w domu dach mi odpadł od Uaza, na szczęście łatwo to dało się skleić
  
 
co to za sieć KiK?
  
 
Cytat:
2014-12-12 10:46:58, poldon82 pisze:
Byłem dzisiaj w sklepie sieci KiK w Gliwicach. W ofercie mają początkowe numery serii "Avtomobil na służbie" http://speccars.deagostini.ru/coll.html Modele sprzedawane są bez gazetek w cenie 4,00 zł !!! Wybór był spory, dwa kartony i w każdym po 3 egzemplarze każdego autka. tak są opisane: http://i.imgur.com/AcxRdQb.jpg Sprawdźcie u siebie, podobno w innych sklepach tej sieci też są dostępne. Jeśli niebędziecie widzieć ich w koszach to szukajcie na ziemi pudła z napisem "Russischen Autos" czy jakoś tak W środku powinny być Autka są w stanie różnym... jedne bez wad inne bez lusterek lub z zabrudzeniami... Ja kupiłem 6 sz. nr. 2 Wołga nr. 3 Gaz nr. 6 Moskwicz nr. 7 Gaz nr. 8 UAZ nr. 18 VAZ Strona kolekcji Widziałem też numery: 5; 11; 12; 16; 17; Podobno w innych miastach są jeszcze 2-3 inne numery ale ja ich nie spotkałem dlatego wieczorem wybiorę się jeszcze do jednego KiK'a [ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2014-12-12 10:56:20 ]



to ten na Kolberga? jak wrócę z emigracji na święta, to muszę tam zobaczyć
  
 
Cytat:
2014-12-12 16:48:40, Citek pisze:
co to za sieć KiK?

...to coś takiego: Sieć KiK
  
 
Jest przeciek naszej Warszawy 203 z ZK. To jest akurat na rynek radziecki, ale taką samą dostaniemy. Tylko że na podstawce.
Nawet lamp tylnych nie zmodyfikowali. Szkoda. Foto z chińskiego Allegro.




  
 
Cytat:
2014-12-12 18:00:01, Stachu19 pisze:
Jest przeciek naszej Warszawy 203 z ZK. To jest akurat na rynek radziecki, ale taką samą dostaniemy. Tylko że na podstawce. Nawet lamp tylnych nie zmodyfikowali. Szkoda. Foto z chińskiego Allegro.

...czy dobrze widzę, że z PRAWEJ strony jest lusterko a z LEWEJ nie ma ?
  
 
Moim zdaniem jest to mieszanka obu wawek ... nadwozie od nowej z ZK a detale i blachy od tej z Kapu... (ta z ZK ma np. pomalowane "odbojniki" czy co to tam jest na zderzaku)

Warszawa w Rosji ma ukazac sie w (prawdopodobnie) 154 numerze.
Przed nia powinna pojawic sie Skoda 120 LS.
  
 
zaciekawiło mnie to info o tej sieci KIK

Ciekawe czy gdzieś w moim rejonie mają gdzieś sklep.

Do konwersji za 4zł to materiał, że się nie ma co ociągać czy grymasić. Brał bym wszystko jak leci. Ciekawe czy w Opolu, Lublińcu lub Ozimku mają jakiś sklep.

Z Pobiedy można przecież koła dorwać czy przednie lampy i będzie to do Nyski, Żuka lub warszawy pasowało. Można nawet jaka Wawkę z daffi wzbogacić o detale... z reszty można zrobić jaki "uroczy wraczek"

Hej, a ta Pobieda taksówka jest tak pomalowana jak były w latach 50-tych w warszawie

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2014-12-12 18:33:06 ]
  
 
Cytat:
2014-12-12 18:30:13, Historyk1985 pisze:
zaciekawiło mnie to info o tej sieci KIK Ciekawe czy gdzieś w moim rejonie mają gdzieś sklep. Do konwersji za 4zł to materiał, że się nie ma co ociągać czy grymasić. Brał bym wszystko jak leci. Ciekawe czy w Opolu, Lublińcu lub Ozimku mają jakiś sklep. Z Pobiedy można przecież koła dorwać czy przednie lampy i będzie to do Nyski, Żuka lub warszawy pasowało. Można nawet jaka Wawkę z daffi wzbogacić o detale... z reszty można zrobić jaki "uroczy wraczek" Hej, a ta Pobieda taksówka jest tak pomalowana jak były w latach 50-tych w warszawie

...o ile kojarzę to w Lisowicach jest sklep KiK i w Opolu w CH Turawa Park.