Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 96

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-12-12 18:30:13, Historyk1985 pisze:
zaciekawiło mnie to info o tej sieci KIK Ciekawe czy gdzieś w moim rejonie mają gdzieś sklep.



masz zakładkę "znajdź sklep" http://www.kik-textilien.pl/filialfinder/

Cytat:
2014-12-12 16:59:30, cichy_555 pisze:
to ten na Kolberga? jak wrócę z emigracji na święta, to muszę tam zobaczyć



Tak, ten w budynku Biedronki.

Byłem jeszcze dzisiaj w M1 i tam też jest KiK modele te same co w Gliwicach dokupiłem kilka

Takie są wzory:
i.imgur.com/PgHM9yk.jpg

Podobno w innych miastach są tez numery: 9; 11; 16; 25.




[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2014-12-12 20:35:28 ]
  
 
Cytat:
2014-12-12 18:43:08, Piotr1-60 pisze:
...o ile kojarzę to w Lisowicach jest sklep KiK i w Opolu w CH Turawa Park.



O rety Jeśli to te Lisowice między Dobrodzieniem, a Lublińcem, to tam wpadnę Do Turawa Parku się w najbliższym czasie nie wybieram, ale, kto tam wie.

Kilka lat temu wydawnictwo MODELIK wydało Warszawę M20 do sklejania z papieru w skali 1:25
Model przedstawiał warszawską taksówkę z 1954 roku. Z racji rocznika (przed 1957) miała ona "Pobiedowski" przód, a kolorystyka była bardzo podobna do tego modelu z rosyjskiej serii ANS:



Ciekawie by też wyglądał ten GAZ z pługiem śnieżnym. Można by go "spolszczyć". Pełno tego jeździło po wycofaniu z wojska w latach 80-tych. "Gaziki" trafiały do milicji, ale mógł też jakiś trafić do innych "służb" np służby drogowej - no i taki modelik można by zmajstrować z niego.
Ten uaz z kogutem, to też chyba poprawniej odzwierciedla kogut syrenę, jaką stosowano w Nysach 522 karetkach pogotowia. W naszej karetce ten przedni kogut to jakieś nieporozumienie, choć cały model jako całość wygląda świetnie. Kto wie, moze i inne modeliki dało by się przerobić na coś "sztandarowo PRL-owskiego"

  
 
Sprawdziłem ten adres w Lisowicach, podany na stronce z linku.
taka ciekawostka - tyle razy tam jeździłem, a jakoś nigdy na żaden sklep nie zwróciłem uwagi...
Podali tylko adres, a na mapie google maps na ich stronie też nie widać sklepu. jest tylko "przyszpilkowane" to miejsce. Nie ma telefonu, a jedynie jest podany adres domu, numer i ulica.

No oby tylko nie okazało się, że z tym adresem jest, jak z tym rzekomym kioskiem w Dobrodzieniu przy nieistniejącej ulicy Wyzwolenia

A jeszcze na stronie wyczytałem, że cała oferta podana na stronie nie obowiązuje we wszystkich sklepach tej sieci. no oby się tylko nie okazało, że sklep jest i wszystko się zgadza, ale tego, co szukam nie ma i nie będzie...
  
 
Co do gaza 69 z zabudowa metalową zamiast plandeki , widziałem taką zabudowę do przewozu osób zatrzymanych,gabarytowo wydaje się identyczna,myślałem że to tzw samoróbka albo produkcja małoseryjna rodem z nad Wisły , ale chyba to model fabryczny.Kupiłem 2 szt może coś pomyślę nad przeróbką powinna być prosta.Ale z zazdrością patrzę na szczęściarzy co mają KIK niedaleko bo paru sztuk modeli pokazanych na fotkach mi brakuje.
  
 
no u mnie też kicha, Auchany, gdzie były modele Manów - daleko
sklepy modelarskie - daleko

w Biedronkach - kicha

Kiedyś był jeden sklep modelarski, ale plajta - głównie ja tam chyba kupowałem no i to stanowczo za mało. W centrum Opola jest conieco sklepów, ale głównie to "ogólno modelarskie"

Co do tej zabudowy w GAZ-ach i UAZ-ach, to w byłym ZSRR - Rosja Ukraina, Białoruś, było to bardzo popularne rozwiązanie w radiowozach milicji. Jako, że w Polsce mieliśmy "własne" samochody, bo rynek w dużym stopniu pokrywała rodzima produkcja, to nie stosowano tego zbyt często. Takie "twarde budy", wiem że jednak były w PRL - chyba radiostacje polowe, ale może też i w roli "suki" do przewozu zatrzymanych. W jednym z odcinków "Wielkich napadów PRL" była taka jakaś "migawka", gdzie był taki pojazd z taką budą w materiale filmowym z lat 80-tych, gdzie ZOMO robiło jakąś obławę... Może też gdzieś taki wóz był w programie "KARTKI Z PRL"... Wszystkie wymienione programy oglądałem w TVP Historia

...a właśnie - ten wartburg "Naleśnik", co ma być w "Złotej kolekcji" - chyba widziałem identycznie pomalowanego w programie "Kartki z PRL" w odcinku pod tytułem "Chłopcy radarowcy", gdzieś w połowie programu
  
 
Witam Kolegów. Tak dla porządku przypominam wszystkim zainteresowanym, że w najbliższa niedzielę 14.12.2014r od 9.00- 14.00 odbędzie się kolejna Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów Im. Sławoja Gwiazdowskiego w Warszawie w Gimnazjum 73 przy ul. Conrada 6. Każdy zapewne znajdzie coś dla siebie lub na prezent gwiazdkowy. Serdecznie zapraszamy.

[ wiadomość edytowana przez: Cadi dnia 2014-12-12 23:15:49 ]
  
 
Poruszony temat "Avtomobili na służbie" wydawanych m.in. w Rosji, a dostępnych u nas w sieci sklepów KiK sprawił, że dziś wybrałem się do dwóch z nich. W Rudzie Śląskiej były tylko dwa samochody: nr 3 - Gaz 69 (straż pożarna) - chyba z 10 sztuk i dwa egzemplarze nr 4: Uaz 3909 (pogotowie gazowe). Jeden z nich miał urwane koło. Ja kupiłem ten z urwanym zaczepem przedniego zderzaka, który da się przykleić. Niektóre Gaz-y 69, miały jedynie drobne wady (uszkodzona wycieraczka, urwany drobny element, dach posmarowany klejem). Drugi KiK odwiedziłem w Zabrzu. Tam był już duży wybór:
nr 2 Gaz 21 (milicja)
nr 3 Gaz 69 (straż pożarna)
nr 4 Uaz 3909 (pogotowie gazowe)
nr 5 Gaz М20 (taxi)
nr 6 Моskwicz 400-420 (milicja)
nr 7 Gaz 69 Т-3 (służba drogowa)
nr 8 Uaz 469 (milicja wojskowa)
nr 12 Raf 2203 (straż pożarna sztab)
nr 16 Iż 2715
nr 17 Uaz 459 (dostawczy)
Modele w większości jedynie z drobnymi wadami.
A to moje dzisiejsze zakupy:
  
 
Pytanie do prenumeratorów kolekcji Edition Atlas - "Bus Collection"

Podobno od pewnego czasu wysyłki kolejnych numerów są zawieszone ze względu na dużą liczbę zamówień które przerosły oczekiwania wydawnictwa. Jest to prawda ? Bo wychodziło by na to że te ich wcześniejsze obawy z wypuszeniem w Polsce nowych kolekcji były niepotrzebne
Może w końcu doczekamy się kolekcji ciężarówek w skali 1:43 ?

  
 
Cytat:
2014-12-16 11:36:11, poldon82 pisze:
Może w końcu doczekamy się kolekcji ciężarówek w skali 1:43 ?



Niestety tyn pomysl ponoc zostal pozucony ze wzgledu na brak popytu...

I teraz zeby nikt sie mnie nie czepial ze jak moze nie byc popytu na ciezarowki... Moja teoria wyglada tak: zanim sie uzbieralaminimalna liczba zamowien, stracili duzo klientow ktorzy interesujace ich modele nabyli poprzez ebay.
  
 
Cytat:
2014-12-16 12:39:22, Frdek pisze:
Niestety tyn pomysl ponoc zostal pozucony ze wzgledu na brak popytu... I teraz zeby nikt sie mnie nie czepial ze jak moze nie byc popytu na ciezarowki... Moja teoria wyglada tak: zanim sie uzbieralaminimalna liczba zamowien, stracili duzo klientow ktorzy interesujace ich modele nabyli poprzez ebay.



Skoro znalazło się tylu chętnych na autobusy w skali 1:72 za 80 zł to na pewno znaleźli by się chętni na ciężarówki w skali 1:43. Ale nie ma się co martwić na szczęście DeA serwuje nam ich modele dużo taniej
  
 
Dziś dostałem zamówionego Ikarusa 260 w DeA. Ładnie wykonany. Bez zastrzeżeń. Ładnie wyglądają obok siebie z Ikarusem z Editions Atlas
  
 
...a tak wygląda IKARUS 260 z wyd. specjalnego KAP















  
 
Ikarus 260 bardzo ładnie wygląda jak na tą cenę.
Jednak mi się dzisiaj nie udało kupić Ikarusa obszedłem wszystkie kiosku w okolicy plus empik i nie było ani jednego egzemplarza. Od Pani z kiosku dowiedziałem się oraz przedzwoniła do innego. To powiedziała, że były przywiezione po 1-2 sztukach. Pojechałem do empiku a tam też nic nie było. Wychodzi na ta, że Ikarus poszedł jak ciepłe bułeczki, a nawet lepiej.
Pozostaje mi tylko kupno na allegro, gdzie będę musiał przepłacić.
 
 
Po co na alle ,jak można tu link
  
 
Potwierdzam, u mnie zawsze wszystko było w kiosku a Ikarusa nie dowieźli. Ale to nic bo i tak bym go nie kuppił ze względu na skalę, chociaż jakbym go zobaczył to kto wie. Chociaż strasznie denerwuje brak dolnych okienek w drugich i trzecich drzwiach.

Kupiłem za to Wołgę, która jest bardzo ładnie zrobiona, dużo detali, jestem zadowolony.

Teraz czekamy na Nyskę - na innym znanym forum są już jej zdjęcia.

[ wiadomość edytowana przez: Pablo1234 dnia 2014-12-17 16:35:39 ]
  
 
Cytat:
2014-12-17 16:32:13, Pablo1234 pisze:
Potwierdzam, u mnie zawsze wszystko było w kiosku a Ikarusa nie dowieźli. Ale to nic bo i tak bym go nie kuppił ze względu na skalę, chociaż jakbym go zobaczył to kto wie. Chociaż strasznie denerwuje brak dolnych okienek w drugich i trzecich drzwiach. Kupiłem za to Wołgę, która jest bardzo ładnie zrobiona, dużo detali, jestem zadowolony. Teraz czekamy na Nyskę - na innym znanym forum są już jej zdjęcia. [ wiadomość edytowana przez: Pablo1234 dnia 2014-12-17 16:35:39 ]




A niby po co dolne okienka mają być w drugich i trzecich drzwiach Ikarus miał dolne okienka tylko w pierwszych drzwiach.
Co do dostępności to faktycznie było słabo w Legnicy gdzie kupowałem Ikarusa do empiku dotarł jakoś po godzinie od otwarcia sklepu i tylko w trzech egzemplarzach, podczas gdy inne numery zawsze były przyjmowane jeszcze przed otwarciem sklepu. W większości kiosków gdzie zawsze były numery specjalne Ikarus był tylko w jednym z nich i tylko w jednym egzemplarzu.

[ wiadomość edytowana przez: Tomorow dnia 2014-12-17 17:39:46 ]
  
 
Cytat:
2014-12-17 16:32:13, Pablo1234 pisze:
Chociaż strasznie denerwuje brak dolnych okienek w drugich i trzecich drzwiach.



Czyli rozumiem ze denerwuje cie to ze Ikarus jest w tym przypadku w 100% zgodny historycznie i merytorycznie tak?
  
 
...żeby było jasne.... przetłoczenia na dolnych częściach drugich i trzecich drzwi są. Może na moich zdjęciach są mało widoczne.



[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2014-12-17 18:58:55 ]
  
 
Ja je widze
  
 
W związku z tym iż temat o Złotej Kolekcji "umarł" w marcu... wrzucę tutaj zdjęcia ...kolejny model ze ZK - WARTBURG 312 LIMOUSINE