Gaźnik lada 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siemanko w poniedziałek 06.01 kupiłem 07demke ale niestety mam problem schowam ssanie nietrzyma wolych obrotów no i pali 20l na 100 silnik 1300 Byłem u "Fachowca" stwierdził że gaźnik do wymiany lub regeneracji ponieważ nie reaguje na regulację śruba mieszanki paliwo powietrze jak wkręci na maxa delikatnie traci obroty.


Jakaś pomoc ??
  
 
wszystko na ten temat z dokładnym instruktażem wideo od Żeni Travnikowa z Kijowa.:
http://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B4%D0%B2%D1%81+%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D1%8E%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80+%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81&sm=3
O gaxnikach regulacja, remont Lada

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2014-01-12 20:23:58 ]
  
 
Co tu dużo radzić. Wyciągnąć gaźnik, umyć, obejrzeć, zadecydować.
  
 
Podstawowa sprawa, sprawdź wszystkie membrany, przede wszystkim ekonomizer. Potem sprawdź postawę gaźnika, zazwyczaj jest wygieta tuż nad podkładką ebonitową.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Czyli wyjąc przemyć w nitro sprawdzić membrany i dysze. Są jakies zestawy naprawcze ???
  
 
Pierwsza sprawa to jaki to gaźnik. Cyknij fotę.
  
 
A więc tak panowie kupiłem nowiutenki rosyjski gaźnik ale problem nadal jest ten sam brak reakcji na regulacje mieszanką oraz momentalnie gasnie na wolnych obrotach no i wiadomo spalanie wroc ona niema wolnych obrotow bo jak tylko schowam ssanie to gaśnie
  
 
Ciekawe czy doczekamy się fotografii gaźnika żebyśmy mogli coś sensownego powiedzieć?
  
 
Jest możliwe,ze masz uwalone serwo. Zaslepic trzeba serwo.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
zaslepilem serwo i chodzilo tak samo. zamontowalem stary gaźnik i nowy zastanawiam się oddac.

fotki



  
 
Hmm. A jak zaslepiles to serwo? Wygląda mi na lewe powietrze. A może uszczelka pod kolektorem?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
To samo stwierdził mechanik zebym sprawdzil uszczelki i wymienil pod ssacym i wydechowym.
Oddać gaźnik ??? czy lepiej zostawic bo niewiem
  
 
Pytanie: Jaki to gaźnik? fabryczny czy już rzemiosło? ile kasy? i t.d. Ja bym zostawił.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
znaczy tak ten nowy gaźnik jest oryginalny rosyjski numery ma takie jak są w książce sam naprawiam kosztował 300zł nie ukrywam kasa by mi sie przydała więc dlatego pytam czy da sie uratować stary skoro na nowym jest to samo więc niewiem czy mi będzie potrzebny kurde nie wiem wszystko zalezy ile po wszystkim bd palila bo kurde w chwili obecneej jest to ok 17l
  
 
Cytat:
2014-02-09 15:56:48, Astro2107 pisze:
zaslepilem serwo i chodzilo tak samo. zamontowalem stary gaźnik i nowy zastanawiam się oddac. fotki



O, jaki ładny Ja stawiam na układ "oszczędzacza". Steruje nim ten biały mikrostyk. Trzeba ominąć elektrozawór. Idą do niego dwie rurki - jedna od gaźnika, druga od kolektora dolotowego. Już nie pamiętam dokładnie w którym to jest miejscu podłączone, ale powinieneś rozpoznać. Zdejmujesz rurkę z elektrozaworu (jeśli dobrze pamiętam to jest przykręcony na nadkolu) i bezpośredniu wtykasz w miejce gdzie idzie druga rurka od elektrozaworu. Tym sposobem masz jedną rurkę w zapasie . Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłem.

Jeśli jednak coś jest nie jasne, to opisywałem kiedyś to dokładnie na tym forum. Trzeba poszukać.
  
 
Istnieje też taka możliwość. Najlepiej ominąć ten układ. Trzeba połączyć króciec od kolektora z ekonomizerem w gażniku. Wtedy omijamy układ oszczędzacza. Nawet nie brałem tego pod uwagę, bo to pierwsze co robie, a potem szukam dalej.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2014-01-12 21:24:20, SzokoLada pisze:
Podstawowa sprawa sprawdź przede wszystkim ekonomizer.



Nawet było o tym.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ekonomizer od czasów jak założyłem nowy gaźnik przestał działać
  
 
Mam pytanko ma ktos pojęcie co sie mogło stać z ekonomizerem bo przestał działać po włożeniu nowegop gaxnika.

Temat zaniechany samochód oddałem do mechanika i za całe 180 zł zrobi ł gaźnik wyregulował zawory i zapłon.Zawory nie do konca bo mam wałek do wymiany
  
 
Cytat:
2014-02-14 12:09:58, Astro2107 pisze:
Mam pytanko ma ktos pojęcie co sie mogło stać z ekonomizerem bo przestał działać po włożeniu nowegop gaxnika. Temat zaniechany samochód oddałem do mechanika i za całe 180 zł zrobi ł gaźnik wyregulował zawory i zapłon.Zawory nie do konca bo mam wałek do wymiany



Ech podałeś się. Tak z Ladą nie wolno. Za 3 Miesiące temat wróci to szykuj następne 180. Wiesz chociaż co było?