Lakierowanie - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
może policz że to nie tylko sama baza a gdzie podkład przy zmianie koloru konieczność papiery ścierne,rozcienczalniki,lakier bezbarwny,prąd woda narzędzia też się zużywają a zus ludziom też trzeba zapłacić jak się zatrudnia i tak się robi cena końcowa. Chyba że ktoś robi na czarno ja nie więc jak mam robić za groszę to nie robię wcale
  
 
tomex3 - Przy zmianie koloru bez blacharki i szpachli: matowisz, odtłuszczasz i malujesz. I to za 400pln, to Ci 100pln wyjdą materiały, reszta to czysty zysk, bo w 2 godziny masz załatwiony temat. A o Zus, czy inne takie tam, to dopiero jak chcesz fakturę, czy rachunek...
  
 
Nie mowie o cenie koncowej - bo robocizna jest pojeciem wzglednym i to niezaprzeczalne - drogim. Chodzilo mi o koszty materialow - na bank przy elemencie malowanym jednostronnie (pominmy moze dach wielkiego kombi czy busa, albo maska w duzym aucie) nie wyjda 150zl - przy akrylu, bazie zwyklej czy zwyklym metaliku
  
 
Cytat:
2014-01-24 19:09:32, surec pisze:
tomex3 - Przy zmianie koloru bez blacharki i szpachli: matowisz, odtłuszczasz i malujesz. I to za 400pln, to Ci 100pln wyjdą materiały, reszta to czysty zysk, bo w 2 godziny masz załatwiony temat. A o Zus, czy inne takie tam, to dopiero jak chcesz fakturę, czy rachunek...


Dolicz jeszcze koszt wygrzewania,utylizacji odpadów i masy innych opłat gdy działa się legalnie. Tak czytając co piszecie i obserwując swoich pracowników to wygląda to tak- zapłacić za usługę jak najmniej,zrobić w ciągu dniówki prawie nic ale zarobić miliony...
  
 
widzę że wszyscy liczą nie swoją kasę a jeśli chodzi o zus to płacę i to nie mało bo ponad 1000zł miesięcznie nie zależnie czy mam robotę czy nie i to nie zależnie czy wystawiam fakturę czy nie.A jeżeli myślicie że to tak dochodowy interes to bieżcie się do malowania za 200zł z elementu może na zus zostanie.A tak na marginesie technologia malowania akrylem a lakierowaniem dwu warstwowym różni się diametralnie i materiałami jak i kosztami.Fajnie bo dowiedziałem się dlaczego inni mają takie stawki. Malowanie przy zmiamie koloru wymaga filerowania a choćby dla tego że kolor może nie wyjść po drugie wszystkie usterki starej powłoki wyjdą pod bazą.A jak ktoś maluję zderzaki i nie daję podkładu na plastik to też pomaluję taniej ale będziesz się cieszył do pierwszej myjki ciśnieniowej.Najpierw poczytajcie o lakierowaniu a potem się wypowiadajcie.