Oświetlenie wnętrza Ford Escort Mk7 kombi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam pytanie W fodzie escorcie kombi jest tylko jedna lampka oświetlenia wnetrza ale znajduja się w niej trzy żarówki ale jak sie otwiera drzwi zapala sie tylko jedna żarówka srodkowa a dwie po bokach nie. I moje pytanie co zrobic żeby po otwarciu drzwi paliły sie wszystkie trzy żarówki automatycznie?

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy otwiera sie drzwi z tyłu lampki sie nie zapalają bo nie ma tego przycisku krańcowego w drzwiach. Jak, do czego podłączyc ten przycisk krańcowy w dzwiach z tyłu tak żeby po otwarciu dzwi z tyłu lampka oświetlająca wnetrze sie zapalała?
  
 
masz lampkę ghia i te po bokach włączasz w lampce, tylko środkowa zapala się przy otwarciu.
Jak chcesz tylne drzwi oświetlać to podłącz pod instalacje z przednich drzwi.
  
 
Jest dokładnie tak jak Ci kolega Kleszczak napisał.Faktycznie z tego co czytałem krańcówki z tyłu występowały tylko w lepszych wersjach.Ale jeżeli brakuje Ci jeszcze światła w kabinie to wklejam Ci link do mojego pomysłu,który sprawdził sie w 1000%
klikk
  
 
No tak tylko ze ja mam szyber dach w aucie i lampka z przodu odpada. a co do lampki na środku to chciałbym żeby te dwie boczne lampeczki którymi można kręcić też zapalały się po otwarciu drzwi automatycznie a nie tylko jak ja je włączę sam ręcznie. Czy da się to jakoś zrobić? połączyć kabelki w lampce albo coś ?
  
 
Oczywiście że się da. Po 5 cm przewodów podciągasz od głównej lampki do bocznych i po sprawie.
  
 
nie wiem po co chcesz odpalać lampki do czytania razem z drzwiami. jeżeli ci ciemno to zorganizuj kilka lampek do montażu w podsufitce np takich.
połącz je równolegle z żarówką środkową z lampki i glanc malina. jak się martwisz mocami do daj ledowe żarówki. będzie jasno jak chcesz.
jak sprytnie to ogarniesz to możesz mieć tak, że każde drzwi mają "swoją" lampkę.
  
 
Tak jak koledzy piszą.Połącz boczne lampki ze środkową i po sprawie
  
 
ooo z tymi lampkami to tez nie głupie trzeba bedzie pomyślec nad tym

Dzięki wielkie za pomoc
  
 
Ja zamiast tej żarówki wstawiłem panel diodowy z 15 lub 20 diodami Jak się zapali, to w aucie jasno jak w dzień i nie trzeba dodatkowych lampek montować