Czy warto wykupić polisę Assistance? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja myślę, że w większości przypadków jednak się opłaca wykupić Assistance. Ja zawsze się staram to robić, jeśli cena nie jest zbyt wysoka. W razie czego jednak pomoc się może przydać na drodze.
  
 
Nie warto kasa wyrzucona w błoto i kasa akurat nie jest potrzebna do niczego. Tak mi się wydaję, że po prostu zawsze można jakoś to wydać na coś zupełnie innego i można tą kasę przeznaczyć na jakiś zestaw opon albo nawet na jakieś zapachy do samochodu.
  
 
Mnie też sie dotad wydawało, ze nie warto, ale ostatnio, jadąc z tatą jego autem, mielismy taka masakrę, ze bez pomocy drogowej byśmy sobie nie dali rady, bo trzeba było holować. Więc teraz chyba wykupię.
  
 
T jest bardzo dobre pytanie ... też się nad tym zastanawiałem. Jeżdzę samochodem już 22 lata i ani razu nie musiałam korzystać z assistance. zawsze je kupuje, jakbym nie kupiła to napewno akurat było by mi potrzebne :/
  
 
Ja zawsze wykupuję Assistance. Mi osobiście jeszcze się nie przydało, ale moim znajomym owszem.
  
 
A mnie się akurat przydało. Miałam wypadek na trasie - auto firmowe, delegacja. Kolega jechał po autostradzie w Niemczech - na szczęście nie tak szybko, jak niektórzy, więc i ludziom nic się specjalnie nie stało. Jakiś wariat zaczął nagle hamować, bo mu się o zjeździe przypomniało, a na sąsiednich pasach auta - nie było gdzie uciekać i wjechaliśmy mu w tył. Mogło być gorzej, ale auto oczywiście nie nadawało się do jazdy. Renault Assistance przysłało nam samochód zastępczy i odholowało naszego "poszkodowanego". Mają nam też zwrócic za hotel. Jakbyśmy nie mieli ubezpieczenia, to nie wiem, co by było. Nawet sam stres związany z policja to juz jest coś, szczególnie w Niemczech, bo oni sa zazwyczaj strasznymi służbistami.

[ wiadomość edytowana przez: KasiaMikina dnia 2015-07-19 14:56:56 ]
  
 
Zgadza się,tylko jeden szczegół: nie piszemy o pakiecie AC jako Auto Casco tylko o Assistance a to zasadnicza różnica również w cenie.
  
 
Ja co roku wykupywałem (zawsze jeździmy z rodziną autem na wakacje), w tym roku dostałem z aso przy okazji przeglądu (mam forda), więc wydatek mnie ominął na szczęście. A wykupować warto, w pierwsze wakacje już mieliśmy awarię auta.
  
 
Dokładnie tak i wtedy masz też problem z głowy w przypadku awarii auta na trasie,dzwonisz na pomoc drogową i holują Cię do najbliższego warsztatu,więc jeżeli chcesz mieć spokój psychiczny to pakiet Assistance jest właśnie dla Ciebie.
  
 
Odkąd mam auto ( 6 lat ) nigdy nie brałem assistance, bo mi szkoda było kasy.W styczniu chyba się jednak skuszę, bo mi sensowny pakiet zaproponowali w cuk.Myślę że warto mieć.
  
 
Odnośnie pakietu assistance to na forum było już kilka podobnych wątków, wystarczy poczytać aby wiedzieć więcej, chociaż moim zdaniem jest to opłacalne bo za niską cenę wraz z OC można mieć assistance, nigdy nie wiadomo kiedy nam się to przyda.