Leasing czy wynajem długoterminowy samochodu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiałem się na początku lad leasingiem, aktualnie jednak biorę bardziej pod uwagę skorzystanie z możliwości najmu długoterminowego. Jakie macie zdanie na temat tej możliwości finansowania? Czy ktoś może korzystał i opisze doświadczenia?
  
 
Wynajmowałem auto w master1, już zdałem. Obecnie rozglądam się u nich za innym, też będę brał w najmie długoterminowym. Brałbym samochód od razu, ale akurat nie mieli na stanie niczego co by mnie konkretnie zainteresowało.
  
 
A jakieś szczegóły? Coś więcej na ich temat?
  
 
No więc:
- dostawa auta w terminie, kolor oraz akcesoria takie na jakie się umówiliśmy
- raty: rosły wraz z WIBOR'em - było w umowie
- wykup: zgodnie z ceną na umowie, bez kombinowania
- cena: najniższa jaką znalazłem z ubezpieczeniem i oponami całorocznymi oraz rocznym okresem wynajmu (przewidywałem wzrost stóp i miałem zamiar wykupić od początku), ogólnie zapłaciłem za wynajem bardzo okazyjną cenę
- obsługa: czasem problem z dodzwonieniem się, ale ogólnie ok, na maile odpowiadają szybko
- obsługa szkód: miałem małą obcierkę z mojej winy (stos cegieł którego nie zauważyłem i przerysowałem próg) - udział własny zgodnie z umową jeśli bym likwidował z AC, w przypadku wykupu to naprawa we własnym zakresie po zakończeniu umowy, ale ja się na to nie zdecydowałem
  
 
Oddawałeś wtedy auto do naprawy? Miałeś jakis assistance? I auto zastępcze?
  
 
Ogolnie w związku z unieruchomieniem samochodu podczas naprawy po zakończeniu umowy, ale w wyniku szkody otrzymałem 7d i klasę wyżej, więc na plus.
  
 
A jak z dostępnosćią samochodów?
  
 
Możęsz wejść sobie na ich stronę, chociaż od siebie polecam raczej podjechanie do ich salonu tak abyś mógł zobaczyć sobie auta na miejscu.
  
 
A jak suma opłat za auto (rok wynajmu + wykup - bo sam raczej planuję wykup) względem cenny brutto za auto rok temu?
  
 
No wiesz, wszystko tutaj będzie zależało od konkretnego samochodu. Powinni wysłać Ci szczegółowy kosztorys.
  
 
to zależy od twojej sytuacji finansowej i tego, jak często chcesz zmieniać samochód. Leasing może być fajny, bo płacisz niższą ratę miesięczną i masz możliwość wymiany samochodu na nowy co kilka lat. Ale to też może być pułapka, bo zobowiązujesz się do stałych płatności i nie masz własności pojazdu. Z kolei wynajem długoterminowy daje ci większą elastyczność, bo możesz zrezygnować z umowy, kiedy chcesz, ale może być droższy w dłuższej perspektywie. Więc musisz zastanowić się, co dla ciebie ważniejsze: stała płatność i wymiana samochodu co kilka lat czy większa elastyczność i możliwość rezygnacji z umowy w dowolnym momencie.