Jakie opony całoroczne wybrać ? - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mięło już trochę czasu, więc jeżeli watek jest w dalszym ciągu aktualny to może napiszesz na jakie opony całoroczne ostatecznie padł wybór, jakiej firmy oraz czy jesteś z nich zadowolony. Czekamy na Twoją opinie bo ta przyda się innym Użytkownikom którzy stoją przed podobnym wyborem.
  
 
Jeżdżę sporo po kraju i po Europie, opony całoroczne to mogą sobie w Hiszpanii czy Portugalii zakładać gdzie zimą albo zobaczą śnieg albo nie, przy obecnej klasy samochodach gdzie większość jeździ szybko i nie patrzy czy pada śnieg, deszcz czy świeci słońce jakość opon ma duże znaczenie i dla własnego i innych bezpieczeństwa warto na lato zakładać letnie a na zimę zimowe.
  
 
Niestety, z doświadczenia zauważyłem, że tanie opony to po prostu badziewie. Jeżeli chce się trochę pojeździć, to trzeba wydać parę solidnych groszy
  
 
Jest z czego wybrać. Oczywiście w wypowiedzi mojego poprzednika jest jedna z opcji, czyli wydać dużą kasę, żeby mieć oponę z znaną nazwą. Druga opcja jest taka, że można kupić opony tańsze i tez dobre. Gdyby tanie to było samo badziewie, to czemu na potęgę kupujemy części zamienniki? Bo nie chcemy płacić za znaczek określonej marki. Gdyby opony mniej znanych marek były takie złe, to jakim cudem sprzedaje się je praktycznie na całym świecie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

[ wiadomość edytowana przez: motosolve dnia 2019-08-11 11:24:07 ]
  
 
Ja swojego czasu dwa sezony na bieżnikowanych objeździłem. Kwestia dobrej jakości karkasu no i bieżnikowni. Mialem z Profila (nowy sącz) i byłem bardzo zadowolony.
  
 
A co powiecie o Dębica Navigator - czy to dostatecznie dobry sprzęt?
  
 
U mnie sprawdzają się Yokohama Geolandar G015 A/T. Mam je od ponad 2 lat, na liczniku ok 40 tys.km. Bieżnik cały czas w dobrym stanie, niezła przyczepność bez względu na nawierzchnię.
  
 
nie ma dobrych opon wielosezonowych,
mieszanka gumy jest różna na zimę i lato? jak to zgrać, żeby było dobrze?
Nie da się
  
 
odkopuję wątek, to już ostatni sezon moich zimówek i na wiosnę pora kupić nowe opony, ale myślę czy nie zdecydować się na cąłoroczne, pod uwagę biorę yokohama bluEarth AW21, znacie tę marke opon?
  
 
Cytat:
2014-04-11 09:56:18, bono270 pisze:
Witam, mam zamiar kupić opony całoroczne. Czy ktoś z was ma ogumienie całoroczne? Czy poleca odradza? Mam citroena AX.


Zależy gdzie jeździsz. Ja mam opony całoroczne i używam samochodu tylko po mieście dlatego się sprawdzają Kupiłem Michelin na iparts.pl i jestem bardzo zadowolony. Opony bardzo dobrze trzymają się drogi, w zimie nie było żadnych problemów, dlatego ze swojej strony mogę polecić
  
 
Pamiętajcie że to co jest do wszystkiego to jest do niczego.
  
 
Opony całoroczne są ok jeśli mamy temperatury cały rok podobne bez dużych wahań, ostrych zim itd.
  
 
Teraz mamy taką chorą pogodę w Polsce, że nie wiadomo kiedy zmieniać opony letnie na zimowe i vice versa - bo nagle, po kilku dniach wysokiej temperatury, w połowie maja przychodzą mrozy. Nie patrz za modelem konkretnej firmy, bo to też nie jest wyznacznik. Sprawdź ofertę dobrego sklepu internetowego jak iparts i przeszukaj opony wielosezonowe w Twoim budżecie. Jak nie wiesz na co zwracać uwagę, to szukaj opon z oznaczeniem 3PMSF (ikonka płatka śniegu) - taki model zapewni bezpieczną jazdę w lecie, jak i w zimie, na śniegu czy jak będzie plucha.
  
 
Ja tam nie ufam całorocznym oponom, wolę w razie czego oddać moje zimowe lub letnie opony do regeneracji. Bo rozumiem, że chodzi o oszczędność całorocznych opon?
  
 
Teraz przy taniej pogodzie lepiej mieć opony i na zime i na lato
pogoda i temperatury w polsce są jakie są takze nie polecam całorocznych
  
 
Oprócz opon dobrze też zadbać o wycieraczki, dużo dają dla widoczności i bezpieczeństwa. Ja używam Oximo i sobie bardzo chwalę, bardzo dobrze się sprawują w każdą pogodę/