[OT] Nasza muzyka i mp3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Odrazu na wstępie podam, szukałem wątku podobnego i nie znalazłem.

Każdy jak wie, z samochodami kojarzą się faceci, piękne kobiety i oczywiście muzyka. Jak narazie nie spotkałem dużo osób które by nie słuchały radia, bądz kasety/CD w aucie. Zastanawia mnie jak pod względami muzycznymi zróżnicowany jest klub. Oczywiście proszę o pisanie czego słuchacie, co sądzicie a jakiejś muzyce, a nie o wyśmiewanie się kogoś że słucha akurat takiej muzyki.

Ja lubię słuchać szczególnie techno, ale inne rodzaje muzyki też nie są mi obce. Zdarzało sie ze swego czasu słuchałem nawet disco polo, rocka, metalu ale techno zawsze było obecne mniej wiecej od 95 roku, a gdy zaczęły ukazywac się płyty z manieczek to juz bez przerwy. Ostatnio zaraziłem się modą na hip-hop. Ale nie cały tylko wybrane piosenki. Od dwóch dni lata za mna kawałek Sweet Noise feat. Peja - Jeden taki dzień. Polecam pioseneczkę, połączenie hiphopu z metalem, albo Nagły Atak Spawacza - Ławka- też dość ciekawy utwór.
I mam prośbę jeśli ktoś ma słae łącze i stronkę i posiada moze na mp3 piosenkę Mad Rapaz - Zbrodnia to bymbył wdzięczny za linka, utór ukazał się kiedyś na płycie Polski Rap Zakazane Piosenki bodajże vol.4 i moze ktoś to ma i zgra na mp3 bo na Kaazie nie ma go.

PS. Jeśli macie jakieś utwor bądź zespoły godne polecenia to wpisujcie.
  
 
Jak slucham radia to jak leci (ale bez przesady) jezeli kasety czy cd to tylko rock/metal ewentualnie hardcore, a nie znosze i nigdy bym w samochodzie nie puscil muzyki typu unclebuncle gdzie slychac tylko "ymc ymc ymc.."
  
 
czego lubie słuchac

a wszystkiego z bitem a na nocne pędzenie przez miasto ma kilka ulubionych zwłąszca "Ciemna noc" w wykonaniu Peji a ulubiona radiostacja jet "Radiostacja" ew WADA"
  
 
Hmmm ja słucham niemalże wszystkiego. Począwszy od koncertów Chopinowych, Vivaldiego, przez szeroko pojęty POP, ROCK, aż po coś mocniejszego typu Iron Maiden, Metalica, Korn itp
Godne polecenia w zasadzie jest wszystko, bo to co słucham to mi się podoba, ale i tak kazdy ma swoje gusty
Ostatnio jestem pod wielkim wrażeniem polskiego Hip Hopu i Rapu, szczególnie poznańskiego typu Mezo, MCEDWACE, Liber, Owal, Ascetoholic - "Tylko żeby nie było", "Jestem tu" Niezła aranżacja i bardzo dobre teksty. Jak dla mnie bomba
  
 
No ja gustuję głównie w rock/pop z lat 80-tych (Genesis, Phil Collins, Pet Shop Boys, Alphaville...), ale także muzyka klasyczna. W aucie słucham głównie kaset (gdyż nie mam CD), za radiem nie przepadam i słucham wyłącznie informacji...

Za to przyznam szczerze, że nie lubię ani techno, ani rapu, ani tej nowszej pop-kultury.

Cóż każdy ma inne gusta, zobaczymy czy moje będą się z jakimiś pokrywały
  
 
Cytat:
2003-11-02 19:46:00, MAJCHAL pisze:
Ostatnio jestem pod wielkim wrażeniem polskiego Hip Hopu i Rapu, szczególnie poznańskiego typu Mezo, MCEDWACE, Liber, Owal, Ascetoholic - "Tylko żeby nie było", "Jestem tu" Niezła aranżacja i bardzo dobre teksty. Jak dla mnie bomba



Majchal, ja ostatnio mam to samo! Pożyczyłam parę płyt od znajomych i słucham - na raty bo mało czasu. Bardzo fajna i ciekawa muzyczka, pod każdym względem.

Z racji wykonywanego zawodu słucham też muzyki tzw. poważnej, ale robię to chętnie i mam sporo ulubionych kawałków.

A w aucie radia nawet nie mam, ale to się zmieni wkrótce , mam nadzieję...
  
 
Cytat:
No ja gustuję głównie w rock/pop z lat 80-tych (Genesis, Phil Collins, Pet Shop Boys, Alphaville...), ale także muzyka klasyczna. W aucie słucham głównie kaset (gdyż nie mam CD), za radiem nie przepadam i słucham wyłącznie informacji...

Za to przyznam szczerze, że nie lubię ani techno, ani rapu, ani tej nowszej pop-kultury.

Cóż każdy ma inne gusta, zobaczymy czy moje będą się z jakimiś pokrywały


W całej okazałości mogę się podpisać do tego postu.
A dodatkowe moje typy to: Perfect R.E.M Lady Pank Budka Sufera Eric Clapton StingPolice Łzy S Wydra ONA itp itd...

HipHopu też raczej nie trawię ale są wyjątki -kilka posenek które mają jakiś sens, rytm i to coś że aż się mi spodobały...
  
 
Jarre, Vangelis, Bilinski, Kombi, muza lat 80 i 90, troche techno, a poza tym to co mi wpadnie w ucho czyli kawalki typowo komercyjne z list przebojow (przwaznie z listy 30ton). Nie slucham disco polo i muzyki zespolow piesni i tanca do rozanca.
  
 
Poza umcy-umcami, muzyką gadaną i "yo kaman czekitaut", to chyba wszystko
Dzbanek
  
 
Wszelki Jazz goracych lat 30-tych.
Spokojne zewne piosenki lat 40-tych.
Poczatki swingu lat 50-tych.
Szalonego Rock'n'Rolla lat 60-tych.

Dalej juz stop, nie przepadam i nie lubie zbytnio.

W koncu wiek auta zobowiazuje ;))
  
 
To może i ja się dopiszę. Bardzo chętnie słucham nowej muzyki klubowej a internet jest jej niesamowitą kopalnią. Moi ulubieńcy to: Paul Oakenfold, Deep Dish, The Orb, Orbital, Chemical Brothers, Portishead, LTJ Bukem itp. Z klasyki Pink Floyd, Deep Purple, Genesis, Led Zeppelin, Rolling Stones. Z polskiej muzy lubię Liroya, Peję, DJ600V, Mezo, klasykę polskiego rocka i jeszcze długo by wymieniać
  
 
Ja sluchuje sobie takowych klimatow:
Grind core, Death/Black/Metal, Sepultura itp.
Przychylam sie do zdania samaela nigdy wiecej pseudomuzyki drechow czyli umcu umcu umca amca dres ucieta ma 2 jajca
METAL POWER!


[ wiadomość edytowana przez: LordVader dnia 2003-11-02 21:03:13 ]
  
 
Ja tam słucham wszystkiego jak leci
A w samochodzie radio TREFL i dla równowagi RADIOSTACJA
  
 
wszystkiego po trochu. Sam sobie robie skłądanki więc na plytce czasem znajduje się kilka rodzi muzyki.
Ostatnio cos mnie napadło na "Scyzoryka" czyli płyta "allboom",
ale w samochodzie jest też płytka z "agro techno" w śmiesznym wydaniu czyli tzw Jaja, to tak czasami na rozluźnienie.
  
 
A fakt Skora mi przypomniał - BILIŃSKI ( jak ktoś widział resztki obszycia mojej kierownicy to informuję że straciłem je podczas słuchania "Ucieczki z tropiku" ) i KOMBI, wszelka instrumentalna typu Jarre, Oldfild, a nawet Przemysław GOC
  
 
ja w radyjku nie mam rds'u, wiec w trasie slucham glownie radia maryja pod warunkiem, ze dzwonia tam ludzie. mnostwo zabawy! a z muzyki glownie moonspell, bo tylko takie mam kasety. natomiast slucham ostatnio sweet noise, korol i shut (ru) landa (cz), ancient ceremony (de) - odjebany occult metal, graveworm, lux occulta, duzo gotyku jak tak jak theatre of tragedy czy sins of thy beloved. ale ostatnio mam tez faze na kasie kowalska.
  
 
Wcześniej miałem poważne podstawy by tak sądzić, ale teraz mam pewność - PAGAN IDŹ SIĘ LECZYĆ i to na nogi bo na głowę za późno
  
 
No ja tez dość często słucham radia w samochodzie, czego zapomniałem podac powyżej. Często słucham Kiss FM 93,5, jak będziecei w Poznaniu to ustawcie sobie właśnie tą stacje, puszczają muzykę dzisiejszą tzn. tak gdzieś od 98 roku prawie wszystko (ale mało polskiej muzyki) i większość nowości jakie sie ukazały. Z innych radyjek to RMI FF (nie mylić z RMF FM), jest to stacj adość ciekawa, mają fajne programy jak np. taneczna 20, rande vou (nie wiem czy dobrze napisałem) czyli randka w ciemno za pośrednictwem radia, normalnie zje..sty program. A na radiu mam jesczed ustwione 103,4 Blue FM (pop, muzyka lat 90 i nowa), 88,4 FM (lata 60, 70 i 80 i poczatke 90, a nocy jazz) i Radio S (wszystko co możliew) i RMF FM
  
 
Hmmm ja słucham prawie wszystkiego najczęsciej to swojej żony.
A tak na poważnie z racji mojej bliskości z muzą w latach 80-tych, słucham Italo, popu, disco, często Kombi i innych polskich starych zespołów również rockowych. Lubię również posłuchac Laser Dance, Koto, JMJ, a także współczesnych zespołów jak np scooter i innych podobnych.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
2003-11-02 21:30:58, MAJCHAL pisze:
Wcześniej miałem poważne podstawy by tak sądzić, ale teraz mam pewność - PAGAN IDŹ SIĘ LECZYĆ i to na nogi bo na głowę za późno



kasia kowalska ci sie nie podoba? przynajmniej jest jakis progres w tym co spiewa w odroznieniu od bajmu, gdzie ponad 50letnia kozidrak spiewa, jakby jej sie ostro dekady po****dolily, hehehe!

nie lubie zas wloskiej muzyki, zadnego kantare i wiekszosci co leci 10 razy przed poludniem w radiu obojetnie jakim. chyba rzeczywiscie musze sie leczyc, bo jak rano na kiblu siedze i slysze bajm to jestem w stanie wyskoczyc z kibla trzymajac majtki miedzy kolanami i zmienic stacje poczym spokojnie dokonczyc srania.
znasz taka nerwice?


[ wiadomość edytowana przez: MAJCHAL dnia 2003-11-02 22:02:44 ]