TV czy projektor?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Zastanawiam się nad zakupem TV albo projektora do mieszkania.
Nie oglądam TV, czasami jakiś serial z netu przed snem, czasami jakiś dobry film.
Odległość od fotela do ściany - 4 metry.
Ile cali powinien mieć tv do takiego pomieszczenia.
Co będzie lepsze, tv czy projektor?
Cena do 600 zł.
Sprzęt audio do kina domowego już jest, lubię słuchać muzyki.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Projektory są stosunkowo drogie i do 600zł nic dobrego nie będzie. Ogarnij telewizor między 40, a 50 cali i będzie dobrze.
  
 
są specjalne do oglądania tv z gniazdami usb, hdmi, pilotami i wiele nie kosztują, nie mówię tu o projektorach studyjnych za kilka tysi.
Gdybym ogarną tv za tą kwotę to chętnie bym kupił.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Do 600zł są projektory,nawet taki mam (uzywka oczywiście), ale z tym jest dużo problemu. Do podłączenia kompa jak znalazł. Al nie ukrywam aby to porządnie wyświetlić na ekranie jeszcze i mieć nie tylko złącza VGA to jest to malutka kwota. Ja u siebie mam z 4,5 metra oglądany obraz 88''. Wystarcza :d
  
 
600zł to mała kwota.

Pyt. 1: czy to jasne pomieszczenie? (dużo okien, światła z innych pomieszczeń itp) jeżeli tak, to TV. słaby projektor w takim pomieszczeniu to masakra jakaś jest. Cyba że oglądasz tylko w nocy to nawet nawet.

Pyt.2: Obraz z projektora chcesz rzucać bezpośrednio na ścianę czy na specjalny ekran? ściana znacząco obniża jasność obrazu (chyba że wygładzona odpowiednio + specjalna farba)

Generalnie, jak chcesz kino to projektor, ale wtedy pomieszczenie szykujesz na "salę kinową", a jak "living room" i czasem film to TV.
  
 
oglądanie najczęściej wieczorami, pokój biały ściana wygładzona będzie.
Żaluzja drewniana zasłaniająca całe okno.
Zobaczy się jeszcze, może w końcu ten tv będzie.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Ja Ci proponuję ze swojego doświadczenia telewizor.Kup jakiś 42 max 49 cali.Projektor za 600 zł????Po drugie 4 metry od ściany to trochę mało na ekran.Kup tv jest teraz wiele okazji za rozsądną cenę.Wybór należy i tak do Ciebie.Pozdrawiam


  
 
4 metry od ściany to nie jest mało na ekran, jest w sam raz. Można się poczuć wtedy jak w kinie
  
 
co to jest ten smart TV i czy będę mógł bezpośrednio z internetu oglądać seriale na nim? Chodzi mi o seriale nie emitowane w polskiej telewizji

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Smart Tv to jest to że możesz z telewizora używać internet,skypa itd.Co do oglądania seriali to nie jestem pewien.Te nowsze smart tv mają wbudowane dekodery.Na 100% poczytaj w necie ale myślę że przy tej technologii to raczej tak.
  
 
Lepsze od Smart tv jest android box bo tam nie ma ograniczeń co do tego co można instalować, oprogramowanie jak na tablecie. A Smart tv to tylko to co producent nam zaoferuje
  
 
dzięki, czyli składam na androida. Będę w mieście to zajrzę do sklepów. Na razie odkładam zakup. Dzięki.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
a po co sobie komplikować sprawę i szukać tv z nowym smart tv czy boxem jak można lapka np. po kablu hdmi z tv połączyć jako monitor?
  
 
a jak ktoś nie ma lapka?
Mam net booka bez gniazda hdmi.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
To kup tableta i też podłączysz A tak z ciekawości to oglądnij LG105UC9.Widziałem tydzień temu w Niemcowni.Nie wierzyłem w cenę spytałem sprzedawcę i się zaśmiał że nie jestem pierwszy który twierdzi że to pomyłka.KOSMOS
  
 
czyli każdy tv który ma gniazdo hdmi może służyć jako ekran komputera?


-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Jeśli karta graficzna w kompie ma to gniazdo,a nie każde mają.
  
 
Ja podłączam laptopa pod tv a nie mam w laptopie hdmi Zwykłym kablem (nie wiem jak się zwie ) co łączy się kompa z monitorem.
  
 
Cytat:
2016-02-21 16:17:42, kupiec pisze:
Ja podłączam laptopa pod tv a nie mam w laptopie hdmi Zwykłym kablem (nie wiem jak się zwie ) co łączy się kompa z monitorem.



masz na myśli kabel vga, wtedy też potrzeba pociągnąć jeszcze drugi kabel do dźwięku
  
 
Cytat:
2016-02-21 16:17:42, kupiec pisze:
Ja podłączam laptopa pod tv a nie mam w laptopie hdmi Zwykłym kablem (nie wiem jak się zwie ) co łączy się kompa z monitorem.


a dźwięk masz? złącze w lapku masz niebieskie z 3 rzędami dziur czy białe/żółte z "plusem" ?

Kleszczu, każdy obecny tv może robić za monitor


[ wiadomość edytowana przez: Venom_4x4 dnia 2016-02-21 17:43:19 ]