Czyszczenie dolotu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Kupiłem jakiś czas temu RS'a, osobiście moge stwierdzić, że leci zajebiście, ale nie o tym chce mówić. Od sprzedającego dostałęm informacje, że podobno nagar jakiś sie zbiera w dolocie i wypadało by go przeczyścić, moze mi ktoś powiedzieć jak w Rsie wyczyścić dolot, w jaki sposób bo nigdy tego nie robiłem, chce robić wszystko na bieżąco, żeby potem nie było niespodzianek. Dzieki Panowie z odpowiedz. Pozdrawiam
  
 
Trzeba ściągnąć kolektor sący kupić płyn do mycia silników (ja polecam z K2) za psykać środek, myjka ciśnieniowa najlepiej z ciepłą wodą i ogień pewnie nie będzie to łatwo schodzić, ja jeszcze do tego używałem szczotki do czyszczenia butelek. Powodzenia
  
 
Co to za nagar?tam nie ma egra żeby się jakiś syf zbierał...ew jakiś pył na przepustnicy.dolot to znaczy rura dolotowa czy kolektor?
  
 
Szczerze to bladego pojęcia nie mam, poprzedni właściciel tylko tyle mi powiedział, a ja tam nie zaglądałem. Będę miał chwile to zdejmę cały dolot i zobaczę czy coś niepokojącego tam sie znajduje
  
 
Nie wiem jak w essim, ale jak w audi czyściłem to po prostu odkręcasz kolektor i czyścisz w środku. Ja czyściłem odrdzewiaczem i taką szczoteczką do czyszczenia pistoletu lakierniczego. Oczywiście po całym zabiegu trzeba złożyć kolektor na nowych uszczelkach.
  
 
wyczyść przepustnicę i krokowy i daj sobie spokój z rozbieraniem tego. Lepsze jest gorszym dobrego jak nic się nie dzieje to zostaw to w spokoju.
  
 
Krokowiec jest nowy, więc raczej nie ma czego czyścić, a dolot wyczyszcze tak jak mówisz. Jedna rzecz mnie zastanawia, krokowiec jest zamontowany razem z obudową filtra powietrza, w takim razie jak ludzie montują stożki?
  
 
Rzezbią podstawki pod krokowy takie aby dało się wlaczyc go w uklad dolotowy.