[Rider 49] Smerfik ! Cabrio mk7 - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Znaczy się moc udawana dźwiękiem


[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2014-09-10 15:41:59 ]
  
 
Przecież tu nie chodzi o żadną moc, bo jej z tego nie będzie, ale żeby się miło jechało.


[ wiadomość edytowana przez: darek4488 dnia 2014-09-10 18:25:35 ]
  
 
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem najlepiej 10 razy, zwłaszcza na końcu, mysle ze zrozumiesz iż miałem na myśli i czego się tyczylo.

Ale nie bede taki zły i podpowiem ze tyczylo się lambo i na końcu jest dodany emot ze wypowiedź z przymrużeniem oka. Odrobina humoru by się przydała
  
 
Ależ ja Cię zrozumiałem i za pierwszym razem. Chciałem tylko napisać po co się to robi, to wszystko.
  
 
W moim przypadku też chodzi mi tylko o dźwięk

Ponieważ zacząłem od skutera niby głupi stożek a różnica dźwięku masakryczna Teraz jeszcze do mojego motoru chcę wpakować 4 stożki ciekawe jak on zamruczy...

No i zakupiłem olej w spreju do filtrów stożkowych
  
 
No ale rsem sie przyjemnie jeździ, 150KM przy takiej budzie daje rade więc te stożki to nie taka udawana moc
  
 
A więc troszkę nadkola zgłodniały i podjadły mi oponki z tyłu



I takie tam foto



Zakupiłem alufelgi na zimę do cabrio:



Lecz chętnie zamienił bym je na takie same ale 16 Moje mają 15cali

I parę inny rzeczy (między innymi: dach ale z dwoma dziurami całą deskę rozdzielczą praktycznie nowe tarcze itp.)



No i dla ocalenia i opon jak i zarówno nadkoli wpadły na jakiś czas stalówki na tył




Pozdrawiam.
  
 
fajny pomysł na parawan zasłaniający tablicę rejestracyjną, ale byś go przerejestrował w końcu
znów Ci dowód zabronią i będziesz dygał na Daleki Wschód
  
 
Hehe to znów będę jeździł bez dowodu A tak na serio to masz rację w końcu muszę go zarejestrować bo już mnie cała policja zna w promieniu 50km z każdej strony od mojej miejscowości Dwa dni temu to nawet jak stałem na parkingu to Panowie policjanci przejechali tą ulicą obok mnie i pojechali dalej... Nagle słychać dżwięk cofającego auta no i oczywiście kto cofał? no i już się doczepili że dlaczego nie przerejestrowany... A tak naprawdę gó*no on do tego mają bo to nie ich działka
  
 
To jest wykroczenie. Mogą wlepić ci mandat albo skierować sprawę do sądu. Art.97 Kw.
Tak naprawdę wystarczy powiadomi starostę powiatowego i unika się kary. Nie jest konieczne przerejestrowanie.
Wiadomo jak się auto przerejestruj to starosta zostaje automatycznie powiadomiony.
  
 
Ja już ponad 3 lata jeżdżę na mazowieckich blachach i to nigdy nie był problem.
  
 
No niestety za nie przerejestrowany samochód mogą wlepić 500 zł czego sam prawie doświadczyłem
  
 
Jak to gdzieś przczytałem
Cytat:
Śmieszny artykuł który nic nie mówi ale można nim za wszystko ukarać

, Ale wydział komunikacji nie ma żadnych kar za to
  
 
No wychodzi na to że po prostu mamy takie prawo w Polsce że tak naprawdę to można ukarać za wszystko bo zawsze idzie coś wymyślić Tak jak mówicie z tego co wiem urząd żadnej kary za to nie wnosi a podatek zapłaciłem od kupna auta a tam jest kara

Tak czy owak auto w tym tygodniu zostanie przerejestrowane
  
 
Cabrio zamordowało w przeciągu minionego tygodnia 2 koty prawie że dzień po dniu :/

Jeden po za rozbryzgami krwi więcej śladów nie pozostawił po sobie drugi za to w akcie desperacji postanowił wyrwać mi dokładkę zderzaka wraz z śrubami i kawałkami biednego niewinnego zderzaka...



Niestety na całej długości powyrywana...




Podczas montażu dokładki. Dałem teraz 2 razy więcej śrub więc następnym razem to zejdzie ona chyba razem z całym zderzakiem








I po raz kolejny zabrałem się za wymianę tylnych sprężyn:






Pozdrawiam.
  
 
Gdzie można dostać takie fajne podjazdy?
  
 
I dalej nie przerejestrowales smerfa ...
  
 
To są samoróbki troszkę kątowników, profili, rurek co wolisz spawarka i dużo wolnego czasu i gotowe

Chyba że nie masz czasu na zabawę to popatrz na olx.pl tam jest trochę tego

Tylko taka rada ode mnie nie kupuj krótkich bo tylko terenówką będziesz mógł wjechać. moje mają ponad 2 metry długości i normalnym autem wjadę bez problemu niestety w megance i cabrio muszę podkładać deski na początku by nie urwać zderzaka z przodu.

Moim zdaniem najlepsza opcja jak ktoś nie posiada kanału.





Oj no cicho już niebawem tablice oddam Bo już mnie Policja w promieniu 50km od mojego miasta wszędzie zna i nawet mi robią "kontrole parkingowe" tak, tak... stoję sobie grzecznie na parkingu kluczyki w kieszeni auto zgaszone tylko sobie w nim siedzę... a ci podjeżdżają i mi kontrole robią xD
  
 
Nowe zabawki w postaci klawisza podgrzewanej przedniej i tylnej szyby bo aktualnie u mnie żadna nie działa Przednia prawdopodobnie przez uszkodzony klawisz a tylna natomiast przez pozrywane przewody :/

No i mały rarytasik w postaci oryginalnego czujnika poziomu płynu spryskiwaczy





Po raz... yyy.. nie pamiętam już który zabrałem się znów za wymianę sprężyn... Znudzony już wymianą sprężyn tym razem postanowiłem wymienić również amortyzatory na Ta-technix które są krótsze o 25mm w porównaniu do serii...








Wymieniłem niedziałający przycisk el. szyby z tyłu. Przyznam szczerze że od kiedy mam cabrio to pasażera z tyłu wiozłem może z 5-6 razy no ale jak ma być sprawne auto w 100% to w 100 a nie 99





Kolejne mini zakupy w postaci chrom klamek z wersji Ghia.




I na swoim miejscu. Mała rzecz a cieszy





Zabrałem się za wymianę zerwanych linek w dachu:

dla ciekawych więcej info o naprawie na pw


A dla bardzo rozgarniętych 2 fotki które powinny dać do myślenia i instrukcja będzie zbędna







Jako że mój kluczyk był bez tak zwanej pastylki i wyglądał co najmniej dziwnie i kosmicznie to i pastylkę udało mi się zakupić







I to narazie tyle Pozdrawiam :030:
  
 
fotki nie daja do myslenia,bo kazdy wlasciciel cabrio wie o co chodzi od razu