Katalizator

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Mam wielka prośbę.Mam pod "opieką" autko brata.
Corolla e12 1.6 z 2002 roku z przebiegiem około 190tyśkm.od paru miesięcy wywala błąd P0420,więc skończył się katalizator.Wreszcie brat się zdecydował na wymianę ale problem jest taki-jaki kupić.
Niby wszędzie w necie na forach piszą że to autko nie toleruje zamienników.W mojej okolicy serwisów toyoty niet,sklepy proponują zakies zamienniki za 300zł ale bez gwarancji że nie wywali znów błędu.Znalazłem w "intercars" taki -JMJ 291225 http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3120141630330-JMJ291225-katalizator.html ale też nie mam pewności czy będzie ok.
Co radzicie?Może są jeszcze jakieś inne poprawnie działające?
Nie chciałbym sie "bawić" w jakieś emulatory czy eliminatory elektroniczne.Z drugiej strony nie mam możliwości wyłozyć kilka tyś zł na wizytę w serwisie
  
 
Cytat:
2014-06-29 11:13:18, hanys2 pisze:
Witam.Mam wielka prośbę.Mam pod "opieką" autko brata. Corolla e12 1.6 z 2002 roku z przebiegiem około 190tyśkm.od paru miesięcy wywala błąd P0420,więc skończył się katalizator.Wreszcie brat się zdecydował na wymianę ale problem jest taki-jaki kupić. Niby wszędzie w necie na forach piszą że to autko nie toleruje zamienników.W mojej okolicy serwisów toyoty niet,sklepy proponują zakies zamienniki za 300zł ale bez gwarancji że nie wywali znów błędu.Znalazłem w "intercars" taki -JMJ 291225 http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3120141630330-JMJ291225-katalizator.html ale też nie mam pewności czy będzie ok. Co radzicie?Może są jeszcze jakieś inne poprawnie działające? Nie chciałbym sie "bawić" w jakieś emulatory czy eliminatory elektroniczne.Z drugiej strony nie mam możliwości wyłozyć kilka tyś zł na wizytę w serwisie


Teraz pytanie czy katalizator jest niesprawny czy tylko jest blad katalizatora p0420 który powstaje około 251 sekund po odpaleniu cieplego silnika z ostudzonym wydechem np. po krótkim postoju pojazdu.Jezeli katalizator dopala i nie lata wewnątrz a silnik pracuje normalnie to możesz kupic na Allegro takie kolanko w które wkręcasz sonde nr 2 i jest ok.
Możesz tez wymienić na oryginal.Z zamiennikami przeważnie nie wychodzi i kod pojawia się wkrótce potem.Wzglednie jest warsztat w Katowicach Bracia Gawronscy na Kosciuszki jest to zakład specjalizujący się wyłącznie w układach wydechowych i sa w tym temacie nie do pobicia i maja ogromne doświadczenie..Osobiscie do nich jezdze ze swoimi samochodami bo zawsze dobrze doradza co wymienić w układzie aby potem mieć spokoj na długo.
Maja tez sprawdzone katalizatory do Toyoty sa to oryginaly z np. VW które dzialaja nie powodując powstawania kodu.
Z zamiennikami z allegro raczej szkoda czasu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Z tym kolankiem już próbowałem.czy jest wkręcone czy nie po krótkiej jeździe i tak zapala kontrolki i błąd wisi ten sam. Pare miesięcy temu w serwisie we wrocławiu powiedzieli że tylko do wymiany.kurcza dzie ja będę z wrocka ciągnął auto do katowic.
  
 
Cytat:
2014-06-29 14:20:02, hanys2 pisze:
Z tym kolankiem już próbowałem.czy jest wkręcone czy nie po krótkiej jeździe i tak zapala kontrolki i błąd wisi ten sam. Pare miesięcy temu w serwisie we wrocławiu powiedzieli że tylko do wymiany.kurcza dzie ja będę z wrocka ciągnął auto do katowic.

To dziwne nie spotkałem aby komuś z tym kolankiem błąd wyskoczył.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A ja przestałem się dziwic po obczajeniu tematu błędu kata w corolli na kilku forach.Wychodzi ze nie jest to jedyne autko któremu wywala błąd P0420 pomimo wkręconej tulejki czy kolanka.
Nic.Dzięki za info.pożyjemy zobaczymy.
W ostatecznosci albo poślę go do katowic albo wepnę jakąś elektroniczną pierdółkę.