[RS2000]wymiana wydechu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam pytanie.Przymierzam się do wymiany całego wydechu w escorcie mam rs-a kombi.I tu pytania:jaka najlepiej średnica rury,czy zostawić tłumik środkowy.Chcę zacząć od samego kolektora więc może ktoś ma coś na zbyciu to poproszę o info.A może ktoś posiada cały taki wydech do rs-a kombi?Pozdrawiam
  
 
Zrób oryginalną średnice 55 mm tłumiki zostaw tylko dokładnie je pooglądaj żeby Ci nie zaczęły gnić rok później
  
 
nie bylo ori wydechu do rs kombi wiec musisz zobaczyc jaka maja srednice poszczegolne i dac takiej samej jak rs. u mnie w nga dalem z 1.8td i jest chyba za luzno
  
 
A jaką masz średnicę teraz?rsów kombi nie było więc ori nie znajdziesz.środkowy jest chyba taki sam,trzeba by dorzeźbić ostatni.
  
 
Mam tam pokombinowane.Trochę spawane,trochę klejone i średnice też są różne.Myślę wyjechać od kolektora rurą 55.Wiem że nie było ori kombi z rs-em ale myślałem że może ktoś miał robione swoje kombi z tym motorem i mu zalega.A jaki może być koszt zrobienia nowego wydechu od kolektora do końcowego?Myślę to zrobić z rury aluminiowanej.Może ktoś zna kogoś kto się w to bawi?Oczywiście w rozsądnej odległości od Wrocławia
  
 
Sławek srednica 55 wystepowala w silnikach N7A ,RQB,RDA a wiemy ze RDA było montowane tez w kombi wiec moze szukaj po tych danych.
  
 
Tylko n7a i rqb miały 55mm.robienie wydechu pod auto to spory koszt.łatwiej będzie jak pojedziesz z nowymi tłumikami z rsa do jakiegoś mechanika lub blacharza i żeby dorobił to do kombi.pewnie gdzieś tylko wystarczy wydłużyć rurę.
jethro chyba ma w swoim kombi taki wydech bo ma 2.0 nga.
  
 
Sorki za post pod postem...z 1.8 td kombi nie podejdzie?środkowy można po prostu przespawać a tylny zostawić,bo już znam przypadki wydechu z diesla w benie i nic się złego nie dzieje
  
 
A nie lepiej zostawić auto w firmie, która słynie z customowych wydechów jak MG Motorsport. Będzie brzmiało rasowo, głośność będzie taka jak sobie życzysz, spawy będą jak arcydzieło, a i wydajność się pewnie poprawi. Zapłacisz między 1200-1600zł i będziesz szczęśliwy.
  
 
Myślę o jakiejś firmie jutro będę we Wrocławiu w pracy to popytam chłopaków może coś doradzą.A może któryś z forumowiczów wie gdzie we wrocku lub okolicach zrobić cały nowy kompletny wydech?
  
 
Cytat:
2014-07-06 20:11:28, slawek75 pisze:
.A może któryś z forumowiczów wie gdzie we wrocku lub okolicach zrobić cały nowy kompletny wydech?



np tu: Margo

Ale wydaje mi się że wystarczy tylni zrobić bo reszty za dużo nie jesteś w stanie poprawić po fabryce.
  
 
Nie chodzi o to żeby zrobić to lepiej od fabryki ani żeby miał lepsze osiągi.Po prostu rury są już jak sito i nie ma tam już co spawać.Tylny mam nowy i fajnie mruczy ale denerwuje mnie jak jadę lub na postoju z każdej strony syczy.Dzięki Kacper za namiary jutro przedzwonie.
  
 
jak masz tył nowy to tylko środkowy dokup.koszt ok 120 zł
  
 
Cytat:
2014-07-06 13:26:13, lukirs pisze:
Tylko n7a i rqb miały 55mm.robienie wydechu pod auto to spory koszt.łatwiej będzie jak pojedziesz z nowymi tłumikami z rsa do jakiegoś mechanika lub blacharza i żeby dorobił to do kombi.pewnie gdzieś tylko wystarczy wydłużyć rurę. jethro chyba ma w swoim kombi taki wydech bo ma 2.0 nga.



z tego, co wiem, to silnik - właśnie jak pisze lukirs - 1,8 miały seryjny wydech o średnicy 55 mm
  
 
czyli wydech z 1.8 pasuje do rs-a?bo kużwa już zgłupiałem
  
 
RQB 1.8 miał takiej samej średnicy
  
 
Cytat:
2014-07-07 21:05:23, slawek75 pisze:
czyli wydech z 1.8 pasuje do rs-a?bo kużwa już zgłupiałem



jeżeli rs ma średnicę wydechu 55 mm to dokładnie tak - wydech od 1,8 (niestety nie od każdego) pasuje do rs-a

przy zakupie dokładnie sprawdź, czy rury łączące tłumiki mają 55 mm

wiem, że część 1,8 miało średnicę 55 mm a część mniejszą - taką jak w 1,6 zetec
  
 
Cytat:
2014-07-07 21:58:12, wiesiu666 pisze:
RQB 1.8 miał takiej samej średnicy



Dokładnie . Wiem cos o tym .
Z tego co wiem to RQB i Rsy maja taka średnicę. A 1.8 maja ciut mniejsza średnice. Ale moze zle mierzyłem wydechy u siebie kiedys.
  
 
RQB to też 1.8...

n7a i rqb mają to samo!już to napisałem wcześniej...rda ma mniejszą
  
 
Wiem ze RQB to 1,8. Ale seryjne 130. A nie 105 czy 115.
Sorka Łukasz. Nie doczytakem. VAG kolegi wczoraj zryl mi beret w garazu