Zetec 1,6 16v nieodpowiednia dawka paliwa?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam problem z essim mianowicie coś go boli, sytuacja wygląda tak że, podczas jazdy jadąc delikatnie powoli dając gazu jest nawet ok lecz gdy dam mu za dużo gazu łapie muła i ciągnąc go tak powoli to ponad 3 tysięcy obrotów nagle dostaje strzał wraca mu moc normalnie jest nagle takie wyrwanie i za cholerę nie wiem co mu się dzieje do tego spalanie poszło w górę o jakieś 2 może 3 litry na setke. przewody nowe świece również, filtr powietrza też zmieniałem wszystkie przewody od powietrza są na swoim miejscu i nie są popękane więc nie mam pojęcia o co mu chodzi. Spotkał się ktoś z was z taką sytuacją ogólnie samochód fajnie śmigał ma ktoś jakieś pomysły...
  
 
Na ciepłym silniku sprawdź miernikiem sondę lambda. Szary masa, czarny sygnał, białe są od grzałki sondy. Jedną końcówką miernika pod czarny przewód, a drugą pod szary przewód. Jeśli nie będzie wskazań to może nie być masy na sondzie. Sonda powinna oscylować 0,1V-0.9V.
- Przepływka brudna
- filtr paliwa do wymiany
- czujnik temp do kompa.
Jest co sprawdzać więc działaj.
  
 
stawiam na przepływke, miałem podobnie w 1.3, przepływka brudna, przeczyść jakimś sprayem
  
 
przepływkę najlepiej czyścić zmywaczem do hamulców albo sprayem do gaźników. Z K2 używam i daje radę.
  
 
a ten czujnik temp do kompa gdzie można zlokalizować a czy podłączając pod komputer auto wyjdzie dokładna przyczyna usterki ?
  
 
Czujnik temp jest wkręcony w obudowę termostatu: po otwarciu maski po prawej stronie głowicy. Pod kompem powinno wyjść, ale czasem nic nie wychodzi i trzeba szukać.
  
 
a czy po zdjęciu wtyki z tego czujnika na odpalonym silniku powinna byc jakaś reakcja? poniewarz zdjołem go i nic silnik pracuje tak samo z podlaczonym jak i odlaczonym czujnikiem moze on musi sie rozgrzac zeby to sprawdzic co wy na to
  
 
po odłączeniu przejdzie w tryb awaryjny albo będzie mułowy. Zresztą w escorcie różnie jest
  
 
sprawdziłeś przepływke? tak jak kolega napisał wyczyść ją jakimś sprayem do tarcz albo gaźnika/ przepustnicy
  
 
przepływka wygląda ok nie widac zanieczyszczen jutro dopiero ja przemyje bo nie mam psikadła. ale idąc tropem czujnika to pewnie nie ma opcji sprawdzenia go
  
 
zgłoś się do migdała on jest z legionowa, umów się z nim na podpięcie pod komputer. w ten sposób będzie najszybciej wyeliminować wszystkie czujniki.
  
 
zobaczymy jak tam komputer pokaze bede sie odzywal jak cos sie dowiem