Miska olejowa - taka inna ;D [126] - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
tak sie tylko wtrace do rozmowy... nie moznaby dac tej fotki poprostu na forum?
  
 
BArdzo fajna ta miska, chłodzenie na pewno polepszy, polepszy smarowanie silnika bo chuba do niej więcej oleju wchodzi ale jeden minus to dla tych którzy mają autko całkowicie zglebione - łatwiej ją uszkodzić.

Pozdrawiam i czekam na fotki "żywej" miski .
  
 
Foto w next piątek będzie bo dorwałem cyfrowy aparat i narobie fotek. Pozdrawiam serdecznie.
  
 
Ja też poprosze rysunek speed4x4@wp.pl
  
 
jak chcecie zobaczyc moja to zobaczcie na
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17127273

  
 
Cytat:
2003-10-24 18:21:52, gstachura pisze:
jak chcecie zobaczyc moja to zobaczcie na
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17127273




krzemowy wyjechał po nia niecałą godzine temu odemnie tak że bądz w domu
  
 
Micha spoko jaka wysokość? Pozdro
  
 
Cytat:
2003-10-24 18:37:37, DaymoN pisze:
Micha spoko jaka wysokość? Pozdro



12 cm
jest odlewana

  
 
miałem taką miskę w rękach, bardzo fajna. kopia abartha z resztą. lekka i niedużo wyższa od serii
  
 
DaymoN chciales opinie na temat miski. Oto moja opinia : miska fajne ale jezeli bym ja sam konstruowal to konstruowal bym ja szersza a nizsza. Wieksza duzo podstawa a zeby byla nizsza. Taka miska ma wtedy dwie zalaty : do zglebionych mocna autek pasuje swietnie bo nie dobije sie nia a druga to taka ze im olej zostanie rozlany na wieksza powierzchnie tym szybciej i latwiej bedzie mozna go ostudzic. Ale tak czy siak twoja miska zawsze bedzie lepsza od seri bo to aluminium

P.S zna juz ktos orientacyjne ceny odlewu takiej miski ?
  
 
Master to jest micha spawana i ona od serii nie jest głębsza o dużo. Wogóle miałem odlew w rękach i powiem szczerze po uzgodnieniu z ojcem zrobiliśmy cieńszą, lżejszą i wytrzymalszą bo jest spawana i newralgiczne miejsca wzmocnione. W piątek foto tego cacka. Pozdrawiam..
  
 
Z niecierpliwością czekam na foto . A masz może pełny projekt tej miski tzn. razem z wszystkimi wymiarami .
  
 
Dopiero w piątek ?
  
 
Nom niestety dopiero pojade na stancje na studiach i tam zrobie foto. Poza tym wczoraj sprawdzałem jej pojemność. Wchodzi 4 litry oleju jak w morde strzelił. Pozdrawiam wszystkich niecierpliwych i do piątku.
  
 
takie pytanko mam. o ile stopni temperatura obnizy sie na misce alu 4 L ?? mialbym takie cos do kupienia i sie zastanawiam. w moim bobie jak sie zagrzeje to mam 120 C na trasie przy bardzo spokojnej jezdzie ( 70-80 km/h) wiec trochu za duzo. wywalam jeszcze gaznik z malacza i bede chcial zrobic na na gladko gorna obudowe wentylatora. wystarcza te mody zeby zbic tak temperature do powiedzmy tych 90- 100 C przy spokojnen jezdzie??
 
 
gdzie czytalem, ale nie wiem gdzie ze 10 stopni
  
 
text made in strona Żurawia
Cytat:
Silnik grzeje się bardziej niż zwykły maluch temperatura oleju może sięgać 150 stopni więc wskazane jest zastosowanie dodatkowego chłodzenia oleju, można zastosować aluminiową miskę o pojemności 4l (temperatura spada o około 20 stopni) albo chłodnicę oleju.

  
 
a moze by ktos zamiescil na forum rysuneczek? wszyscy maja a nie chca sie podzielic chetnie bym oblukal bo jak teraz kupilem maluszka to chcial bym go troszke podszykowac
  
 
Dajcie te foto tutaj albo ktos niech posle mi to ja tu zamieszcze prosze na mariusz126p@wp.pl
  
 
hmn....mi raz kumpel podsunał pomysł zeby z dwoch misek maluchowskich spreparowac jedna 4l
w sumie nie trudne do wykonania....

w jednej tniemy góre w drugiej dno, sklejamy kropelka i luz..