[RS2000 MK7] Przerywa podczas jazdy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Znowu pojawił sie problem zamulania, tylko ze teraz nie zależnie od obrotów, w całym zakresie zdarza sie zamulać... predzej bym powiedział ze przerywa, jak jade do 100km/h to potrafi szarpac a jak jade ponad 100 to czuć przerywanie ale nie tak gwałtowne. To sie zrobiło jakoś po tym jak go przeciągnąłem 230 po autostradzie, kable i świece sa nowe, w piątek zakupione, podejrzewam że cewka mogła paść ale pewny nie jestem. Gdy dałem przerwe na fajkach 1mm ledwo dało sie nim jechać, teraz ustawiłem 0.95 i jest lepiej, wcześniej jeszcze ustawiłem 0.75 i nic nie pomogło. Gdy jade na zimnym silniku i spokojnie na każdym biegu do 2 tys przeciągam to jest spoko ale na ciepłym juz potrafi przerwać. Jest możliwość sprawdzenia czy cewka padła? na szrot nie pojade bo wątpie czy mieliby rsa. Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz, na ciepłym motorze jak przybutuje go do 3,5-4 tys to słysze syczenie i zawieszanie sie na sekundę obrotów, doszedłem do tego ze to wina krokowca, bo slychac z niego takie sykniecie , zawieszenie sie obrotów i puszczenie, od razu mówie ze odpiąłem krokowca ale przerywanie było nadal(ale raczej to nie od tego) Dzięki za pomoc.
  
 
Jak dla mnie cewka.
  
 
jeżeli masz możliwość podmień cewkę, sprawdź również przewody podciśnienia
 
 
No właśnie w tym problem ze nie mam możliwość podmiany bo nigdzie takich cewek na szrocie nie dostane, pewnie bedzie trzeba kupić... jednym słowem rs to skarbonka bez dna, no ale za przyjemność trzeba płacić
  
 
Cewki pasują od galaxy i scorpio 2.0, 2.3.
  
 
Ok dzieki kolego, to jade na szrot za pare dni a moze samo sie naprawi jak poprzednim razem
  
 
Cytat:
2014-08-13 12:57:14, stefan1307 pisze:
...jednym słowem rs to skarbonka bez dna, no ale za przyjemność trzeba płacić




nareszcie zrozumiales ..... w RSie samo sie nie naprawi, bedzie wracac, a jak wroci to bedzie tylko gorzej. nie ma co zwlekac, bo potem moze kosztowac wiecej. sprawdz jeszcze wiazke niskiego napiecia, ktora idzie do cewek, bo ona tez daje po dupie. kable po latach sniedzieja, kruszy sie izolacja, nie stykaja i dzieja sie dziwne rzeczy, kostki tez przy nich sprawdz. jak nie znasz jeszcze na tyle auta to zaczynaj od najprostycz i najtanszych rzeczy. jakbys byl blizej to bym ci podrzucill cewki na podmianke, ale przez cala polske to nie bardzo. RS lubi sie grzac, a teraz jak jest lato i jeszcze mozna czasem pocisnac to pod deklem cewki maja idealne warunki do smarzenia sie.


[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2014-08-13 21:19:48 ]
  
 
A strzela w kolektor wydechowy?
  
 
Nic nie strzela, zwyczajnie przerywa, pewnie iskre gubi, no trzeba wymienić ale pracuje po to zeby mieć z czego naprawiać więc trzeba to zrobić i tyle, dzieki panowie za czas, kupie cewki, jak nie przejdzie to bede pisał
  
 
instalacja idąca do cewek jak i cała wiązka przy komputerze lubi się kruszyć. Proponuję najpierw ją wyciągnąć i sprawdzić gdzie jest popękana.
Jak nie była robiona to na pewno do tej pory już są ślady sparciałej izolacji.
Z tyłu pod kolektorem dolotowym na dwie śróbki 13 masz przyczepioną do silnika wiązkę, wychodzi z tamtąd główna kostka łącząca z wiązką komputera. Wychodzą tam też kable do cewek, silniczka krokowego, czujnika na obudowie termostatu i do kilku innych czujników.
Wydaje się trudne ale tak nie jest. Odpięcie i zapięcie na miejsce zajmuje pare minut.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Czemu skarbonka...od 6 lat mam ostatniego RSa i bardzo rzadko zdarzały się awarie.w poprzednich też w sumie.masz lpg więc może przez to jest coś nie tak z elektryką...poszukaj też w okolicy kogoś na podmianę cewek bo pewnie w nich jest problem.
  
 
na lpg chodzi tak jak na PB więc to nie wina gazu, te przerywanie już zdarzyło sie wcześniej przed montażem lpg, były te same objawy tylko jakos po odpięciu wężyka odmy naprawiło sie samo(pewnie przypadek)
  
 
Kolega Golin z Grudziądza będzie pewnie miał takie cewki.z Torunia rzut beretką
  
 
cewki juz zakupione od kolegi z forum, jezeli to nie jest przyczyną to sie poddaje, te wiazki wyglądały na dobre ale nie miałem możliwości odkręcenia tego bo w toruniu nie mam zadnej możliwości, jedynie fajki odkręcić. W następnym tygodniu sie okaże czy to jest źródłem problemu
  
 
Mogłeś się najpierw upewnić że to cewki podmieniając je.czemu nie ma możliwości?nie masz takiego torxa czy jak?wymiana cewek to max 15 min.
  
 
Nie mam możliwości gdyż w Toruniu(chyba) nikt nie ma rsa, a do Grudziądza nie będe jechał bo do roboty musze isc więc raczej bym sie nie wyrobił, jestem tego zdania, że zawsze sie przyda nawet jezeli to nie cewka padła to kiedyś padnie i bedzie trzeba wymienić, chociaż bede miał na zapas haha, tak czy siak juz tyle w niego wsadziłem ze przeżyje i te cewki

Ktoś napisał ze cewka moze sie grzać pod deklem, faktycznie, teraz cały czas jak jeżdze po mieście to wentylator sie włącza więc silnik dostaje po dupie w tym cewka, w weekend jak będe w domciu to na spokojnie sprawdzę tą wiązkę ale niby wyglada na wporzo no ale to może byc tylko efekt wizualny.
  
 
Znalazłyby się RS'y w Toruniu Akurat teraz siedzę w robocie w delegacji, ale jak przez następne 2 tygodnie nie ogarniesz problemu to możemy razem podziałać.
  
 
A jednak jakiś kolega z Torunia a wszyscy mówili ze nie ma. No jasne, jak nie ogarnę tego dziada to dam znać
  
 
ja pisalem o grzaniu sie cewek

z zewnatrz instalacja moze wygladac na wporzadku, ale to tylko pozory. wiekrzosc z nas przechodzi lub przechodzila przez te drobne problemy


skarbonka jest tylko w tedy jak lubisz poprostu grzebac przy aucie i robisz to dla przyjemnosci lub jak po latach zaniedban masz duzo samozaparcia aby go przywrocic do stanu swietnosci. auto daje mnostwo przyjemnosci z jazdy
  
 
Nie no masz racje, cały czas coś jest robione, a mogłoby zostać tak jak kupiłem, ale nie szkoda mi, na coś trzeba zarabiać tym bardziej ze podczas jazdy rs sie odwdzięcza a te momenty kiedy ludzie piłują swoje silniki zeby rsa wyprzedzić sa bezcenne, koledzy wiedzą o czym mówie

Mam tylko nadzieje ze na cewkach chwilowo sie skończy, bo to troche irytujące jak sie wsadza kasa a samochód nie chodzi tak jak trzeba.

PS. a tak poza tematem zapytam, ile metrów potrzeba bandaża termoizolacyjnego zeby cały kolektor tym obkręcić?

[ wiadomość edytowana przez: stefan1307 dnia 2014-08-15 14:09:16 ]