Moje zbiory w skali 1/18

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z racji tego,że po 9 latach skala 1/43 była dla mnie mało wystarczająca,postanowiłem zająć się także skalą 1/18 - zbiorów w tej mniejszej skali likwidować nie będę,po prostu to taki mały boom
Jest ona dla mnie interesująca i pozwala mi odkryć na nowo smak modelarstwa,które kocham
Zacząłem dość ambitnie - od BMW X6M marki Kyosho,które zakupiłem na niemieckim Ebay
Aby nie być gołosłownym,prezentuję Wam zdjęcia mojego autorstwa,które mam w albumie

Ciąg dalszy nastąpi...



[ wiadomość edytowana przez: przemo93 dnia 2014-09-05 22:13:12 ]
  
 
Wg. mnie warto zbierac modele w tej skali tylko ich rozmiar czasem to utrudnia jesli posiada sie male mieszkanie, ale widok modeli w takich rozmiarach imponuje bardzo. Sam posiadam kilka sztuk starych amerykanskich krazownikow z lat 50 i 60.

Pozdr.
 
 
Cytat:
2014-09-09 12:31:12, skuderia pisze:
Wg. mnie warto zbierac modele w tej skali tylko ich rozmiar czasem to utrudnia jesli posiada sie male mieszkanie, ale widok modeli w takich rozmiarach imponuje bardzo. Sam posiadam kilka sztuk starych amerykanskich krazownikow z lat 50 i 60. Pozdr.

To ja się również dołączam do tych, którzy kolekcjonują modele w 1:18. Mam ich aktualnie 63 sztuki, same krążowniki amerykańskie w tym jeden nie amerykan - Mercedes beczka, moje niespełnione marzenie posiadania takiego w skali 1:1. Kiedyś nie było mnie stać na takiego w idealnym stanie, a dziś są już same zmęczone egzemplarze lub wyjątki w kosmicznych cenach. Niektóre amerykany z kolekcji mogę wymienić lub sprzedać, gdyż często dublują się ze skalą 1:43, a miejsca na nowe już nie ma.

  
 
Cadi - poszedl do Ciebie priv w sprawie modeli.

pozdr.
 
 
Obserwuję kilka modeli,ale jakich,to już Wam nie zdradzę
Ujawnię tylko,że nie są to modele masowe,jak m.in.Burago.
Co do miejsca,ja mam go pod dostatkiem - duża szafka
Nie chodzi mi jednak o ten barek co znacie,tylko inny mebel.
  
 
Najladniejsza ekspozycja to gablota ze szklanymi polkami, podswietlana. Kiedys taka sobie sprawie, na widoku w salonie, zamiast zastawy w krednesie ; )