Niedziałająca kontrolka ciśnienia oleju.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszysztkich jestem tu nowy. Mam pytanie jak w temacie otóż nie działa mi kontrolka ciśnienia oleju. w chwili zakupu auta nie działała, zmuszony byłem wymienić silnik kontrolnka nadal nie działa dodam, że silnik był kompletny (łącznie z czujnikami), po wymianie licznika problem nadal istnieje. czyściłem masy i też to nic nie dało. Nie działa mi również wskaźnik paliwa i temperatury. proszę o pomoc.
  
 
Moze wymień ten czujnik ? Kilkanaście złotych nowy kosztuje.
  
 
Raczej tak zrobię i czujnik temperatury też kupię nowy ale z tego co mi wiadomo to jest ich kilka i mają różną rezystencję i nie wiem jaki kupić. raz już kupiłem nowy czujnik temp. i nic
  
 
Zdejmij przewód z czujnika i dotknij nim do masy ,jeśli zapali się kontrolka to czujnik OK ,jeśli nie to przyczyny szukaj w kablach lub w liczniku .Nie ma tutaj znaczenia silnik ani rok w każdym to tak działa.


[ wiadomość edytowana przez: kamil76 dnia 2014-09-21 21:09:51 ]
  
 
Cytat:
2014-09-21 21:09:08, kamil76 pisze:
Zdejmij przewód z czujnika i dotknij nim do masy ,jeśli zapali się kontrolka to czujnik OK ,jeśli nie to przyczyny szukaj w kablach lub w liczniku .Nie ma tutaj znaczenia silnik ani rok w każdym to tak działa. [ wiadomość edytowana przez: kamil76 dnia 2014-09-21 21:09:51 ]



jak się zapali to czujnik uwalony a instalka dobra.
  
 
Tak
  
 
Dięki wielkie jak tylko będę miał czas to to zrobię a powiedzcie jaki czujnik kupić chodzi mi o ciśnienie bo widziałem 0,2 , 0,4i jakoś 30 bar cho dz tu o silnik zetec 1.6
  
 
W serii siedzi 0.3 bara, pod takim numerem firmy FAE występuję 12220 ( jeżeli podasz go w hurtowni/sklepie będą wiedzieli o co chodzi ) .
Pozdrawiam
  
 
dzięki za pomoc jestem wdzięczny pozdro.