WAZ 21072 1988 Nowy_ - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A co to daje ?
  
 
technicznie nic, a dla wyglądu - jak się komu podoba

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Nie, no daje. Nie pada deszcz do komory przez kratkę. Podczas jazdy nie używasz wentylatora, co ma dużą zaletę zwłaszcza latem.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-02-17 22:23:04 ]
  
 
a zimą ?
  
 
Cytat:
2018-02-17 23:56:47, morphio pisze:
a zimą ?



Tak samo jak i latem.
  
 
Sezon 2018 zakończony.
Skończyła się bezawaryjna eksploatacja Łady - coś się podziało z tylnymi hamulcami (biorą nierównomiernie). I akumulator pada (pada od 4 lat ale teraz chyba skończy się na wymianie).
Chciałem zakończyć sezon razem z Częstochowskim Ruchem Klasyków, ale zapomniałem klucza od bramy przy garażu gdzie trzymam auto.
To tyle, emocje jak na grzybach
  
 
Teraz w sobotę CRK robi popijawę w knajpie Piwiarnia o 20tej. Zamierzam udać się tam pociągiem hehe może wpadniesz?
  
 
Cytat:
2018-12-12 09:01:37, Broda240z pisze:
Teraz w sobotę CRK robi popijawę w knajpie Piwiarnia o 20tej. Zamierzam udać się tam pociągiem hehe może wpadniesz?



Niestety... Pracująca sobota
  
 
emeryci
  
 
Hmmm... Pasek klinowy uległ dezintegracji, chyba był od nowości. Odkręciłem stosowną nakrętkę i alternator ani rusz. Jak ten cholerny pasek mam wymienić?!
  
 
Odkręć jeszcze na dole nakrętkę.
  
 
Wybacz Szoko ignorancję... Jak bardzo na dole?
  
 
No alternator ma dwa mocowania....
  
 
Chodzi o śrubę która przechodzi przez 2 tuleje? Przeglądam książki i zgłupiałem...
  
 
No nie inaczej
  
 
I będzie się po tym zabiegu dał odchylić, żeby naciągnąć pasek. U mnie z mechaniką słabo... Mówiąc oględnie .
  
 
Poluzuj obie, wtedy się da zrobić wymianę paska
  
 
Że tak zapytam. Po co ruszać alternator przy wymianie paska?
  
 
A nawet po to, żeby pompa wody dłużej żyła.
  
 
Ostateczna kompromitacja... A pasek niby właściwy, a jakby za krótki. Bo jeżeli dobrze rozumiem po zluzowaniu alternatora powinien sam wskoczyć?