Ladzianka 2107 Astro - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Byłem dziś u kolegi, u którego stoi Łada. Niestety, kolega był w stanie odmiennej trzeźwości, nawet nie dał się obudzić
Nie wiem, gdzie wsadził kluczyki od mojego auta, więc wróciłem do domu niczego się o silniku nie dowiedziawszy

Po niedzieli pojadę znów, chyba we wtorek, powinienem zbadać sprawę.

[ wiadomość edytowana przez: Pereira dnia 2015-01-31 19:33:29 ]
  
 
Okej dzieki za poświęcenie poczekam
  
 
Kolega dzwonił, pomierzył ciśnienie na tłokach i wyszło Mu od 9 do 10, nie na wszystkich cylindrach tak samo.
Poza tym silnik nie wydaje niepokojących dźwięków, rozrząd nie jest głośny.
Samochód rozpędziłem do licznikowej prędkości 140 km/h, może jeszcze coś by poszedł, ale się prosta skończyła, a auto nie prowadzi się zbyt dobrze przy szybszej jeździe. Zresztą mam wrażenie, że poprzedni właściciel mógł oszczędzać na paliwie, trzeba by w gaźniku sprawdzić poziom i dysze.
Poprzedni właściciel wspominał też, że jakieś niewielkie dolewki oleju robi, ja jeszcze nie musiałem dolewać (butelka półsyntetyka leży w bagażniku). Muszę jutro sprawdzić, bo gdzieś z przodu widać wyciek (może spod uszczelki klawiatury, może spod luźnej opaski odmy?).
  
 
zbieraj powoli kase na remont silnika
  
 
Fachowcy twierdzą, że przy różnicy ciśnienia między cylindrami powyżej 10% należy myśleć o remoncie, tak więc byłby to tylko silnik na przetrwanie.
  
 
Dobry silnik łady ma około 14 atm. W twoim przypadku 9 atm, kwalifikuje praktycznie od razu do remontu.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Czyli wykończę go bez żalu, spróbuję do jakich maksymalnie obrotów da radę rozbujać silnik na postoju
  
 
Zostaw ten motor na kiedyś. Można z niego zrobić 1.6 na pasku, a nawet 1.7.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2015-02-06 11:44:30, Pereira pisze:
Czyli wykończę go bez żalu, spróbuję do jakich maksymalnie obrotów da radę rozbujać silnik na postoju



jak ci nie potrzebny to ja go chętnie przytulę ale przed tym testem
  
 
Hmmm, coś jest nie tak z tym pomiarem ciśnienia. Kolega zmierzył ciśnienie w swojej Ładzie 1500 i wyszło Mu coś około 8... A Jego Łada całkiem przyzwoicie się odpycha
Muszę poszukać swój ciśnieniomierz i z nim podjechać, może ten kolegi fałszuje pomiary albo jest w jakichś dziwnych jednostkach wyskalowany?
  
 
Ponieważ wynikła bardzo ciekawa dyskusja na temat tego że mam zajechany silnik. Samochód był wczoraj u fachowca na mierzenie ciśnienia. 1-10,5 2-9,8 3-12,3 4-12,3

Silnik jest w idealnym stanie i ma oryginalny przebieg 74tyś KM.
Jak to stary ładowski fachowiec stwierdził ustawić zapłon zawory podregulować,gaźnik też wymienić rozrząd i będzie zapier*** lepiej jak 2l BMW. Na dodatek świece są jeszcze oryginalne rosyjskie o idealnym zabarwieniu.


Po tym jak odebrałem 5 telefonów odnośnie łady z każdym telefonem ciężej było mi ją sprzedać. Po długich rozmowach z narzeczona stwierdziliśmy, że ładna zostaje ponieważ to jest moja hmm pasja ?? A ja postaram sie dorwać jakąś robótkę na 2 etat.
  
 
To zmień mechanika, bo przy takim rożnym ciśnieniu, silnik jest do remontu, lepiej mieć wszędzie 8, niż tak jak u ciebie.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Szoko nie byłem u 1 mechanika tylko u 3
  
 
To jak jest ideał to czemu w styczniu tracił moc i walił spalinami na niebiesko?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2015-02-10 21:47:22, andrzej_krakow pisze:
To jak jest ideał to czemu w styczniu tracił moc i walił spalinami na niebiesko?


Bo Łada to w gruncie rzeczy włoszka (jeno w gumofilcach ) a włoszki są diabelnie humorzaste i to właśnie dlatego było...
...wiem coś o tym, miałem chyba z 11 Lancii
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Ja pierdole andrzej nie pisałem że wali na niebiesko tylko że lekko przy kapca ale odkąd ją mam zrobiłem prawie 3k KM i nie dolałem ani 1ml oleju bo cały czas jest tyle samo
  
 
Cytat:
2015-01-28 21:40:13, Astro2107 pisze:
Ładzianka sporo ostatnio przeszła lecz niestety po ostatnim wyjeździe do Bełchatowa i strasznie dużym spadku mocy podczas podjazdu pod górkę i kopceniu na niebiesko na benzynie stwierdzam ze skończyły się pierścienie czy aby tylko ?? Dumam teraz sb czy remontować czy kupić drugi eh nie wiem. Bo tak jak bym się miał zabrać za remont to jakie części będą potrzebne ?? Mam na myśli co najlepiej wymienić odrazu żeby mieć spokój.



-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Szoko, ja sie poddaje, odpuszczam, to nie ma sensu.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Eh taka gadka z wami szukacie dziury w dupie żeby kogoś zgnębić i tyle. Napisać coś stwierdzenie zwykłe a potem pojechać o fachowca i zmierzyć cisnienie to wy nadal swoje. Niech juz sie nikt w tym temacie nie wypowiada bo szkoda słow
  
 
Dzisiaj Ladzianka dostała strzała w prawy przedni błotnik od pani w Mazdzie 6. Do wymiany błotnik kierunek i zderzak. Na dodatek zaczęło ja ściągać na prawo. Fotki jak wroce.