2107 czyli rodzinna opowieść KubaKubacki - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Łada ma dosyć "duzy" zacisk z przodu. Przez niego są problemy z montażem felgi. Jest taka możliwość, że będzie przeszkadzać zacisk. Wtedy konieczny może być dystans. Dlatego z 14" może być mniej problemów. Jeżeli chcesz iść w tuning, czyli gleba i td, to fajnie jest wrzucić szerokie kapci. Lepiej na nich wygląda. Ja w swojej miałem 15 . Bardzo dobrze to się zgrywa z autem. Jeżeli et felgi będzie coś koło 30,to felga przy skrycie będzie ocierać o wahacz i tez trzeba będzie wsadzić dystans. Ogólnie, trzeba mieć to obcykane, a najlepiej założyć felgi przed zakupem na auto. Jest sporo felg aluminiowych które będą pasować do auta bez przeróbek, ale też jest sporo, które trzeba przerabiać. Ja mam szprychowy na sprzedaż z oponami, które pasują od reki, ale cena jest trochę inna.

http://olx.pl/oferta/felgi-rial-fiat-lada-7x15-4x98-4x100-et-35-nowe-opony-dunlop-bbs-rs-CID5-ID6uAKj.html






-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Piękna... Ja bym trzymał w oryginale. Żadne tam gleby, szerokie laczki itp.
  
 
Ja mam OZy w Ładzie:

Bez rzeźby nie weszły. Musiałem dać jeszcze jeden ori dystans i delikatnie liznąć wystające elementy zacisku.
  
 
Ja mam polonezowskie stalowki
  
 
Ostatni zimowy przejazd weekendowy





Teraz odkładam na nowe felgi i remont boku ... Wieczorem podeślę zdjęcie to może podpowiecie u kogo w promieniu 100 km od wwa mogę to zrobić
  
 
i tu jeszcze gif ... jak nic brakuje jej ładniejszych kół



robił ktoś może przymiarki z takim rozmiarem felgi: R13 4*100 ET 42 6J

albo podobnym ?
  
 
i jeszcze jedno pytanie ... jeśli nie zainwestuję w felgi i przegląd hamulców to naprawił bym jedyne uszkodzenie blacharskie jakie złapał jeszcze mój dziadek. Niestety sprawca po spisaniu oświadczenia później dość sprawnie się wymigał a dziadek nie miał zdrowia ganiać się po sądach ...

uszkodzenie wygląda tak:


czy wiecie może w okolicach WWA gdzie to zrobię i jaki jest orientacyjny koszt takiej naprawy ? może macie kogoś godnego polecenia ? będę zobowiązany za wszelkie podpowiedzi.

Dodatkowo z kosmetycznych spraw mam do wymiany zegarek. Na allegro jest taki: http://allegro.pl/zegarek-czasowy-lada-2101-2103-2104-2105-2106-07-i4929129664.html ale wydaje mi się że ten co u mnie jest jest jaśniejszy ? na 100% jest oryginalny ale niestety zdjęcia mu zapomniałem zrobić - możliwe to że były jakieś różne modele - różniące się kolorystyką ?
  
 
Blacharz to ci zawoła od zarąbania. Da sie to normalnie wyklepać bezproblemowo. Ja mam troszkę gorzej ale na wiosnę mam zamiar klepać bo nie chce mi sie bawić w wymianę błotnika
  
 
Wymiana błotnika to chyba przesada ... Ale sie nie znam więc mam nadzieje że tak źle nie będzie na pewno nie będę tego robił w wwa bo majątek zapłacę
  
 
Pierwsza sprawa. Felgi z takim et42 i to 13 na 100 % nie wejdą, bo zwyczajnie będą ocierać o zacisk, jeżeli w ogóle dasz rade je przykręcić. Tak jak pisałem już wcześniej, lepiej szukaj cos poniżej et25 przy 13". Z Ładą to jest taki problem, że felgi trzeba koniecznie przymierzyć, albo wsadzić dystans, co też swoje kosztuje. Przy 4x100, konieczny jest dystans z centrowaniem koła. Można i bez, ale urwie ci kierownicę powyżej 80km/h.

Druga sprawa. Wymiana błotnika wyjdzie ci taniej, niż klepanie tego. No i będzie nowy, bez korozji i kitu. Wiem co piszę, bo sam to robie. Klepanie, szpachlowanie, podkładowanie, lakierowanie, to będzie koszt min. 600 zł.
Wymiana błotnika i lakierowanie, to będą podobne koszta.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ja mam 14' z ET 44, 7J i nic nie ociera, jest pełen zakres skrętu i bez problemu weszły. Z tyłu mogłyby być nawet 7,5J i by się mieściły w nadkole.
  
 
A czytasz uważnie? Napisałem, że przy 13" Dodatkowo, zależy to również od budowy rotora, bo to rotor chaczy o zacisk. Czyli przy takim samym et, ale innym rotorze, może chaczyć lub nie.


-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-01-22 08:14:15 ]
  
 
Umiem czytać tylko skoro przy seryjnych 13' wszystko się mieści łącznie z zaciskami to czemu przy 13' z większym ET ma się coś nie mieścić i ocierać?
  
 
Bo oryginalna felga ma 13" i et29



Problem jest z rotorem, a nie z rantem. Pojmujesz?

Cytat:
2013-12-29 21:38:15, emde pisze:
Niestety w obecnej konfiguracji felgi nie chcą za bardzo przypasować. Weszły co prawda ale... z przodu ocierają o cylinderki i resztę. Koła nie chcą się prawie w ogóle kręcić. Z tyłu (spróbowaliśmy od strony kierowcy) nie mogliśmy natomiast "zruszyć" bolców prowadzących. Póki co pupa blada.




-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-01-22 08:41:15 ]

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-01-22 08:48:08 ]
  
 
Spoko, spoko. Kumam, czaję, jarze, trybie
  
 
To tym błotnikiem troche mnie zmartwiliście ... Jak mniemam w 1000 to się nie wyrobię aby to naprawić ?

Więc zapytam jeszcze raz maxie jakiegoś sprawdzonego człowieka co to zrobi ? Może być nawet więcej niż 100 km od wwa - byle było dobrze. Przy okazji jeszcze inne kosmetyczne poprawki blacharskie bym załatwił
  
 
Podpytaj Rafako albo Bany. Oni są z okolic i robili nie raz już auta.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Jeżeli znajdziesz blacharza, który ma spotter, to wtedy jest sens ratować błotnik. W innych przypadkach, nie widzę ekonomicznej naprawy.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
Ja mam szprychowy na sprzedaż z oponami, które pasują od reki, ale cena jest trochę inna. http://olx.pl/oferta/felgi-rial-fiat-lada-7x15-4x98-4x100-et-35-nowe-opony-dunlop-bbs-rs-CID5-ID6uAKj.html


A to Ty takie promocje na felgi robisz ze opony dajesz gratis
A ET 35 wchodzi bez dystansów żadnych?

[ wiadomość edytowana przez: kisiello dnia 2015-01-22 12:58:23 ]
  
 
Tak. To ja. Poznałem cię po nicku. Taki żarcik z mojej strony. Pasują od ręki. Nawet bolce naprowadzajace nie trzeba odkrecac.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим