2107 czyli rodzinna opowieść KubaKubacki - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
I odpowietrz bo układ może być zapowietrzony.
  
 
siemanko,

sprzęgło uratowane - winna wszystkiemu była pompa sprzęgła i wymieniony został wysprzęglik. Biegi wchodzą bez oporu i wyraźnie mimo to dzisiaj robiąc rundę po okolicy stwierdzam, że pewnie i samo sprzęgło będzie trzeba zrobić kiedyś bo na luzie słychać szumy.

dodatkowo w międzyczasie zwalczyłem awarię hamulcową w prawym przednim kole. Cylinderek naprawiony więc mechanika wydaje się być naprawdę niezła.

niestety jak to zwykle bywa z jednym problemem w ten weekend sobie nie poradziłem ;( i kilka nowych rzeczy przy okazji napsułem

nie poradziłem sobie tak jak chciałem z oświetleniem deski i zegarów - mimo wymiany wszystkich żarówek zarówno tych całoszklanych jak i tych większych ( 12v 3W ) świeci bardzo licho ;( one tak miały czy winy szukać gdzie indziej ? przyznam że oczekiwałem znacznie lepszego efektu a mimo ustawienia pokrętłem na maksymalne świecenie jest kaszana. Wolę nie dać zarobić elektrykowi więc jak macie pomysł to śmiało!

dodatkowo po wymianie żarówek przestała się świecić kontrolka ssania - ale to w tygodniu sprawdzę bo mogłem coś rozłączyć podczas montażu ... to się jeszcze okaże mam nadzieję

wymieniłem też zegar na nowy ( stary się zatrzymał ) - wygląda dobrze i świeci ładnie jednak brakuje mu tej ładnej chromowanej ramki w koło. Przełożyć się też nie da. Jak gdzieś traficie na taki zegar metalowy z tą ramką to dajcie proszę znać

aaa i zepsułem kierunkowskazy na błotniku stare wyblakły i stwierdziłem, że wymienię na nowe. Jak się okazuje te nowe ( z Jacars ) mimo że do właściwego modelu mają kiepskie ząbki rozporowe - mające przytrzymać kierunkowskaz na swoim miejscu. Radzę ich 'na zimno' nie rozginać bo sypią się w palcach. Już zamówiłem kolejne ale widzę że montaż będzie trzeba robić na patencie.

aaa w tym tygodniu wreszcie mam nadzieję założyć nowe felgi. Gamonie którzy dorabiali dystanse oczywiście wysłali nie to co trzeba więc trochę się to przeciąga. Zdjęcia podeślę jak tylko poskładam
  
 
Cytat:
KubaKubacki pisze:..." Biegi wchodzą bez oporu i wyraźnie mimo to dzisiaj robiąc rundę po okolicy stwierdzam, że pewnie i samo sprzęgło będzie trzeba zrobić kiedyś bo na luzie słychać szumy."...


jeśli po wciśnięciu sprzęgła nic nie szumi to winne jest łożysko wałka sprzęgłowego a nie łożysko oporowe
  
 
Dokładnie tak jak piszesz ... Aby to wymienić to trzeba zdejmować skrzynię - myślisz że powinienem to robić niezwłocznie? Bo nie wiem jak duży może mieć to wpływ na resztę układu sprzęgła
  
 
Do wymiany są łożyska lub łożysko na wałku skrzyni. Wymiana bardzo prosta, demontujesz skrzynie, odkręcasz dzwon, wyjmujesz wałek, zmieniasz łożysko igiełkowe, ono wyje, a przy okazji sprawdzisz duże łożysko. Jeżeli szumi też, to wymiana. Ze sprzęgłem to nie ma nic wspólnego. Z takim hałasującym lozyskiem można jeździć.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-09-06 21:48:55 ]
  
 
To elegancko - przy okazji to zrobię jak będę rozgrzebywał tamte okolice dzięki Panowie !!

W nadchodzącym czasie i tak czeka mnie jeszcze walka z oświetleniem zegarów

Aaa zaczynam zbierać pwoli graty do nadwozia bo może się okazać że doraźne naprawy blacharsko lakiernicze w sumie będą mnie kosztowały tyle co lakierowanie i naprawa całego nadwozia. Rozumiem, że nie ma się co zastanawiać tylko wszelkich uszczelek i innych plastików i dupereli szukać w sklepie rosyjskim ? W październiku powiększa mi się rodzina i myślę, że lepiej teraz to ogarnąć niż zostawiać na przyszły rok

Zrobię wycenę w okolicach wwa i ciekawy jestem czy będzie duża różnica z tym co bym zapłacił gdzieś w kraju
  
 
Cytat:
KubaKubacki pisze: Dokładnie tak jak piszesz ... Aby to wymienić to trzeba zdejmować skrzynię - myślisz że powinienem to robić niezwłocznie?



zacznij od sprawdzenia oleju w skrzyni, może wtedy jeszcze pojeździ
  
 
Robione przy okazji wymiany filtrów i rozrządu ... Jak będę miał dostęp do kanału to się za to zabiorę dzięki

Ps. Cały czas czekam na podpowiedzi odnośnie oświetlenia zegarów jutro zrobię zdjęcie i wstawie tutaj - ciekawy jestem czy u Was to lepiej świeci
  
 
Zamiast pokrętła do regulacji jasności świecenia podepnij zworkę. U mnie jest tak, że jak rozkręcę na maxa to trochę przygasa.
  
 
A sprawdzę taki patent - może jeszcze dzisiaj to dam znać
  
 
Zworka nic nie dała ale już przywykłem

Ps. Będę robił uszczelniacze zaworów - polecane są włoskie ... Z tego co mi wiadomo. Macie jakieś doświadczenia ??
  
 
Cytat:
2015-09-05 02:30:11, KubaKubacki pisze:
Zworka nic nie dała ale już przywykłem Ps. Będę robił uszczelniacze zaworów - polecane są włoskie ... Z tego co mi wiadomo. Macie jakieś doświadczenia ??


Mi tez przygasają jak rozkręcę na maxa. Co do uszczelniaczy ja zawsze uzywalem Corteco od Golfa II

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
KubaKubacki pisze: Będę robił uszczelniacze zaworów - polecane są włoskie ... Z tego co mi wiadomo. Macie jakieś doświadczenia ??


dokładnie, vw golf i pochodne, niestety ale są lepsze