Wybór żarówek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hej,
Niestety nadszedł czas wymiany żarówek, jak to często w zime bywa. Szukam jakiegoś dobrego jakościowo produktu w postaci zarówki H7. W sumie poczytałem trochęo Osram Night Breaker i spodobała mi sie opcja z takim bielszym światłem. Co sądzicie?
  
 
Opcja Osram Night Breaker jest dobra, polecam. Wypróbuj nie będziesz żałować.
  
 
Podpinam się do tej opinii, jakiś czas używałem je zanim mi się niestety przepaliły i były dobre, ładnych parę lat mi posłużyły i nie było z nimi problemów a światło dobre
  
 
Również polecam żarówki tej firmy.
  
 
Akurat tak się składa,że oświetleniem samochodowym zajmujemy się na co dzień,wiec możemy pomóc i doradzić podczas wyboru odpowiednich żarówek do samochodu,zerknijcie na naszą stronę
  
 
Na ile starczają wam żarówki?
  
 
Naprawdę ciężko powiedzieć na ile starczają jedne żarówki, natomiast wiele zależy od ich jakości bo jeżeli zainwestujemy w oświetlenie z wyższej półki, to spokojnie wystarczy nam na długo i nie ma się czego obawiać.
  
 
Odgrzewam trochę temat. Jadę na małą wycieczkę przez Słowację, Węgry, Austrię i Czechy. To prawda, że w tych krajach trzeba okazywać policji podczas kontroli takie rzeczy jak żarówki, trójkąty itd?
  
 
Trójkąt i całe wyposażenie w postaci apteczki, gaśnicy musisz okazać także podczas kontroli w Polsce, tak samo jak policja może sprawdzić stan opon czy poprawne działanie świateł itd, więc nie powinno być to nic nowego dla każdego kierowcy.
  
 
Policja może sprawdzić wiele rzeczy w samochodzie, chociaż z reguły tego nie robi. Wszystko ogranicza się do sprawdzenia trzeźwości. Może się tak zdarzyć, że sprawdzi też czy masz trójkąt i gaśnice. W Polsce nie ma obowiązku wożenia apteczki.
  
 
W nowszych samochodach to nawet nie bardzo idzie samemu wymienić te żarówki. Teraz bez testera ani rusz albo trzeba połowę auta rozbierać
  
 
Co do nowych modeli aut i wymienia żarówki, to faktycznie bez serwisu się nie obejdzie i jest to bardzo utrudniona kwestia. Poza tym wszystko zależy od tego na jak "rzetelnego" policjanta natrafisz, bo zdarzają się nawet tacy którzy patrzą na stan opon oraz ich ciśnienie.
  
 
Co do żarówek to dużo zależy od samochodu. Im nowszy pojazd, tym bardziej zaawansowana technologia i kiepsko z samodzielną wymianą.
  
 
Zgadza się i dlatego poniżej napisałem, że wszystko zależy od konkretnego modelu samochodu a im nowszy, tym w zasadzie trudniej wymienić żarówkę bo wiąże się to z rozebraniem całego przodu auta. A co do samych żarówek i konkretnego modelu, to czy ostatecznie zdecydowałeś się już na coś?
  
 
Cytat:
2015-12-29 10:39:51, remmig pisze:
Na ile starczają wam żarówki?



Różnie bywa. Nie ma reguły.
  
 
Ja zawsze kupuję te najtańsze a i tak wydaje mi się, że nawet długo na nich jeżdzę.
  
 
Ja staram się kupowąć markowe i urzekły mnie żarówki H7 BlueVision. Światło jest dużo bardziej białe niż w przypadku tanich żółtych żarówek, przez co widoczność lepsza.
  
 
Polecam Osram/Philips, gdzie faktycznie ich jakość oraz zasięg jest na zdecydowanie wyższym poziomie, podobnie jak cena. Za dobry komplet musisz zapłacić 80-100zł. Na minus trzeba zaliczyć ich stosunkowo krótka żywotność.
  
 
No niestety, te żarówki pomimo jakości mają bardzo krótką żywotność. Dlatego lepiej mieć światła do jazdy dziennej, żeby zbytnio ich nie męczyć.
  
 
Światła do jazdy dziennej to bardzo dobry pomysł, zresztą ich montaż nie jest skomplikowany i nie kosztują zbyt wiele. Dobre jakości żarówki świateł mijania jak wspomniany Philips- mają krótszą żywotność, ale też z drugiej strony zapewniają rewelacyjną widoczność.