Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 60

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przyszła Simca i Skoda. Auta ładne. No i jest zapowiedź śmieciarki
  
 
Skoda jest ładna? Przecież model totalnie skopany, a najgorsze są w nim te za małe szyby.
  
 
[quote]
2015-08-29 11:26:06, Kazik353 pisze:
Skoda jest ładna? Przecież model totalnie skopany, a najgorsze są w nim te za małe szyby.
[/quote
No Skoda bardzo mi się podoba. Nie zauważam by coś z nią było źle. Przyszła w całości, nic nie było urwane, a więc jest dobra. Nie ma znaczenia dla mnie wielkości jej okien bo nie zamierzam ich mierzyć. Wyglądają dobrze. Jak Ci się kolego nie podoba to nie kupuj. To jest tylko model i wygląda bardzo dobrze. Poza tym nawet jak ma zaburzone proporcje to nie są na tyle zaburzone, aby moje oko to dostrzeglo. Poza tym za taką cenę fajny model. Nie narzekaj tylko się ciesz bo to prawdziwe kultowe auto.
  
 
Witam czy możecie mi podać wymiary jelcz 315 smieciarka?
  
 
Witam czy możecie mi podać wymiary jelcz 315 smieciarka?
  
 
.No proszę - warto było wchodzić na forum Naprawdę warto - dla takiej wiadomości!!!

Jelcz 315 śmieciarka!!!

Jak to dobrze się czasami mylić!!! Pisałem tutaj kiedyś, że ciężarówki w KAP jak już to tylko skrzyniowe i nie mamy co liczyć na zabudowy specjalistyczne w skali 1:43. Bo tak dotychczas właśnie było!
Widać ten Jelcz 315 cieszy się taką popularnością, że DeA postanowiło wydać go w kolejnej wersji.
Pamiętacie jak ciężko było go kupić na samym początku? Z kiosków zniknęły w 15 minut! A nie wszędzie - np u mnie nie dotarły wogóle do kiosków. Później zniknęły im modele z magazynu i trzeba było czekać 2 miesiące, żeby wysłali pocztą po zamówieniu z ich oficjalnej strony internetowej!
Mimo to kupiłem 11 sztuk tego Jelcza 315M i zamówiłem jeszcze ze 3 sztuki...

Cieszę się podwójnie, bo miałem zamiar zrobić taką właśnie śmieciarkę, a tu proszę DEA zaoszczędziło mi sporo czasu i paradoksalnie kasy!

Takiego samego Jelcza śmieciarkę (nawet tak samo pomalowanego) wydało parę lat temu wydawnictwo Answer







Ciekawe, czy przy projektowaniu naszego KAP-owego modelu korzystano z tej wycinanki

Ot dla porównania ten Jelcz z KAP



Jeśli przy projektowaniu naszego Jelcza korzystano z materiałów Answera, to czy może jest szansa na kolejne wersje Jelczy 315 w KAP na bazie opracowań Answera?

Bo Answer wydał całą serię kartonowych modeli Jelcza 315:

wywrotkę







straż







stacja benzynowa (ale wersja dla początkujących)



Z tego, co pamiętam, to był jeszcze Jelcz w wersji ciągnik siodłowy z cysterną w barwach straży pożarnej z Mińska Mazowieckiego


[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2015-08-30 20:35:49 ]
  
 
Cytat:
2015-08-30 13:12:49, marianok53 pisze:
Witam czy możecie mi podać wymiary jelcz 315 smieciarka?




Z tego, co widzę na zdjęciu model jest prawdopodobnie dłuższy ok 1cm i wyższy ok 1cm od wersji skrzyniowej (ale nie jestem w 100% pewny)

Wymiary skrzyniowego Jelcza 315 z poprzedniego wydania:

długość 17cm, szerokość 5,8cm (bez lusterek), wysokość 7,2cm



U mnie tej śmieciarki wyczekują z niecierpliwością jej "bracia"

cysterna





chłodnia





dźwig teleskopowy







"Rodzina" moich ciężarowych Jelczy:




W planach mam jeszcze Jelcze 315 w wersji m.in.:

- straż pożarną OSP Dobrodzień (prawie gotową)
- dźwig masztowy
- holownik PKS Opole (tzw. "Baba jaga")
- kontenerowiec hakowy SCRAPENA HERBY
  
 
Cytat:
2015-08-30 20:30:53, Historyk1985 pisze: Z tego, co pamiętam, to był jeszcze Jelcz w wersji ciągnik siodłowy z cysterną w barwach straży pożarnej z Mińska Mazowieckiego

Dokładnie - Jelcz 317 SCZ 18, a niedawno wyszedł Jelcz 325 pomoc drogowa - holownik. Dodatkowo Orlik wydał Jelcz GCBA 13/48 oraz Jelcz W 640 JS, a Mały Modelarz wydał Jelcza w wersji z kontenerem.
  
 
..Przypominam o nadchodzącym wydarzeniu ważnym dla wszystkich modelarzy:


OGÓLNOPOLSKA GIEŁDA MODELI SAMOCHODÓW IM. SŁAWOJA GWIAZDOWSKIEGO www.facebook.com/events/379571778917797/

[ wiadomość edytowana przez: imagines7 dnia 2015-09-01 09:53:09 ]
  
 
Jest aktualizacja KAP. Nie cieszy mnie zbytnio.
  
 
.Modele z aktualizacji:


Peugeot 504


ZAZ 966


Simca 1000


Renault Estafette

oraz aktualizacja numerów specjalnych, czyli Jelcz 315 Śmieciarka:



Rzeczywiście aktualizacja niezbyt ciekawa.

[ wiadomość edytowana przez: Kazik353 dnia 2015-09-01 17:10:39 ]
  
 
A rocara i avii nadal brak. Zamiast estafette bardziej by się renault 1000 kg nadawal
  
 
Cytat:
2015-09-01 18:21:08, cichy_555 pisze:
Zamiast estafette bardziej by się renault 1000 kg nadawal

Dokładnie, Renaulta 1000kg pamiętam z ulic, natomiast Estafetty nie kojarzę !
  
 
Renault 1000kg służyło chyba nawet jako samochód poczty



Mogli, więc dać Renault 1000kg, a później wydać go również w wydaniu specjalnym w malowaniu Poczty Polskiej.
  
 
Cytat:
2015-09-01 18:43:40, Kazik353 pisze:
Renault 1000kg służyło chyba nawet jako samochód poczty

...służyły także w Kolumnach Transportu Sanitarnego !
  
 
..w milicji też



a i jeszcze taki cytat ze strony
link

"W Polsce Renault Estafette nie było tak popularne jak starsze i większe Goelette o ładowności 1000 kg czy jeszcze większy Galion (2,5 t). Warto jednak zaznaczyć, że od początku lat 50. obydwa wymienione modele w ilości co najmniej kilkudziesięciu egzemplarzy trafiły do Poczty Polskiej i państwowego przedsiębiorstwa Ruch, gdzie użytkowano je do końca następnej dekady."

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2015-09-01 20:45:54 ]

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2015-09-01 20:46:38 ]
  
 
Szkoda, że nie dali żadnego Żuka, Nyski lub Syrenki.
  
 
..
Cytat:
2015-09-01 18:21:08, cichy_555 pisze:
A rocara i avii nadal brak. Zamiast estafette bardziej by się renault 1000 kg nadawal



Cytat:
2015-09-01 21:36:56, kadrowiec pisze:
Szkoda, że nie dali żadnego Żuka, Nyski lub Syrenki.



One team Show...

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-09-02 05:46:28 ]
  
 
a Tobie o co chodzi
  
 
Znowu zaczyna się koncert życzeń. Ja bym to chciał a ja tamto itd. Fakty są takie. Co z tym zrobisz, nic nie zrobisz.