Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 74

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie no... chyba zajme sie przepowiadaniem przyszlosci... odkad bylo wiadome ze po woldze bedzie trabant, rozmyslalem co mogloby byc nastepne... doszedlem do wniosku ze to musi byc cos polksiego... a jak polskiego to tylko 125p Pick-up mi na mysl przychodzil xD

tak czy inaczej z aktualizacji sie ciesze...

Ale wolalbym zeby aktualizacje zlotej byly wieksze.... chociaz po cztery numery....

Co do wolgi wegierskiej... moze kupie... myslalem w sumie zeby "pozbierac" radiowozy z demoludow... ale plan jeszcze nie potwierdzony
  
 
Cytat:
2015-12-03 19:12:54, Frdek pisze:
Nie no... chyba zajme sie przepowiadaniem przyszlosci... odkad bylo wiadome ze po woldze bedzie trabant, rozmyslalem co mogloby byc nastepne... doszedlem do wniosku ze to musi byc cos polksiego... a jak polskiego to tylko 125p Pick-up mi na mysl przychodzil xD tak czy inaczej z aktualizacji sie ciesze... Ale wolalbym zeby aktualizacje zlotej byly wieksze.... chociaz po cztery numery.... Co do wolgi wegierskiej... moze kupie... myslalem w sumie zeby "pozbierac" radiowozy z demoludow... ale plan jeszcze nie potwierdzony

Od siebie mogę dodać, że w Warszawie na Górczewskiej w Media Markcie są modele z rosyjskich kultowych. Specjalnie się nie zagłębiałem, ale widziałem GAZ 69 z pługiem pomarańczowy, Pobiedę Taxi, Ładę srebrną Milicję, chyba model 110, Jakiś dziwny model Gazeli, coś jakby bankowóz i kilka pojedyńczych egzemplaży Łotwii, busika wojskowego i jakiś stary przedwojenny Gaz. Wszystko po 9.90 zł. Pozdrawiam i jednocześnie przypominam zainteresowanym kolegom, że 13.12.2015 w Warszawie przy ul. Conrada 6 w Gimnazjum 73 od godz. 9.00 do 14.00 odbędzie się kolejna Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego. Serdecznie zapraszamy, każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie, może pozbyć się swoich zbędnych modeli, zamienić się itp. Zapraszam serdecznie i proszę o przekazanie innym zainteresowanym kolekcjonerom, którzy z różnych przyczyn nie mają dostępu do naszego forum, a chętnie wzbogaciliby swoje kolekcje o brakujące modele.
  
 
Cytat:
2015-12-03 21:53:53, Cadi pisze:
Od siebie mogę dodać, że w Warszawie na Górczewskiej w Media Markcie są modele z rosyjskich kultowych. Specjalnie się nie zagłębiałem, ale widziałem GAZ 69 z pługiem pomarańczowy, Pobiedę Taxi, Ładę srebrną Milicję, chyba model 110, Jakiś dziwny model Gazeli, coś jakby bankowóz i kilka pojedyńczych egzemplaży Łotwii, busika wojskowego i jakiś stary przedwojenny Gaz. Wszystko po 9.90 zł. Pozdrawiam i jednocześnie przypominam zainteresowanym kolegom, że 13.12.2015 w Warszawie przy ul. Conrada 6 w Gimnazjum 73 od godz. 9.00 do 14.00 odbędzie się kolejna Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego. Serdecznie zapraszamy, każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie, może pozbyć się swoich zbędnych modeli, zamienić się itp. Zapraszam serdecznie i proszę o przekazanie innym zainteresowanym kolekcjonerom, którzy z różnych przyczyn nie mają dostępu do naszego forum, a chętnie wzbogaciliby swoje kolekcje o brakujące modele.



imagines7 jak zawsze na posterunku, informacja o kolejnej Giełdzie wisi już na Facebook od miesiąca, pozdrawiam i do zobaczenia https://www.facebook.com/events/165222363826870/
  
 
Cytat:
2015-12-04 08:49:40, imagines7 pisze:
imagines7 jak zawsze na posterunku, informacja o kolejnej Giełdzie wisi już na Facebook od miesiąca, pozdrawiam i do zobaczenia https://www.facebook.com/events/165222363826870/

Fajnie, że nie tylko ja powiadamiam o Giełdzie, ale także Wy koledzy przekazujecie gdzie trzeba i komu trzeba. Dzięki - tak trzymać !!! Tak na marginesie podana przez kol. imagines7 strona niestety nie wyświetla się. Pozdrawiam.
  
 
... co do aktualizacji "Kultowych Wozów Policyjnych". Zobaczymy, jak będzie z dostępnością, bo mnie coś trafia. Robiłem sobie nadzieje na Wołgę "zwiezdę" i ani widu ani słychu, ani w kiosku patronackim, ani gdziekolwiek, ani u kolporterów u których się kioskarze zaopatrują...

No to po jakiego wuja mam latać za kolejnymi modelami, skoro i tak DeA ma gdzieś całą moją okolicę i totalnie nic nie wysyła...
Plymouth - jak Wołga "zwiezda" - bez śladu... to samo będzie pewnie z kolejnymi...

olewają mnie, to i ja ich zacznę olewać i sobie odpuszczę całą serię choćby zaczęli kiosk zawalać modelami, to ich oleję, jak kiedyś olałem badziewne serie amercomu...


Modele KAP w wyprzedaży w Media Markt? O to ciekawa wiadomość! Ciekawe czyżby "wietrzyli magazyny" z zalegających modeli, jak to zrobili w Rosji? Regularną serię KAP "zamknęli" i teraz pewnie DeA robi taką samą praktykę, jak próbowało w Rosji z ANS...

Pożyjemy zobaczymy, jak to będzie z tymi specjalnymi numerami i nowościami w ZK...

...fakt faktem, że strasznie mi brakuje w "Kultowych" Stara 28-29 lub 200...
To nie jest bynajmniej moja zachcianka ani "koncert życzeń", ale przecież to najpopularniejsza ciężarówka w PRL obok Jelcza 315.
Przecież to tak, jakby wydać w serii np Fiata 125p, ale zapomnieć o Polonezach...
Był owszem Star 20, ale to zupełnie inna kabina, kształt, epoka...
Bez jakiegokolwiek "Stara z nową kabiną" seria będzie dla mnie "kulawa"...
  
 
Właśnie wczoraj wieczorem ukończyłem swoją Warszawę M20. Poniżej zdjęcia, choć słabo widać, ale wszystko ładnie świeci. Z modelu jestem bardzo zadowolony, choć czasami pewne elementy wymagają anielskiej cierpliwości bądź zastosowania innych specyfików typu relanium, ewentualnie ziołowe i jakieś piwsko. Przy podłączeniu kabli tak się spociłem, że w końcu stwierdziłem, że bez pół litra się nie obejdzie...
Najtrudniej było chyba podłączyć te pod deską rozdzielczą. Niektóre są praktycznie na styk, z zapasem kilku milimetrów. Aby złożyć nadwozie z podwoziem i jednocześnie podłączać tylne kable potrzebna była pomoc małżonki, samemu to udręka. Czekam teraz na malucha.



  
 
No to moje gratulacje!

Warszawa całkiem ładnie się prezentuje!

Gdybyś chciał do swojej kolekcji Jelczy z papieru dołączyć model cywilnego zwykłego autobusu socjalnego Jelcz 080 w skali 1:43 to daj znać

Właśnie dziobię sobie w Corelu i przerabiam model tego strażackiego 080 z "Orlika" na zwykłego "cywila". Jeśli ktoś chce rysunki, to proszę podać mi na priva adres mailowy - może uda mi się wysłać arkusz z częściami...

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2015-12-08 09:49:55, arturkiler pisze:
Właśnie wczoraj wieczorem ukończyłem swoją Warszawę M20. Poniżej zdjęcia, choć słabo widać, ale wszystko ładnie świeci. Z modelu jestem bardzo zadowolony, choć czasami pewne elementy wymagają anielskiej cierpliwości bądź zastosowania innych specyfików typu relanium, ewentualnie ziołowe i jakieś piwsko. Przy podłączeniu kabli tak się spociłem, że w końcu stwierdziłem, że bez pół litra się nie obejdzie... Najtrudniej było chyba podłączyć te pod deską rozdzielczą. Niektóre są praktycznie na styk, z zapasem kilku milimetrów. Aby złożyć nadwozie z podwoziem i jednocześnie podłączać tylne kable potrzebna była pomoc małżonki, samemu to udręka. Czekam teraz na malucha.

...piękna Warszawa ! Przy okazji - taka przyjacielska porada, nie łącz może Relanium z "pół litrem" podczas montażu "Malucha", bo może on zostać nieskończony !
  
 
arturkiler - M-20 robi wrazenie, masz juz zagospodarowane miejsce na "modelik"? Piotrus ma racje, lepiej nie laczyc bo z tym bywa roznie hahahah

Pozdrowki

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2015-12-09 11:21:01 ]
 
 
Info dla chętnych.
M1 Czeladź woj. śląskie również jest KAP w cenie 11.99zł przy kasach w koszykach.
Wygrzebałem sobie Tarpana 239D i Syrenke 100. Do mojej kolekcji Polish KAP-ZK-mix.
Są i lepsze i gorsze modele.
  
 
Oczywiście nie mam zamiaru mieszać leków z alkoholem Model Warszawy na razie zaparkowany jest w szafie zabudowanej. Przykryty i czeka na swoje miejsce. Jak na razie jeszcze nie mam do końca koncepcji, gdzie ma stać i się prezentować.
  
 
.

[ wiadomość edytowana przez: bizonsuperz0565 dnia 2015-12-10 18:00:02 ]
  
 
ciekawe, czy te modele z KAP nie rzucą też na KIK...
  
 
Cytat:
2015-12-10 21:17:09, Historyk1985 pisze:
ciekawe, czy te modele z KAP nie rzucą też na KIK...

...modele w Media Markt Częstochowa (CH M1) - stan na 10 grudnia 2015 roku - godz. 13:50.















  
 
Oooooooooooo widzę, że są Żuki "smutki" A-05, których DeA na kioski rzucić w swoim czasie nie chciało...

Żuk A11B

ale też oprócz tego modele, których w KAP nie kojarzę...

Co to za niebieski mikrobus?


wcześniej w Media Markt pojawił się Fiat 125p czerwony MR75. W KAP był brązowy i to z wadami. Taksówka tylko była czerwona, ale miała logo FSO (MR83)
  
 
Cytat:
2015-12-10 21:54:19, Historyk1985 pisze:
ale też oprócz tego modele, których w KAP nie kojarzę... Co to za niebieski mikrobus? wcześniej w Media Markt pojawił się Fiat 125p czerwony MR75. W KAP był brązowy i to z wadami. Taksówka tylko była czerwona, ale miała logo FSO (MR83)

...niebieski to RAF 977 (rosyjska seria), zaś czerwony Fiat 125 p był wydany w serii węgierskiej.
  
 
@Piotr1-60
U mnie M1 Czeladź dokładnie te same modele. Były jeszcze modele Maluchów - Bombel, taka żółta wersja z czarnymi zderzakami i Bosmal.
Sporo też Syrenek - 100,102,103 i chyba 104. Ja wziąłem 100.
Fiat 125- taki brązowy czy jakiś.
Polonezy - chyba MR87/89
Warszawa 203 Kombi - też bym wziął ale nie znalazłem w odpowiednim stanie.
Tarpan 239D - zakupiłem jak nówka.
Żuczek A11B - jeden widziałem ale ułamane lusterko .
Reszta zagranicznych
Starsze Wartburgi, Dacia, Wołga biała i fioletowa, Golf, Passat, Uaz, Fiaty chyba 131/132

U mnie cena 11.99zł.

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-12-11 15:44:00 ]
  
 
To może ja też złożę relację. Widząc, że coś może dorzucili udałem się do MM w Zabrzu, ale raczej dokładki nie było. Jest to co na zdjęciach powyżej i nic czego nie byłoby wcześniej. Fiata czerwonego oczywiście brak. Jest też trochę rosyjskich na służbie, ale albo resztka, albo tylko tyle dali. Nic szczególnego(nowego), czyli nic co chciałbym mieć, więc nawet zbytnio nie zarejestrowałem co tam było.

P.S . Oczywiście pojechałem z myślą, że na darmo to się chyba nie opłaca jechać i jeden modelik sobie jeszcze wezmę, wziąłem trzy.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2015-12-11 17:32:22 ]
  
 
Czy ktoś potwierdza, że zostały rzucone także Nyski? Jeśli ktoś byłby w MM w Zabrzu i byłoby coś nowego w porównaniu z ostatnim rzutem, to prosiłbym o informację. Ja tam będę w środę, ale to może być za późno.
  
 
Cytat:
2015-12-13 15:36:49, Tomek125 pisze:
Czy ktoś potwierdza, że zostały rzucone także Nyski? Jeśli ktoś byłby w MM w Zabrzu i byłoby coś nowego w porównaniu z ostatnim rzutem, to prosiłbym o informację. Ja tam będę w środę, ale to może być za późno.

W MM Częstochowa - nie było żadnej Nysy i ani jednego "czerwonego" Fiata 125p !