Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 75

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Być może pojadę tam jednak dzisiaj(w środę zresztą też), tak przewiduje plan, to poinformuję jak wygląda sytuacja. Dziwne byłoby gdyby te Nyski rzucili tylko w jednym miejscu(info z sąsiedniego forum jak zapewne wiecie). Ja akurat w MM, jak pisałem, byłem przypadkiem godzinę po pierwszym rzucie i wziąłem czerwonego Fiata, chociaż nie od razu, bo wybrałem inne rzeczy, a miałem przy sobie tylko stówę. Na szczęście znalazł się ktoś kto jeszcze mnie poratował 15zł(nie maił też już więcej) i kupiłem tego Fiata wracając się... po Moskwicza, a po Moskwicza i tak pojechałem po kilku godzinach. Zresztą to o dużo bardziej rozbudowana historia, ale to raczej temat na jakiegoś bloga niż forum.

Seria się kończy i tak ostatnio sobie myślałem, że pora prosto ją podsumować, czyli który model dla nas był najlepszy(niekoniecznie najlepiej wykonany itp, po prostu dla nas), a który był największym gniotem. Nie wiem, czy was bawią takie rzeczy, ale ja kiedyś uczestniczyłem w takim wyborze na forum muzycznym, tam chodziło o najlepszy kawałek zespołu. Polegał na tym, że były etapy, które przekładając na KAP, polegałby na robieniu ankiet z pewną ilością modeli, a zwycięzca(może dwa pierwsze) przechodziłby do etapu kolejnego i tak do wielkiego finału. Przy okazji można by wybrać gniota. Czy wybór losowy w etapach, czy jak, to do ustalenia. Myślę, że forum by to nie zaszkodziło. Pytanie ile osób wzięłoby w tym udział i kto by to zorganizował, jak tu jest z ankietami itp. Mnie takie rzeczy bawią, ale może tylko mnie...
Tak na szybko to dla mnie największy hit, to chyba Ikarus, marzenie z dzieciństwa. A jeśli chodzi o serię regularną, to musiałbym się zastanowić. Największy gniot, to Fiat 132P... Oczekiwania, a rzeczywistość - przepaść. Żeby on był chociaż słaby. Nie mam go.

P.S Co do Nys, to sprawa raczej wyjaśniona, równie dobrze można by napisać, że nie było żadnych Starów, czy modeli, których w ogóle w serii nie było. Do tego nadinterpretacja i "mamy" Nyski w koszach.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2015-12-14 14:53:35 ]
  
 
Witam, jak by ktoś miał daleko do MM to niektóre modele np. Golfa można kupić na stronie dystrybutora tych aut.
9,90zł/szt. +15zł dostawa.

http://maxx10group.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=auto+kolekcjonerskie&submit_search=

http://maxx10group.pl/

[ wiadomość edytowana przez: bizonsuperz0565 dnia 2015-12-14 17:55:18 ]
  
 
@bizonsuperz0565 <-- pisałem o tym kilka stron temu, z tym że podając allegro tej hurtowni.
  
 
Cytat:
2015-12-14 20:43:13, Brociu pisze:
@bizonsuperz0565 <-- pisałem o tym kilka stron temu, z tym że podając allegro tej hurtowni.




czytałem o tym ale nie wiedziałem że to to samo. nie było linku do nich na allegro - jeśli dobrze pamiętam.
  
 
KAP
Nr 189 - FIAT 600
















  
 
Nie czekając na rozwój wypadków szukamy nowego miejsca na naszą Ogólnopolską Giełdę Modeli Samochodów w Warszawie. Oto nasza relacja:
Byliśmy, widzieliśmy, rozmawialiśmy. Klubokawiarnia przyjemna, klimatyczna, ludzie przyjemni, w porządku, otwarci na wszelaką współpracę. Do meritum: - Sala: 170m2, widna i ciepła, okna na trzy strony świata Dużo stolików i krzeseł do wykorzystania Parking: jest, nawierzchnia ziemia 10-20 m od budynku, ale miejsce na rozładunek spore. - WiFi : jest. - Toaleta: jest. - Bufet: zaopatrzony i dostępny ( za podwójne espresso z mlekiem zapłaciłem 8 zł). - Reklama giełdy: zapewniona przez klubokawiarnię jej "kanałami informacyjnymi" (gazety praskie, fora regionalne, media społecznościowe). Decyzję musimy podjąć do końca roku.
Zapraszamy wszystkich chętnych, dla których Giełda jest ważna na wizję lokalną nowej lokalizacji do Klubokawiarni „Kicia Kocia”
Al. Stanów Zjednoczonych 68
www.facebook.com/KlubKiciaKocia/?fref=ts
Zbyszek Rostkowski (GG 5637374) i Karol Musiel
  
 
Checker Marathon '80 - Policja miasta Exeter, USA







Pozdrowki
 
 
Witam!
Bardzo dziękuję za informacje o modelach w Media Markt.
Jestem tylko drugi miesiąc w Polsce. Nie wiedziałem o takich akcjach.
  
 
Ciekawe co będzie w wydaniach specjalnych? Może kolejne zwykle modele, takie z regularnej serii, tylko w wyższej cenie?
  
 
Kilka informacji/plotek się przewijało, więc pewnie część z nich się potwierdzi. Do takiej przesady jak zwykłe modele w specjalnych, to raczej nie dojdzie, no chyba, że zmniejszona zostanie cena i od czasu do czasu wyjdą jakieś nowości (za dobrze by było ). Chociaż gdyby tak było ze Skodą Favorit, to sensacji by to nie było. Tak było w serii czeskiej. Jeśli będzie to abrex za 42 zł, to biorę.
  
 
Jakby ktoś szukał ciekawego pomysłu na nyskę, to tutaj fajna przeróbka znaleziona w necie


źródło:
http://www.facebook.com/wydumaneprototypy/

[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2015-12-25 10:19:20 ]
  
 
...jak na "wydumany prototyp" to całkiem ciekawy pomysł

tak z tym ciągnikiem siodłowym to też nie jest głupi pomysł i całkiem możliwy do zrealizowania nawet w skali 1:1


...ale te kabiny Nysek w wersji "obrzyn", jaką tutaj widać na tym fotomontażu - to zgroza.
Prowadzenie Nyski z tak uciętą kabiną to męczarnia. Były tak ucinane kabiny - jako samoróbki i to dość często... tyle, że kierowcy później narzekali, że mają kierownicę pod brodą

"Normalna" fabryczna Nysa rolnicza z krótką szoferką ma zaokrąglony tył - tym samym jest dłuższa od "obrzyna" o jakieś 20 - 25cm. O tyle cm można więc odsunąć do tyłu siedzenie kierowcy...


Piszę o tym tak - "z kronikarskiego obowiązku" Nysiarza


...a w kolekcji modeli 1:43 Nysa "obrzyn" - też pozycja obowiązkowa
  
 

Wklejam coś wesołego, bo jakaś grobowa cisza zapanowała na Forum, a przecież mamy Święta !!!

 
 
Można kupić Kamaza z Eleconu i zrobić taką dioramkę

Zbliża się koniec roku i trzeba pomyśleć nad założeniem nowego tematu Tylko jak go nazwiemy ? bo KAP się kończy

Ja proponuję: Auta PRL - KAP, ZK, KWP, IXO, IST, Atlas i inne... [2016]"
  
 
Nie wiem po co nowy zakładać co roku...
  
 
To ponoć Star 244, czy jakoś tak, nie Kamaz
 
 
proponuję dać nazwę bardziej ogólną dla nowego wątku -

np "modele aut z serii gazetowych i nie tylko"

albo coś w tym rodzaju.

Żeby zaś nie zarzucał ktoś offtopu, kiedy ktoś zaprezentuje np jakiś model kartonowy, produkt Welly albo TIR-a z New Ray...

Bo np taki kartonowy Jelcz 080 pasuje idealnie do naszych modeli z "kultowych aut PRL" - choć przecież w kolekcji go nie wydano.

Podobnie z np TIR-em Man F2000 z serii "NEW RAY" - nie ukazał się w KAP ani ZK - ale idealnie pasuje np do Poldka Caro z "Kultowych..."

...a co np z Nyską 522 lub VW T3 z Welly?


...a co, jeśli np De Agostini lub Amercom uraczy nas jakąś nową ciekawą serią gazetową w 2016 roku?



Dlatego proponuje jakąś ogólną nazwę dla naszej dyskusji na tematy modelarskie w nadchodzącym roku - zamiast wymieniać nazwy lub skróty wszystkich serii gazetowych...

co Wy na to???
  
 
Czyżby Kultowe przestały być kultowymi? To, że zniknie nazwa przewodnia Kultowe Auta Prl-u nie oznacza że nie są nadal wydawane. Uważam, że nazwa powinna pozostać na przyszły rok ta sama a zmianie ulec tylko rok w tytule. Łatwiej będzie później można się odnaleźć w poprzednich latach forum. Nie powinno być tak, że "co rok to inny prorok". Tymczasem w Nowym Roku życzę Wszystkim spełnionych marzeń i wydania oczekiwanych modeli przez wydawców, kontynuacji Specjalnych i nowych modeli w Złotej
  
 
Czemu nowy temat?
Aby był porządek.
Jak ktoś czegoś szuka np z 2015r i model dany był w tym roku będzie prościej.
Łatwiej o wyszukiwanie jak ktoś jest nowy na forum .
Nie zapominajmy, że nie tylko stali uczestnicy forum tutaj zaglądają.

Jaki tytuł?
Ja proponuje np " Kultowe auta PRL-u - serie gazetkowe DeA itd."
I nie będzie problemów kto co wrzuca.
Będzie tylko jeden wyznacznik, że ma to być z okresu PRL-u.

  
 
Cytat:
2015-12-29 11:27:57, szymcio190 pisze:
Czemu nowy temat? Aby był porządek. Jak ktoś czegoś szuka np z 2015r i model dany był w tym roku będzie prościej. Łatwiej o wyszukiwanie jak ktoś jest nowy na forum . Nie zapominajmy, że nie tylko stali uczestnicy forum tutaj zaglądają. Jaki tytuł? Ja proponuje np " Kultowe auta PRL-u - serie gazetkowe DeA itd." I nie będzie problemów kto co wrzuca. Będzie tylko jeden wyznacznik, że ma to być z okresu PRL-u.



Wrzucanie wszystkiego związanego z modelarstwem w jeden temat, to faktycznie po byku porządek