RS2000 dolna pokrywa rozrządu - wyciek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ktoś ma jakiś pomysł jak uszczelnic dolna pokrywę rozrządu w RSie? Cieknie mi w miejscu przylegania tej pokrywy do bloku. Można jakąś nową uszczelke w to miejsce kupić? Czy zostaje mi tylko silikon?

Jak zdjąć tą pokrywę? Sciagaczem trzeba zdjąć mocowanie koła pasowego? Trzeba do tej operacji opuszczać silnik?

Proszę o wszelkie porady co by mi ulatwily tą prace i obniżyły kwotę za naprawę. Muszę to zrobić bo cieknie mi na tuleje wahacza,nie mam ochoty kolejny raz przez olej zmieniać wahacz.
  
 
Masa uszczelniająca Victor Reinz a tu masz jak ściągnąć koło

Rozrząd
  
 
Dziękuję za linka, przyda się.

Mam jeszcze pytanie, w moim starym przez kogoś remontowanym silniku mam metalowa pokrywę, a w tym siniku co mam na aucie jest plastikowa oryginalna jak silnik 1992 rok. Skąd w takim razie pochodzi metalowa? Z nowszych rocznikow czy może że Scorpio?

Ta plastikowa pokrywa miała normalną oryginalna uszczelke, ta metalowa była zamontowana na silikon przez kogoś i raczej nie ma miejsca na uszczelke.
  
 
Jest aluminiowa z 2.3 tez mam taką zobacz w mój wątek ja mam na masie uszczelniającej i trzyma.w sumie tam ciśnienia dużego nie ma ale te plasitkowe się pocą bardzo często.co do uszczelki pod aluminiową to jest metalowa dostępna,ale na masie trzyma ok.
  
 
U Ciebie w wątku LINK jest mowa o górnej osłonie,przez nią to nic mi nie cieknie, ja pisze cały czas o dolnej, z tej jest większa szansa na wyciek. I nie jest u mnie alumuniowa, jest metalowa raczej ale pewien nie jestem bo jest lakierowana.

Pokrywa jak na ZDJĘCIU które pokazuje przy okazji moja metodę na zdjęcie tego kółka którego umie nie dało się sensownie chwycic.

A tu ZDJĘCIE bez oslony



[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2015-01-28 21:03:57 ]
  
 
Pewnie tez z 2.3.
  
 
Nie wierz w żadne uszczelki. Ewentualnie nowa uszczelka, plus uszczelniacz do silników. W lipcu składałem silnik, wszędzie nowe uszczelki + silikon victor reinz, do pokrywy zaworów nie dałem silikonu, uznałem, że dobra nowa uszczelka, to nie będzie lało. Po miesiącu zaczął się pocić, tydzień temu zrzucałem pokrywę i uszczelniałem, bo zaczynało coraz bardziej lać. Tak to wszędzie sucho.
  
 
zaden silikon, LukiRS pisze o pascie uszczelniajacej. To nie jest silikon.
Wiesiu, uszczelnij pasta i bedzie git.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Już ja zakupiłem to co polecacie także lipy nie będzie. Czekam tylko jeszcze na odpowiedni simmering i wkładam to na silnik.
  
 
Cytat:
2015-01-28 21:59:45, magister47 pisze:
Nie wierz w żadne uszczelki. Ewentualnie nowa uszczelka, plus uszczelniacz do silników. W lipcu składałem silnik, wszędzie nowe uszczelki + silikon victor reinz, do pokrywy zaworów nie dałem silikonu, uznałem, że dobra nowa uszczelka, to nie będzie lało. Po miesiącu zaczął się pocić, tydzień temu zrzucałem pokrywę i uszczelniałem, bo zaczynało coraz bardziej lać. Tak to wszędzie sucho.



Nie wiem na czym uszczelniałeś, ale ja na Reinzie mam sucho już drugi rok.
  
 
Potwierdzam Ta pasta victor reinz naprawde robi robote wszystko tym uszczelniam. A co do tej pokrywy rozrzadu tej gornej to uszczelniac czy dac odrazu ta metalowa ze scorpio?
  
 
Cytat:
2015-01-29 20:52:20, PiEkU pisze:
Potwierdzam Ta pasta victor reinz naprawde robi robote wszystko tym uszczelniam. A co do tej pokrywy rozrzadu tej gornej to uszczelniac czy dac odrazu ta metalowa ze scorpio?


Jak już to aluminiowa/amelinowa tyci tyci reinza i jest git
  
 
nie musi być reinza.

MEGA GREY

ta też jest dobra. Teraz powiem czemu ludzie i inne ludki nie wiedzą o niej.
Bo jest rozumiana jako silikon(tak jak w ogłoszeniu).
Różnica polega na tym że powszechnie w sklepach jak i mechanicy mówią na to silikon.
Problem drugi to taki że ta z ogłoszenia jest podobnie wyglądająca jak silikon do uszczelniania.
Dosłownie opakowanie ma te same rysunki tyle że na tej w ogłoszeniu nie pisze na opakowaniu silikon.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Dziękuję wszystkin za pomoc i rady, wygląda że jest dobrze, na dowód FOTO