Kultowe wozy policyjne - nowa kolekcja De Agostini

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Widzę, że na tym forum sporym zainteresowaniem cieszy się wątek z Kultowymi Autami PRL-u i Złotą Kolekcją, myślę więc że sporą część zainteresuje też kolekcja Kultowych Wozów Policyjnych.
Jak do tej pory wyszedł pierwszy numer z Fordem Fairlane - jak dla mnie bardzo smakowity modelik. Kolejny numer wychodzi 11 lutego z Oplem Kapitanem.
Zapowiada się przyjemna kolekcja. Co sądzicie? Kto będzie zbierał?
  
 
Ja napewno kupie amerykanskie i moze niemieckie. Reszta poprostu to nie moja bajka, choc niektore moga byc fajna podstawa do przerobki. Szkoda tylko ze cena znow zachecajaca a potem znow 30.

Pozdrowki.
 
 
ot taka mała ciekawostka - oglądał ktoś może śrubki w tym Fordzie Fairlane z numeru pierwszego? One są na śrubokręt trójkątny

Widać, że wydawnictwo chce się zabezpieczyć w ten sposób przed tym, abyśmy my mogli robić konwersje ich modeli i tym samym kupować dodatkowe modeliki w tym celu

No jak dla mnie ten pomysł przebija jak dotychczas wszystkie "mondrości" z jakimi miałem już do czynienia

...ale co tam Okazałem się mądrzejszy od ich "mondrości" i udało mi się bez żadnego problemu odkręcić te śrubki (bo mam taki specjalny serwisowy zestaw narzędzi używany przez różne serwisy RTV-AGD)

Przerobiłem 2 policyjne Fordy Fairlane na krążowniki szos w dwubarwnym wymalowaniu. Czekają jeszcze na złożenie. Efekt juz teraz mi się podoba. Jak skończę je robić, to fotki tutaj wrzucę...

...no i takie moje małe pytanie do wszystkich. Był by ktoś zainteresowany takimi dwukolorowymi Fordami Fairlane?

Chcę zrobić mały sondaż zainteresowania, aby wiedzieć czy wogóle warto "przymierzać się" do malowania większej ilości tych Fordów
  
 
Cytat:
2015-02-08 01:31:15, Historyk1985 pisze:
ot taka mała ciekawostka - oglądał ktoś może śrubki w tym Fordzie Fairlane z numeru pierwszego? One są na śrubokręt trójkątny Widać, że wydawnictwo chce się zabezpieczyć w ten sposób przed tym, abyśmy my mogli robić konwersje ich modeli i tym samym kupować dodatkowe modeliki w tym celu No jak dla mnie ten pomysł przebija jak dotychczas wszystkie "mondrości" z jakimi miałem już do czynienia ...ale co tam Okazałem się mądrzejszy od ich "mondrości" i udało mi się bez żadnego problemu odkręcić te śrubki (bo mam taki specjalny serwisowy zestaw narzędzi używany przez różne serwisy RTV-AGD) Przerobiłem 2 policyjne Fordy Fairlane na krążowniki szos w dwubarwnym wymalowaniu. Czekają jeszcze na złożenie. Efekt juz teraz mi się podoba. Jak skończę je robić, to fotki tutaj wrzucę... ...no i takie moje małe pytanie do wszystkich. Był by ktoś zainteresowany takimi dwukolorowymi Fordami Fairlane? Chcę zrobić mały sondaż zainteresowania, aby wiedzieć czy wogóle warto "przymierzać się" do malowania większej ilości tych Fordów


O ja cię, ale spisków szukasz. Podobne modele wydawane są również z tego co wiem także w innych krajach, nie tylko w Polsce. Śrubki są więc pewno te same co i w Rosji czy gdzie indziej. Tam te trójkątne są pewnie bardziej popularne niż u nas.
Swoją drogą strasznie ciekaw jestem Twoich przeróbek, pokaż jakieś fotki...
  
 
Widzę że seria cieszy się tutaj znikomym zainteresowaniem. Po części jest to zrozumiałe między innymi dlatego że seria jest jedynie "polską" wersją tego co wychodzi w Rosji. Mimo to niektóre z modeli zasługują na uwagę.

W środę ukazał się całkiem nieźle wykonany Ford Consul:

Więcej zdjęć: Recenzja modelu Forda Consul MK II

Dwa tygodnie temu ukazał się Trabant Volkspolizei. Ma sporo mankamentów ale to dość dobry model:

Więcej zdjęć: Recenzja modelu Trabanta 601 Volkspolizei

Innym wartym uwagi modelem z tej serii jest Ford Crown Victoria - moim zdaniem dotychczas najlepszy z wydanych modeli:

Więcej zdjęć: Recenzja modelu Ford Crown Victoria NYPD

A jakie jest wasze zdanie o tej serii ?
  
 
Jestem już w posiadaniu Dodge Darta który ukaże się 26.08 w serii:


Więcej zdjęć

Mam także model Toyoty Land Cruiser J40 która ukaże się pod koniec października. Jak zauważył jeden z kolegów na innym forum tak naprawdę jest to brazylijska wersja Land Cruisera czyli Toyota Bandeirante. Ponadto choć wydawca zaznacza że to model samochodu greckiej policji na drzwiach nosi oznaczenia cypryjskiej policji.


Więcej zdjęć

P.S Jeżeli jesteście zainteresowani opisem starszych modeli jak np. Nissan Fairlady, Opel Kapitan czy Subaru Impreza chętnie mogę wam zrecenzować te modele

Pozdrawiam !

  
 
Numer 22 - Plymouth Savoy '59 - Policja drogowa stanu Oklahoma

Numer 23 - Chrysler De Soto '41 - Policja Kanady

Numer 24 - Checker Marathon '80 - Policja miasta Exeter, USA

Numer 26 - Ford Crown Victoria '99 - Policja Meksykańska

Numer 28 - Chevrolet Bel Air '73 - Policja miasta Norwich, USA

[ wiadomość edytowana przez: Skuderia dnia 2016-04-05 12:26:10 ]
 
 
Aktualizacja na stronie KWP.

Numer 33 - Mercedes-Benz W 116 w kioskach od 20.04

Numer 34 - Jeep Wagoneer w kioskach od 04.05

 
 
AUDI Q7 3.0 TDI POLICJA LUXEMBURGA, model numer 32 z serii "Kultowe Wozy Policyjne" w sprzedaży od 6 kwietnia 2016 roku. Oświadczam, że wszystkie zdjęcia zamieszczane przeze mnie, sygnowane „zibi conversion” są mojego autorstwa. Zbyszek Rostkowski.

MERCEDES-BENZ W 116 450 SEL MILICJA MOSKWY , model numer 33 z serii "Kultowe Wozy Policyjne" w sprzedaży od 20 kwietnia 2016 roku.






















[ wiadomość edytowana przez: imagines7 dnia 2016-04-19 10:25:15 ]
  
 
Mercedes bardzo fajnie sie prezentuje, ja czekam na Jeepa Wagoneera.
Ciekawe ile jeszcze pokaze sie w kolekcji amerykanskich radiowozow.
 
 
Przydatne linki

nacekomie.ru/forum/viewtopic.php?f=95&t=4126

www.mnogohlama.ru/Index/Deagostini_Police.html
  
 
Dzis jesli uda mi sie w Empiku dostac Jeepa Wagoneera, wrzuce zdjecia bo rano brak nowego numeru KWP.

Dzwonilem do Empiku w SCC w Katowicach i pani z informacji obiecala odlozyc mi 3 modeliki Jeepa do wyboru. Dosc pozno mieli dzis dostawe, na ogol z samego rana juz maja i wystawiaja na polki najnowsze wydania kolekcji DeA.

Pozdrowki
 
 
Numer 34 - Jeep Wagoneer '80 - Policja stanu Pensylwania, USA
 
 
FORD TRANSIT, Policja Francji , model numer 35 w sprzedaży od 18 maja 2016



















  
 
Kawal modelu z Forda. Szkoda ze nie ukaze sie VW Transporter w starych barwach polskiej policji - jesli mamy sie sugerowac tym co bylo w Rosji itp.
 
 
W Rosji nigdy nie wyszedł VW Transporter w barwach Polskiej Policji i raczej już nie wyjdzie

Polecam sprawdzić sobie oficjalną stronę

http://police.deagostini.ru/coll.html
  
 
@up: ja za to polecam sprawdzić swoją umiejętność czytania ze zrozumieniem, bo kolega @Skuderia napisał dokładnie to samo co Ty...
  
 
Kolego Brociu polecam umiar i nie wypisywanie zbędnych komentarzy. Można potwierdzić czyjeś słowa i dodatkowo dodać link i to nie jest powód do przytyków oraz obrażania osób o nie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Proszę się zastanowić i powściągnąć swój język. To nie jest polityka

[ wiadomość edytowana przez: kaprl dnia 2016-05-12 19:01:39 ]
  
 
Koledzy, nie klucmy sie, bo nie ma o co. Nie badzmy dla siebie uszczypliwi.

Witryne radzieckiej kolekcji znam, jakis czas temu sam wrzucilem na MotoShowMiniatura zdjecia tych 6 plansz, na ktorych widzimy wszystkie modele w kolejnosci 1-80.

Ciekawe czy u nas wyjdzie pelna seria czy jednak zakonczy sie na 46 numerze (info ze strony KWP). Chcialbym calosci bo jeszcze kilka amerykanskich krazownikow "z kogutem" chcialbym przytulic : )

[ wiadomość edytowana przez: Skuderia dnia 2016-05-12 21:36:21 ]
 
 
Aktualizacja Kultowych Wozów Policyjnych

Numer 37 - Citroen ID - 15.06.2016

Numer 38 - Ford Transit MK1 - 29.06.2016