Lada 2107 ze Szczecina- kisiello - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kolor lakieru nadwozia (...) jest sprawą indywidualną każdego nabywcy. Nie można tu nic zalecać. Można jedynie powiedzieć, że jasne kolory nadwozi są uważane za bardziej bezpieczne niż ciemne.

Tyle inż. Jeznacki hehe. Przychylam się do wypowiedzi Wadima. Maluj na oryginał. Te fabryczne pastele w 2107 (krem, kość, beż/kawa z mlekiem) są bardzo fajne bo mało spotykane wśród obecnych aut.





Nie są to kolory łatwe w utrzymaniu ale odwdzięczają się z nawiązką w piękne, słoneczne dni.

Jeżeli jednak uprzesz się na niefabryczny kolor to masz baaardzo szerokie pole do popisu.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Co zostało zrobione ostatnimi czasy:

  • Remont głowicy (wymienione uszczelniacze, prowadnice, dotarte zawory itp.)- łada w końcu nie kopci przy odpalaniau i w korku
  • zamontowany roll dach z twingo- zostało jedynie wykończyć wszystko od wewnątrz
  • pozbyłem się wgniotki parkingowej
  • założony (w końcu) przedni spoiler
  • założone ronale turbo w pełnej polerce
  • obniżony tył
  • zrobiona delikatna polerka całego samochodu, ale to jest jeszcze do poprawy

Szybkie dwa zdjęcia podczas powrotu do pracy. Tak łada teraz wygląda



Ogólnie po remoncie głowicy zrobiłem już 500km i wszystko śmiga elegancko, po obniżeniu zauważyć można gołym okiem że tył siadł znacznie bardziej niż przód. Z tym też trzeba będzie coś zrobić
  
 
Całkiem fajnie to wygląda. Szkoda, że nie wymienione sprężyny zaworowe, było by więcej mocy. Ale zaoszczędzić, niby zaoszczędziłeś, niestety więcej stracisz na paliwie. Co do rolldachu, też mam ochotę zamontować, jak to się spisuje, sprawuje, montuje? Co do sprężyn, nie patrz się na nadkola, tylko na próg, to próg ma być równolegle z ziemią.
  
 
Rolldach montuje się naprawde bardzo prosto ale potrzebna duża precyzja.
Ja zrobiłem sobie szablon, odmierzyłem na dachu by równo było, i wyrzynarką zrobiłem dziure w dachu, kilka poprawek i dach nałożony. Teraz musze wykombinować jeszcze jakąś zaślepke w środku.
Jak się sprawuje?- SUPER. Polecam każdemu, mimo że nie ma dachu to i tak jest ciszej niż przy uchylonym oknie, nie wieje jakoś strasznie mocno do środka, jest naprawde przyjemnie nawet przy 120km/h

Wczoraj łada zrobiła mi psikusa, chcąc odpalić słysząłem tylko głośne "tykanie" czy nawet walenie przekaźnika, jakby spod deski rozdzielczej. Robiło się zwarcie takie że prądu wogóle nie było. Odłączyłem aku i pojechałem służbowym. Po meczu wróciłem, aku podłączyłem i już zadziałał normalnie

Z tego co wiem to pod deską jest tylko przekaźnik od świateł/wycieraczek?
  
 
Jeszcze jest w 07 chyba tez od mrugajacej kontrolki zaciagnietego recznego, wlacznik awaryjnych zdaje sie tez ma przekaznik i to bylby komplet przekaznikow.
  
 
Wczoraj miałem małego spota z kolegami golfiarzami, porobiliśmy kilka zdjęć.
narazie mam tylko jedno, może dzisiaj wpadnie więcej
  
 




  
 
Witam swietnie ten rolldach pasuje a spojler przedni gdzie mozna dostac?
  
 
Powiem tak..jedna z najładniejszych ład w polsce- według mojego skromnego zdania...
Ronal robi piekną robotę
pokaż fotki z środka jak wygląda rol i podsufitka.
  
 
Zastanawiam sie nad sprzedaza lady gdyz potrzebuje auta troche wiekszego.
Jaką realna cene moge uzyskac za samochod w stanie obecnym?
blacharsko wszystko trzyma sie kupy, lakierniczo wymaga miejscami poprawek po wczesniejszym wlascicielu, amatorze pedzla
technicznie wszystko sprawne, co jeszcze potwierdze przegladem bo sie zorientowalem dzisiaj ze sie skoczyl w tamtym tygodniu
  
 
Cenić auto można różnie. I tak rynek i zapotrzebowanie klienta ustali cenę. Cenić lepiej więcej, bo zejdziesz w dół, a w górę nigdy. Jeżeli się trafi klient, to i tak zaproponuje ci swoją cenę, jeżeli oczywiście zadzwoni. Jak zastartujesz że zbyt wysoką ceną, to będzie cisza. Chociaż to też zależy od przypadku. Nie raz miałem w życiu tak, że ogłoszenie wisiało kupę czasu i nic, chciałem właśnie obniżyć cenę, a tutaj klient dzwoni i kupuje.
  
 
ogolnie szkoda mi lada jezdzic kolejna zime, a miejsca na trzymanie jej bezpiecznie brak, stad wzial sie pomysl sprzedazy.
myslalem by wystawic ja tak jak stoi za 6500