Lada 2107 ze Szczecina- kisiello - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W tym tygodniu przynieśli mi felgi z malarni. Felgi pomalowane proszkowo na grafitowo (czy coś takiego).
Dzisiaj pomalowałem fronty na kolor docelowy, ogólnie szukałem brązu na drugie moje auto i trafiłem na ten kolor, dlatego musiałem go przetestować na felgach bo nigdy tego koloru na żywo nie widziałem( i raczej nie zobaczę prędko).
Kolor z palety porsche 911 (z lat 80 bodajże) o nazwie tobacco metallic. Niestety zdjęć nie mam bo mój telefon na to nie pozwala w poniedziałek postaram się coś pstryknąć
  
 
Cytat:
2015-03-02 10:11:37, Pereira pisze:
Najpierw poszukaj, może w Twoim rejonie jest stary sklep ładowski- te sklepy przebranżawiają się lub likwidują i często można za psi grosz coś kupić, pod warunkiem, że jest to ze starych zapasów.



U mnie w R-sku jest sklep zlikwidowany ale ceny np nakładki na zderzak 115zł a na jacars kupie za 80
  
 
Nie ma reguły, ale przykładowo pompa oleju w Jacarsie kosztuje 78 zł plus przesyłka, a ja płaciłem w Łodzi bodaj 67 zł i sprzedający dorzucił mi zębatki. Końcówki krótkie w Jacarsie po 22 zł, ja płaciłem po 9 zł i dostałem gratis łącznik...
Oczywiście, przed wizytą w sklepie warto znać ceny, bo różnie bywa
  
 
Dodaje zdjęcia tak jak pisałem Niestety zdjęcia nie oddają dobrze koloru felg, aparat w telefonie się trochę gubi. Jak założę felgi na auto to zrobię zdjęcia normalnym aparatem.

  
 
Hmmm zapowiada się ciekawie
  
 
Piękny kolor, całe auto bym chętnie w taki kolor rzucił
  
 
może być ciekawie
  
 
A ja się wstrzymam z oceną do momentu kiedy będą lepsze fotki.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ja też się wstrzymam. Ja tam wolę jednak białe.


-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-03-16 22:20:04 ]
  
 
białe felgi do auta koloru majonez jeszcze może ok, ale jak dam dekle to już się felga zgubi.
Pomyślałem że felgi dam brązowe żeby pasowały do wnętrza
  
 
Cytat:
2015-03-01 22:36:08, kisiello pisze:
Z drugiej strony zauważyłem po wymyciu silnika że leci olej spod uszczelki pod głowicą, dosłownie leci a nie się poci, dlatego też zastanawiam się nad wymianą tejże uszczelki. Z drugiej strony boję się że jak zdejmę głowicę



Z trzeciej strony to jaki masz wybór? Samo się nie naprawi. Uszczelka to jakieś 20pln i kilka godzin pracy.

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2015-03-16 23:47:01 ]
  
 
Potrzebuję pomocy
Kupiłem walizkę części do lady od 100letniego dziadka. Był miedzy innymi worek strunowy z uszczelkami/uszczelniaczami. Pytanie do czego są. W woreczku była ta kartka:

ja niestety rosyjskiego nie znam dlatego proszę o pomoc
  
 
Zestaw naprawczy cylinderkow hamulcowych przednich.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
dzięki
  
 
Od razu wrzuć go do kosza, a jak padną zaciski to kup nowe i nie baw się w regenerację.
  
 
Nie słuchaj go. Te gumki są bardzo dobre. Gumy z Bałakowo są niemal najlepsze na rynku rosyjskim.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 

Potwierdzam, Szokolada dobrze prawie.

Balakovo (BRT) dostarcza wyroby metalowo-gumowe na montownie W Rosji do wielu zagranicznych marek i praktycznie wszystkich rosyjskich pojazdów.

Druga sprawa, jeśli śa wyschnięte (od działania promieni słonecznych itp) to mogę faktycznie być nieprzydatne do użycia. Lecz jeśli elastyczne to zakłądaj.
  
 
Ostatnio ratowałem takimi gumkami wysprzęglik. Ta sama firma. Skończyło się nowym wysprzęglikiem i podwójną robotą. Jak kto lubi
  
 
A ja ratowałem takimi pompę hamulcowa i sprzęgła - pochodziły rok i ciekły, polecam jedynie w razie nagłej awarii. Za to jak wymieniłem takie uszczelniacze w przednich cylinderkach jakieś 4 lata temu (stare stwardniały i zaśniedziały) to do dnia dzisiejszego nic nie cieknie i chodzą bardzo płynnie Po prostu jeśli mamy zużytą (nierówną, chropowatą) powierzchnie wewnętrzną cylindra to nie pomogą nawet super jakości uszczelki.


[ wiadomość edytowana przez: mylkus3 dnia 2015-04-05 18:33:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: mylkus3 dnia 2015-04-05 18:35:51 ]
  
 
Kupiłem całą walizkę części która przeleżała z parę lat w garażu. Gumki akurat były, na razie potrzebne nie są Ogólnie popękane nie są, całkiem elastyczne że się nadadzą moim zdaniem.

W piątek działam przy aucie że w okolicach niedzieli powinienem jakieś fotki wrzucić jak lada będzie wyglądać na sprężynkach obniżających i szeroką stalą