Cb president johnny ll problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam kupilem dzisiaj cb jw. Problem jest w tym ze sa tam trzy diody zielone i jedna czerwona ktore pokazuja sile odbioru lub zasiegu i one u mnie nie swieca. Pierwsza swieci po nacisnieciu gruszki. Szum w glosniku jest. Co to moze byc?
  
 
A stroiłeś antenę pod cb?

bo jeżeli nie to mogłeś spalić końcówkę mocy.

Pod cb podłącza się takie urządzonko i potem się wysuwa leciutko dosłownie milimetry lub też wsuwa antenę. W ten sposób ustawia się ją pod cb. Antenę potem powinieneś mieć mniej więcej w tym samym miejscu bo po przestawieniu w inne miejsce lub na inne auto powinno się jeszcze raz ustawić.

  
 
Antene mialem zestrojona pod popszednie radio i jest w tym samym miejscu wiec to odpada. Podjade jutro do serwisu i zobacze wtedy czy to radio czy cos innego
  
 
Pany,antene stroi się do auta a nie do radia!!!
Między radio a antene wpina się reflektometr i sprawdzasz swr na środku,wartość ma być jak najmniejsza,a z tym wsuwaniem i wysuwaniem koryguje się swr na bokach,czyli kanał 1 i 40-sty.

Po wciśnięciu gruchy powinien się zapalić cały wskaźnik bez względu czy radio jest zestrojone czy nie,jeśli po wciśnięciu nośnej pali się tylko jeden segment wyświetlacza to albo wyświetlacz jest spalony,albo radio uszkodzone.

[ wiadomość edytowana przez: kris2629 dnia 2015-04-12 21:24:57 ]
  
 
Cytat:
2015-04-12 21:13:16, kris2629 pisze:
Pany,antene stroi się do auta a nie do radia!!!

jeśli po wciśnięciu nośnej pali się tylko jeden segment wyświetlacza to albo wyświetlacz jest spalony,albo radio uszkodzone.



objawy wskazują na uszkodzone radio - podobne objawy były u mnie (nie świecił żaden słupek od poziomu sygnału) i była upalona końcówka mocy
  
 
Jak wcisne gruche to zapala sie pierwsza zielona i czerwona na gorze.
  
 
Cytat:
2015-04-13 06:08:28, slawek75 pisze:
Jak wcisne gruche to zapala sie pierwsza zielona i czerwona na gorze.



pewnie będziesz musiał podejść do jakiegoś speca od radyjek, żeby ci go porządnie sprawdzili
  
 
A radio pracuje poprawnie? znaczy nadawanie i odbiór?
  
 
Cos tam slychac ale mnie wogole. Mialem poprzednie to wszystko bylo git zachcialo sie presidenta.
  
 
President dobra firma,sam mam harrego 3,gruche Densei i druta Sirio T-3 27 w dziurce i zestaw chodzi miodzio,jeśli radio nówka to oddaj na gwarancji.
  
 
Radio kupione w lombardzie. Dalem do goscia ktory w to sie bawi. Zobacze ile to bedzie kosztowac jak lipa to lombardzista ma cieplo bo juz przewinal mojego kumpla ktory ma na niego chec. A kumpel troszke jebn.... y. Bedzie dobrze
  
 
Slawek. A ja mam chyba z 3 cb. Każde sprawne. Firm nie pamietam.