Jak odkręcić sworzeń

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nivka. Jak odkręcić sworzeń dolny od wahacza? Są tam 3 śruby z nakrętkami 13. Nakrętki puściły, śruby siedzą. W instrukcji jest "wyjąć śruby".



Jaaaasne Ani drgną. Czy jest na to jakiś patent? Młotkiem z góry potraktować się nie da, bo przegub. Dźwigni łomem też zrobić się nie da, bo nie ma o co zaprzeć. Napsikałem Wd-40 i zostawiam do rana.

Jakieś pomysły?
  
 
OK, patent jest prosty. Może się komuś kiedyś przyda.

Najpierw odkręcamy śruby górnego sworznia. WD40 możemy sobie darować, bo i tak nic nie da. Młotek i napierniczamy. Jak już trochę odejdą, to pomiędzy sworzeń a wahacz wkładamy łom i wszystko ładnie wychodzi.

Odchylamy na maxa, wyjmujemy półoś z piasty. Teraz mamy dostęp do śrub dolnego przegubu. Odkręcamy, młotek, łom.

Po wszystkim trzeba się zaopatrzyć w nowe śrubki oczywiście.
  
 
ALBO UŻYWAMY NARZĘDZIA SPECJALNEGO:



na przyklad.. sa i ine opcje. ale ta jest nie do zabicia.

zdejmujemy sworznie

  
 
Bartek, chodzi o niwe, więc to nie bardzo pasuje. A drugie, chodzi o 3 śrubki, co przykręcamy sworzeń.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 

jasne, no to tak:
wybijamy sworzeń lada niva 2121
  
 
Ech, ciągle pod górę. Części już mam, dziś przyszedł ściągacz taki
Klik
Jutro go odsyłam, bo nie podejdzie. Chcę jednym narzędziem zdjąć sworznie i końcówkę drążka.

Co lepsze? Takie widełki jak na filmie, czy to Klik

Zwrotnicę mam na stole.

A może młotkiem? W sumie nie próbowałem.

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2015-04-16 21:39:37 ]
  
 
robię auta od 20 lat. Może raz w życiu użyłem ściągacz. A tak zawsze młotkiem.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
tak jak
Cytat:
SzokoLada pisze: robię auta od 20 lat. Może raz w życiu użyłem ściągacz. A tak zawsze młotkiem.

zdarza się że ściągacze pękają a młotkiem czasmi też jest trudno, ale warto mieć i jedno i drugie
  
 
Ruski klucz (młotek) dał radę Wyskoczyły aż miło. Chociaż jak by zwrotnica była na aucie to chyba by już tak wesoło się nie pukało młotkiem.
  
 
Trochę za późno ale innym się przyda

https://www.youtube.com/watch?v=MfJSamvlg4Y&spfreload=10
  
 
Cytat:
2015-04-20 09:02:07, Astro2107 pisze:
Trochę za późno ale innym się przyda https://www.youtube.com/watch?v=MfJSamvlg4Y&spfreload=10



Cytat:
chodzi o niwe, więc to nie bardzo pasuje. A drugie, chodzi o 3 śrubki, co przykręcamy sworzeń.



-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2015-04-10 22:58:49, Kamil_H pisze:
Nivka. Jak odkręcić sworzeń dolny od wahacza? Są tam 3 śruby z nakrętkami 13. Nakrętki puściły, śruby siedzą. W instrukcji jest "wyjąć śruby". Jaaaasne Ani drgną. Czy jest na to jakiś patent? Młotkiem z góry potraktować się nie da, bo przegub. Dźwigni łomem też zrobić się nie da, bo nie ma o co zaprzeć. Napsikałem Wd-40 i zostawiam do rana. Jakieś pomysły?



Jeżeli śruby nie chcą drgnąć to może spróbuj takim kluczem do pobijania młotkiem. Tylko nie wiem kto ma takie mały rozmiary jak 13
  
 
Myślisz, że Kamil do dzisiaj odkręca te śruby?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Tak tak. Siedzę i myślę
  
 
Cytat:
SzokoLada pisze:
Myślisz, że Kamil do dzisiaj odkręca te śruby?



przez cztery lata to chyba by już je przegryzł
  
 
Przerdzewiały i same odpadły

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
.. no to przywitaliście kolegę... fajnie

Czasami, jak się wyszukuje tematy, to wpadają przypadkowe stare posty, jak świeże chrupiące buły lub młode nieprzerobione wino